Licurici de ianuarie-februarie 2009 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

acu avem stafilococ auriu asta a iesit la urocultura...abia luni ne da si antibiograma

nu mai suport

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta


Offf, Razvi, sanatate multa scumpete mica Doamne ajuta, sa se faca repede bine! Crisspy, cum te-ai hotarat sa-i faci prima oara urocultura lui Razvy, ce simptome avea?

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anna

I-am facut prima data urocultura ca parte dintr-un set de analize (sange, kk si urina) pe la 4 luni ca nu prea manca...

Atunci mi-a iesit un bacil nenorocit (Piocianic) dar dupa ce am repetat urocultura nu a mai fost nimik...insa eu tot am ramas cu un ghimpe in suflet...

Asa ca la 6 luni i-am mai facut o urocultura la care a iesit alta nenorocire - Proteus...am repetat si atunci urocultura si din pacate ni s-a confirmat existenta Proteusului...

Am facut tratament injectabil 10 zile, saracutul a fost intepat de 2 ori pe zi, si Proteusul s-a dus...da' am dat peste stafilococul auriu...

Stiu ca nu este foarte grav, ca unii sunt numai purtatori si nu se manifesta la toata lumea, insa ma gandesc ca e mic si daca nu-i fac tratament poate ajungem la altele mai nasoale...astept antibiograma luni sa vedem ce trebuie sa facem...

Faza cea mai dura este ca mama mea este asistenta la neonatologie si sapt trecuta a murit un bebelusi la ele pe sectie si le-au luat la toate exudat si are si mama stafilococ auriu in gat...si cred ca Razvi de la ea l-a luat...

Cum si de ce ia copilul asta toate belelele de la toata lumea nu stiu

Ada mersi de ...off sper sa treaca...

El de altfel e foarte activ...tocmai imi povestea mama mea ca de vreo 3 zile e argint viu...abia astept sa-l vad diseara

gashca

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Crisspy tre sa se trateze si mama ta, ca altfel degeaba il imunizezi pe el, ca il va lua iar. Offff mama lui de stafilococ Asta e riscul ca mama ta lucreaza la neonatologie, ca se pricopseste cu tot felul de stafilococi, streptococi si alte asemenea nenorociri... Sanatate multa va dorim. Razvanelul mic si sa nu mai ia nimic de acu in colo.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

naty,sunteti o familie reusita!si tu esti atat de slabaaaaa!!!

aalina, de la medicul de fam am auzit ca e posibil ca nurofenul sa nu mai fie gratuit.

crisspy, sanatate multa,multa puiului mic!mi se rupe sufletul cand aud de tratament la bebelusi,si mai ales injectabil.putere si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Pai se trateaza si ea ...si ii baga pastile pe gat si lui bietu' de tata

Abia ca nu-i venea sa-mi spuna, zicea ca o sa dau vina pe ea...ca l-am dus la ea si mi l-a imbolnavit...m-am gandit inainte sa-l duc pe Razvi la ea si la partea asta, da' sincer nu am avut de ales...

Stii cum l-as lua la mine...cat ai zice peste daca as putea...na ca ma apuca plansu si ma vad astia la munca...

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Crisspy Ai facut alegerea cea mai potrivita pt Razvi la momentul asta. Nu te invinovati, poate pe viitor se vor gasi alte posibilitati, dar acu asa e cel mai bine pt el si asta conteaza. Hai fruntea sus ca se rezolva toate.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi: David, Daria, Lucas,Carla, Hera, Mara, Caterina

LA MULTI ANI, Tuchi!!

Multa sanatate la Razvanel, sa scape de stafilococulala aiurit! Crisspy, *big hug*

...io trebuie sa ma apuc sa fac bagaje... de data asta pentru intoarcere. Ufff.... deocamdata ma gandesc cum impart in valize cadourile primite de Mister (fel de fel de hainute, jucarele etc) ...si la ciorba de burta pe care o sa o mananc deseara la restaurant Si dupa aia cascaval pane... yum... Vom avea o cina de "ramas bun" cu familia (extinsa) si e ultima mea ocazie sa pap bunatati din astea, ca la noi nu gasesc asa ceva.

Da' de luni... weight watchers ma asteapta!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Am vrut sa scriu mai devreme da' m-am luat cu treburi...

Yashy ce faci mamico??? Intri, deschizi capitol nou si nu ne mai dai si noua vesti despre voi???? Tz,tz...ia treci mata la raport

Ada stiu ca a fost alegerea cea mai buna...ca altfel nu o faceam...insa cateodata doare al dracului de tare ...daca imi spunea cineva ca o sa doara atat nu credeam

Dark spor la bagaje...ei lasa kg ca le dai tu jos...sa vezi cand incepe Mister sa te fugareasca prin casa de nu o sa ai timp nici sa mai stai jos...hai ca m-ai binedispus cu "stafilococul aiurit"

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Crisspy uff ce rau imi pare, fii tare imi dau seama ca e super greu, nu stiu daca te ajuta dar stii ca toate te admiram pentru ceea ce faci. Nu mai fii suparata ca ii dai tu de capat cu stafilococul ala cu tot.

Fetele sper ca ati apucat sa cititi la finalul cap trecut ca se scumpeste NUROFENUL pentru bebei de 3 ori si ca ar fi bine sa luati vreo 2 sticle preventiv, eu am luat deja. Expira abia in 2012


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Crisspy sa stii ca intentia mea nu a fost sa te supar si nici sa-ti fac situatia mai grea decat este. Suntem alaturi de voi si ne gandim la Razvi Te rog sa ma ierti daca te-am suparat.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput