Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (187)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

claudina,lavi,angelyna v-am votat puiutii

noi ne pregatim pt petrecerea de saptamana viitoare care va fi la noi acasa in curte si astazi ne ocupam un pic de amenajarea curtii ca nu e chiar pusa la punctasa ca va zic de pe acum sa aveti un weekend placut ca eu sigur nu mai intru



de David
Poveste




HAIDETI LA BAZAR SA O AJUTAM PE EMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

)La multi ani, Robert Constantin!Sa cresti mare si frumos!

Vorbeati de temperament. Ehe, la noi e treaba complicata. Cred ca avem un copil care se va tavali pe jos pana ii dai ce vrea. Inca nu face asa insa cam astea sunt previziunile mele (stie mama ce stie). Daca ii faci ceva ce nu-i place (cum ar fi imbracatul) tipa si plange cu lacrimi mari de zici ca am lasat-o in gara. Si cand nu vrea Alice sa-i dea ceva, ma cauta cu privirea si cand ma gaseste trage un plans de telenovela...
Alice a fost genul care chiar daca nu-i convenea ceva daca vedea ca tot o sa i se intample se resemna. Maraia putin apoi accepta ce-i faceai. Si acum e tot genul "daca-i musai, cu placere"

Monica, am plans si eu citind ce ti s-a intamplat.

Nausica, si noi plecam inainte cu casa dupa noi. Dupa ce cresc putin, e mult mai simplu. Depinde insa si de copil: un copil care nu doarme decat in patutul lui, nu mananca decat anumite mancaruri, etc e f greu de transportat. Cu Alice cand plecam in Anglia era cosmar; lapte praf , borcanele, etc. Acum daca plec cu ea, nu iau decat hainute si cateva medicamente ca ea papa orice, doarme oriunde. Cand am plecat la mare, jumatate din bagaje erau pt Anna.
Si mie mi-e tare mila de copiii imbracati prea tare, mai ales ca eu nu suport sa am multe haine pe mine; prefer sa-mi fie frig. Din pacate, cred ca mai dureaza muuuult pana uita romanii de marele lor dusman "curentul".

Nushulica, spor la treaba!

Noi inca nu ne-am hotarat asupra tortului pt Anna. In realitate cred ca nu-i atat de important mai ales ca Anna papa si din gunoaie; insa trebuie sa multumim piticul din capul meu.
Tin minte ce rau imi parea cand a implinit Alice 1 an ca n-a mancat din tort. Ea nu mananca dulciuri si nici n-a vrut sa puna gura pe el. La Anna n-o sa fie cazul; chiar cred ca o sa-l ascundem sa nu cumva sa dea de el.

Merg sa fac tortelini ca am comanda de la imparatie si revin. Poate papa si Anna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidestefan

P.S. Nocom...am gasit pina la urma un sos de iaurt...dar scrie acolo ca e un dressing pentru salate...e ok ..sa il folosesc pe ala ?



Daaaa, si eu am folosit ultimara oara din ala, pentru ca nu am gasit sosul de iaurt si a iesit tot bun!!! Merge inlocuit!

Pofta Mare si distractie placuta!!!!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

La multi ani Robert !!!! Sa cresti mare si frumos, norocos si sanatos !!!!!! Roxi sa iti traiasca puiul , sa va bucurati de el toata viata !!!!

La multi ani Petru si Pavel !!!! Sa fiti sanatosi, cuminti, frumosi, norocosi si papaciosi !!! Nally sa iti traiasca puii !!!!

La multe lunite Falkone de Felicia !!!!



Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Good morning everybody!!!!!!

nushulica citind meajul asta al tau " noi ne pregatim pt petrecerea de saptamana viitoare care va fi la noi acasa in curte si astazi ne ocupam un pic de amenajarea curtii ca nu e chiar pusa la punctasa ca va zic de pe acum sa aveti un weekend placut ca eu sigur nu mai intru" ma gandeam cand am scris eu aseara pe forum!!!!!?!?!?!?

Exact, dar exact asa stam si noi, sambata viitoare e party-ul dariei si in acest we amenajam curtea mai frumos, si aranjam toate topoganele si locurile de joaca gonflabile pe care le-am tot adunat de-a lungul timpului si acum salasluiesc in garaj ...



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza, o si de la noi…sunt capie de la 5 sunt treaza

CD asa se face, multam mult

Nikolici ce frumosi sunteti la piscina

Nausica eu nu pot face fata la plecari spontane…ultima oara am uitat cate ceva important

Robert pui de CD, Petru si Pavei pui de Nally

Nushulica multumesc mult pentru vot , spor cu petrecerea

Lala, tortelini zici

La Multe Lunite Vald de Felicic




de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Dragelor, mamicilor, intru si eu sa va urez la multi ani, sa va traiasca puiutii, sa va bucurati de ei, sa fiti senine si fericite, Roxana, Lidia, Ramona, Nally!


La multi ani, cu sanatate, noroc si voie buna pentru:

Mikul, Izabella, Erik, si gemeneii Petru si Pavel!



Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata,
tuturor boboceilor care au implinit/implinesc un anisor in zilele de 16, 17, 18 si 19 septembrie . Sa fiti sanatosi, norocosi si fericiti!
Noi n-am mai intrat pentru ca n-am avut deloc niste zile bune. Eva a facut o enterocolita pacatoasa, cu varsaturi, scaune moi, stare proasta, plansete, etc. Din pacate am ajuns si la spital pentru o mega perfuzie de hidratare, caci nu accepta nimic de baut sau mancat si s-a deshidratat rapid.
Acum este mai bine, ne chinuim inca cu hidratarea, alerg dupa ea prin casa cu biberonul, canuta, paharul, lingurita, seringa si altele ca sa bea apa/ceai/lapta fara lactoza. Colac peste pupaza, din cauza regimului de strans la burtica s-a constipat si a plans o noapte intreaga de durere. Am reusit pana la urma, dupa vreo 8 ore, cu un supozitor cu glicerina.
Uff...sper sa fi trecut perioada grea si sa urmeze usor, usor revenirea la normal. Si sotul meu a luat de la ea si a avut o stare extrem de nasoala cu simptomele de mai sus, plus crampe, frisoane si chiar lesin de durere si epuizare, iar astea numai in cateva ore. Sper ca ea, mititica sa nu fi experimentat toate astea. Ne-a ajutat tare mult faptul ca ea este foarte activa si n-a clacat, asa cum s-a intamplat cu tati.
Am citit ieri ce-ati scris in lipsa, insa din cauza oboselii chiar nu-mi aduc aminte mare lucru.

ici tuturor

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nausica, eu vin cu vesti bune

La noi s-a simplificat bagajul destul de mult. Nu mai car decat caruciorul, doi saci de dormit care se desfac complet deci pot inveli cu ei la nevoie (mai grosi, mai subtiri, functie de vreme si nu prea i-am folosit, dar eu ii car), biberon (unul singur) cu tetina si capac, lapte praf, borcanele pt radu, biscuiti, cereale si hainute, jucarii si cam asta-i tot. Nu, mint, geanta cu medicamente, aia e mereu la fel de mare.
Pentru ca Radu, desi stie bine figura "cobori cu spatele", mai cade uneori (in cap de preferinta, sau in bot ca sa ma sochez eu cand il vad plin de sange printre dinti) il pun intotdeauna direct pe jos.
S-a trezit, il scot din sac, pun un trening pe el si hopa pe podea sa misune, altfel nu-i chip.

na, ca iar uitam pampersii, servetelele, apa plata sticle mici, detergentul si un burete de vase, plus paie pentru Teo, ca el numai asa bea, si daca nu au pe unde ne ducem, e jale.
Fiecare are o cana cu pai, pentru apa, si pe alea le cam uit

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

La multi ani Mikul Robert !!! Sa fii sanatos, norocos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai!!!
CD sa-ti traiasca puiul

La multi ani Petru si Pavel puiuti gemeni de Nally!!!


La multe lunitze Vlad de felicic!!!

de Andrei Petru(18.08.2008)
Asa creste strumfi


"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"
"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"

Mergi la inceput