Burtici fericite de septembrie-octombrie (204)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Fetelor stiti ceva de Loradin? are cineva nr ei de tel....cine ne poate da vesti despre ea?

38 +cu bebe Alexandru Aurelian


AMR : 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ionika

criss multumesc de griji. Nu am ridicat nimic, dar e drept ca nu m-am putut rabda sa nu ma aplec prin tot felul de cotloane

Lullaby uite ca tu ai fost si mai harnicuta, deja sunt spalate si calcate! Si imi place ca ne incurajam una pe alta ca nu e nestingul, daca suntem cam deodata cu sarcina . Sper sa gasesti la baby expo tot ce cauti!

Acuma am dat si eu pe pro. Ca voiam sa vad filmul, nu l-am mai vazut. Si am dat de la 10, dar nu incepuse inca. Acum am ratat putin inceputul, dar pricep eu . Deja am ras o tura . Pare o comedie buna!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Raluk eu in saptamana aia nu facusem deloc efort fizic ci doar psihic...(eram cu pregatirire ptr cununie)...si tot am patit ce am patit...dar poate am fost eu mai ghinionista...aveam tot 36 de sapt...
Nu ai de ce sa-mi multumesti ...doar de asta suntem pe aici nu? sa fim unele alaturi de celelalte...

38 +cu bebe Alexandru Aurelian


AMR : 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Criss de multe ori stresul face mai mult rau decat efortul. Bine ca totul s-a terminat cu bine .

Nu este in lista numarul de telefon al lui Loradin si probabil nici ea nu a luat un numar sa anunte. Dar fiind cezariana, sunt sigura ca totul s-a terminat cu bine dimineata si azi si-a intalnit bebeul!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Toata lumea se uita la comedia de pe Pro?

38 +cu bebe Alexandru Aurelian


AMR : 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Am spalat si calcat din timp hainutele pentru ca mi-am facut griji ca daca voi naste mai repede nu va avea bebe hainute curate si calcate, altfel as fi amanat. Bine am facut ca acum nu ma mai simt in stare sa stau sa calc timp de cateva ore. Ma simt ca la scoala in vacanta de vara cand imi faceam temele din timp.

Sper sa pot merge la baby expo, am auzit ca sunt reduceri si ca au multe produse, as vrea sa iau carucior si daca gasesc masa de infasat si poate sterilizator. Imi plac targurile in general pentru ca gasesti totul in acelasi loc.

Sper ca e ok Loradin, cred ca nu a avut timp sa ne anunte. Eu am admirat toate mamicile care ne-au anuntat rapid si sotii care au stat sa ne scrie mesaje, dar ma gandesc ca ai atatea griji atunci, pe cine sa anunti mai intai. Plus ca este totusi o operatie, nu stiu daca esti chiar fresh imediat dupa, imi amintesc cand m-am operat de apendicita, prima zi nu eram buna de nimic.

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Toata lumea se uita la comedia de pe Pro?

38 +cu bebe Alexandru Aurelian


AMR : 2 ZILE


Cu mici pauze in care citesc sau raspund pe forum.


35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Iuhuuuu...a venit pe lume Strutza! Nela, felicitari si sa dea D-zeu sa va aduca numai bucurii!

Raluk foarte harnica azi. Eu am avut program de gatit retete vegetariene, chair si ceva dulce. Si am mai si calcat 5 camasi! .

si bineinteles ca rasplata, am ramas singura. Nici nu stiu daca are rost sa ma enervez, dar nu s-a putut abtine si s-a dus la ziua colegei. Sa vedem cand o veni acasa. Incerc sa stau calma pentru ca oricum nu rezolv nimik, dar ma intreb unde sotcheaza uneori barbatii atata egoism. Uneoir sunt capabili de gesturi extraordinare si in clipa doi o dau cu bata in balta. Sa o pun pe seama varstei si a creierului de bililica? I-am promis ca pe asta nu o uit.

dana ce doctor finut ai. si ce frumos a decurs controlul.

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 10 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Manga si tu ai fost harnicuta. Pana calc eu cinci camasi ...

Nu are rost sa te enervezi ca nu rezolvi nimic. Nu fi suparata!
Vrei sa facem si noi bairam? Acum chem fetele de la film si incingem o petrecere strasnica.

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor, mi se inchid ochii. Va las.

Maria si al meu era sa mearga joi seara la o petrecere a burlacilor si i-am dat de inteles ca nu i se cade ca om cu sotie insarcinata acasa. Mai ales ca acolo mergeau si fete, mergeau oamenii cu perechi. Au stat la un club pana la 6 dimineata. I-a parut bine ca nu s-a dus. Azi iarasi am scapat cu bine ca voia sa mearga la niste prieteni de-ai nostri, care fac barbeque afara. Deci pe mine nu m-ar fi dus sa nu-i fie frig la fiu-so . I-am zis ca fara mine nu merge, ca acolo iarasi numai perechi... Cred ca de asta m-a impins azi la munci casnice, sa spuna ca a avut un motiv bun sa ramana acasa .

Oricum la fiecare tentativa mi-a crescut tensiunea... . Deci te inteleg perfect! Poate e asa pentru ca ne-am luat barbati mai tineri . Al meu e cu un an mai mic decat mine, are 27 de ani.

Uite de cand tot uit sa o mai intreb pe Moni ce parere a avut de pompele de muls. Ca ea zicea ca are si electrica si manuala si ne va putea spune diferenta.

Va doresc o noapte buna si linistita . Si ca sa ne simtim superioare barbatilor, sa ne gandim ca ei nu stiu deloc acest sentiment minunat de a avea viata in burtica!

35+ Alex

Mergi la inceput