Gravidutze si mamici de Cluj -134-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Multumim, Katia!!!

Gabi, Alexia e bine si e toata ziua dupa si cu mine. Spre bunici decolam de-abia saptamana viitoare asa ca pana atunci ne facem activitatile in comun. Spunem poezii tot mai elaborate (gen Un pitic si Are mama o fetita), cantecelele raman prima ei iubire, s-a indragostit si de desenele cu Tom & Jerry . Mare scandal avem prin magazine fiindca de fiecare data mai are nevoie de cate ceva(Winnie Pooh, tigrul de la Winnie POoh, Aiurel de la Winnie POoh, printese si alte chestii). Mi-a spus ieri ca ea vrea sa bea bere "Usus" si ca s-a saturat sa mergem toata ziua la "facutate" la "zamen"(=examen). Ne iubeste "tare, tare"(si o face si la propriu) iar fiecare dimineata se desfasoare in felul urmator: "tati, unde peci"? Tati: "la serviciu". Alexia: "bine, vino sa te pup. Si hai sa te pupe si mami" Si as mai putea continua la nesfarsit..idea e ca am o fetita MARE!

Alex, cat costa un tuns pt pitici la salon?



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!




ce draguuuuut... abia astept sa ajungem si noi la faza aia... adica cea in care sa il si intelegem, ca altfel e mare vorbaret de felul lui...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adab

Gabi se pare ca ne-am gandit deodata la "intalnire". Deci tu ai putea doar dupa ora 18? Cu copilasi sa fie intalnirea? Eu propun o terasa frumoasa, de fapt e ca o curte maaare cu mese si banci si este si spatiu de joaca pt. copii pe iarba. Este vb. de Taverna de pe str. Clinicilor. Papa e f. buna acolo . E doar o propunere....asteptam si altele.

Ada si Sara-Denisa (27.02.2008)
http://community.webshots.com/user/adabutus


foarte frumaosa terasa...merita...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of Meli, saracuta de ea...si de tine...nasol rau cu racelile astea... si noi am luat-o de la tati...cred...sau din alta parte, naiba stie...da am inceput cam devreme, zic eu...

sper sa scapati si de febra, daca tot sunteti pe antibiotic...sanatate!!!!!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Meli, cum adica avea traheo - bornsita si nu avea alte simptome in afara de febra? Foarte ciudat. Multa sanatate



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

katiapam,mersiElena zicea ca in ultimul timp nu a mai scris asa des acolo pt ca fetele scriau cate 1 capitol /zi si era prea mult sa le parcurga ambele.si eu locuiesc in Manastur si iesim zilnic afara(exceptand azi cand a plouat) eu stau langa piata Ion Mester.ne putem vedea sapt viitoare daca vrei,in weekend imi "expediez' mandra la bunici .

mami_alexia,ce frumos scrii tu despre cretulina, e mare deja ,e la fel de sfioasa?
Elena si Iulia maine merg acasa,Dragos e la bunici la tara si pb doar saptamana viitoare vine in Cluj.

Jocurban,deci pana la urma asta e semnificatia joc urban ???
a mea vine de la primele doua litere ale numelor noastre Sorin, anca ,sorana,prescurtat soso.

antoni,imi pare rau ca pitica ta e bolnavioara, daca poti mai bine sa o duci doar de la 3 ani la gradi.
Sorana mea toata vara a fost ok cu sanatatea ,darrr dupa 5 zile de gradi are deja muci si stranuta,tocmai am cumparat de la plafar vitamica C cu propolis.

eu vin la intalnire,pb cu Sorana daca ii trece raceala.locatia e ok e multa verdeata,mancare buna si berea era rece.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Anca, da, tot asa sfioasa fata de necunoscuti. In rest, de-abia ii putem opri gurita.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Adriana-pai cam astea nu le-nteleg nici eu, si cica maxim o hiperemie avea in gat, deci foarte putin rosu...nu mai stiu, mi-e groaza ca terminam antibioticele si iar apare ceva.ca asa am fost in ultima vreme, din antibiotic in altul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Soanso-atunci stam aproape
si eu sint la 2 minute de piata
maine ma intilnesc cu o fosta colega de servici iar pe duminica nu stiu
mi-ar placea sa ne cunoastem
fetita ta e deja mare nu stiu cum s-ar intelege cu a mea ca e pitica
hai ca poate ne vedem daca stam asa aproape
mergi in parc linga piata? eu am mai dus-o pe piti am vrut si azi si pe cind sa iesim din scara ploua
Antoni-sanatate multa!
din pacate vine frigul si iar incep racelile si tusea
anul trecut mi-a tusit mult dar mergea si la cresa si lua si mai repede



de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Buna seara mamici si gravidutze,

vin repede la voi cu o veste.... ca sunt si eu tare happy....am aflat azi ca se deschide un bazin pt. innot pt. bebei si gravidutze. E in Manastur , aproape de str. Campului, pe str. Ion Mihalache; ii spune babyswim si gasiti pe site multe detalii. Azi in Polus mi-a dat fluturasul chiar instructoarea de innot. E kinetoterapeut si a facut specializare pt. innot in Ungaria. Eu demult asteptam asa ceva in Cluj, sper sa nu fie sub asteptari. Cam peste 2 saptamani deja incep cursurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana, s-a saturat Alexia de examene! Ce dulce e! Adevarul e ca muulte examene ai avut de cind e ea pe lume... cum sa nu se sature!

In seara asta Patrick a inceput sa cinte "Tic-tac , tic tac, face tzeasu"... de la cresa e, ca eu nu stiu cintecul asta. Era atit de mindru de ce stie!

Noapte buna!




Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput