Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Laura , vazut pozele. Superbi copii ai!Sunteti o familie foarte frumoasa. Sa fiti sanatosi si sa va bucurati impreuna de toate lucrurile frumoase care o sa urmeze! Pupici micilor actori!

Si noi am vrea sa mergem anul viitor la mare cu fetele, insa sincer nu prea as opta pentru litoralul romanesc (m-am ingrozit de ce am vazut la gtelevizor), insa mi-e cam teama de un drum lung cu masina pana in Grecia de exemplu. O sa vedem atunci.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MadyEr

Laura , vazut pozele. Superbi copii ai!Sunteti o familie foarte frumoasa. Sa fiti sanatosi si sa va bucurati impreuna de toate lucrurile frumoase care o sa urmeze! Pupici micilor actori!

Si noi am vrea sa mergem anul viitor la mare cu fetele, insa sincer nu prea as opta pentru litoralul romanesc (m-am ingrozit de ce am vazut la gtelevizor), insa mi-e cam teama de un drum lung cu masina pana in Grecia de exemplu. O sa vedem atunci.

Pupici

Mady de Ana & Monica (17.04.2007)


Mady, noi am fost pe peninsula Kasandra, am facut 12 ore (cu mai multe opriri) din Bucuresti pana acolo. Noi am ales sa mergem ziua, dar puteti pleca seara, ar dormi fetele marea majoritate a drumului si ar fi si drumurile libere. La bulgari e politie multa si restrictii de viteza, dar noaptea dorm si politistii lor . Ai mei s=au comportat ok la drum asa lung. Am ascultat muzica pt copii, povesti, am incercat sa jucam jocuri, au mai dormit, am mai facut opriri.
Dupa cativa ani de mers pe litoralul romanesc, eu zic ca merita cu varf si indesat oboseala si drumul pt a merge in alta tara. Si cheltuielile au fost cam aceleasi. Pe benzina am cheltuit mai mult si pe tot felul de carusele si masinutze ni care s-au dat copii si cumparat de porcarioare pe care am vrut noi sa dam banii, dar ne-am fi putut abtine la o adica.


Multumim pt complimente



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Sofia Andreaa si Eva Maria bine ati venit pe lume! Sa cresteti sanatoase si frumoase ca sa luminati zilele parintilor vostri! Mami blue_karina refacere rapida si laptic din belsug pt bb-line! Tati felicitari si la multi ani fericiti in 4!


25+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Hello,

ma numesc Sabina. Mai primiti o burticuta de gemeni, printre voi? De curand am aflat de la eco, ca pe langa bebe, pe care il stiam mai este unul. Suntem foarte fericiti. Mai avem o fetita, Alexandra, 3 ani si 3 luni.

DPN-ul meu este 21.04.2010.

Sabina 9+, mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna Sabina!
Bine ai venit! Sarcina usoara si bebei sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Buna Mady,multumim de primire.

Am si eu o intrebare pentru mamicile experimentate de gemeni. Voi ce carucior ati folosit si ce patut? Am inteles, ca la inceput bebeii dorm in acelasi patut. Au suficient loc, nu se lovesc? Multumesc.

Sabina 9+, mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

karina si tati, sa va traiasca comorile, sunt pur si simplu superbe!!
mi-ati facut pofta de bebe mic.

madyer, sanatate multa micutelor!

laura, vazut si poze cu strumfii, sunt superbi, ce mari s-au facut, sunt adorabili!!!

sabina, bine ai venit! sarcina usoara si la termen!
noi am luat 2 paturi de bebe pliante, dar la inceput, cam 2 luni, au dormit in acelasi pat, de-a latul. erau asa de mari, ca au avut loc suficient. nu s-au incomodat, nu se loveau, a fost ok.
carut am avut unul dublu, mare, greu, 17kg, cu locuri unul langa altul, cu care ne-am chinuit pana pe la 8 luni, cand am luat 2, sport, f usoare. te sfatuiesc sa cauti bine dupa un carut, astea de gemeni, duble, sunt de obicei f grele si nu sunt usor de manevrat, nu poti intra cu el in lift decat pliat, nu poti intra cu el in toate magazinele, la casa in supermarket... poate stiu fetele mai bine, eu carut dublu nu mai iau neam, le prind pe cele doua si e muult mai ok.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna Sabina,

noi am folosit carut dublu cu scaunelele unul langa altul. Destul de mare si greoi, greu de manevrat. Cand au mers singurele am cam scapat de el. Nu prea l-am folosit. Iti recoamnd sa cauti un carut cat mai usor astfel incat sa il poti cara daca este cazul si de asemenea usor manevrabil.
In ceea ce priveste patuturile, am folosit din cele pliabile insa vara se creeaza efect de sera si este foarte cald in interior. Daca iti permiti poti opta pentru cele de lemn cu grilaj. Primele doua luni au dormit amandoua in acelasi pat, mai intai de-a latul patului si apoi una la un capat si cealalta la celalat capat. Dar odata ce incep sa se miste singuri se vor lovi, asa ca noi le-am pus in patuturi separate pentru ca isi dadeau piciaore una alteia. Poti pune patuturile apoi fata in fata sa se vada prin plasa daca optezi pentru cele pliabile.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Pupici tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Karina sa va traiasca comorile.

Mady, Luminita multumesc din suflet. Ma gandeam si eu ca cel dublu e f greu de manevrat. Si cred ca ocupa si mult spatiu in masina. Noi stam la casa, deci nu ar fi o problema. Noi avem unul ramas de la Alexandra. Ar mai fi o varianta sa mai luam unul. Trebuie sa dau o raita prin magazine sa le vad si sa le studiez indeaproape. Mii de multumiri.

Sabina 9+, mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

bun gasit!
de aproape 3 ani caut o comunitate de genul asta; am si eu 2 nazdravani, bogdan si alexandra, nascuti pe 06.01.2007, si foaaarte multe intrebari pt mamicile cu gemeni mai mari decat ai mei.
Numai ca stau f prost cu timpul si sa nu va suparati pe mine daca o sa intru mai rarutz.
deci ne primiti ne primiti?

Mergi la inceput