Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

CristinaGoji, ma bucur nespus de mult sa vad ca scrii iar la randunici, dar imi pare foarte rau sa citesc despre mama ta...Dumnezeu sa va dea putere.

Maia, cuvintele imi sunt sarace, multa putere si voua, familiei, in fata unui necaz asa mare...

Ioana, sa dea Domnul sa mearga toate bine tatalui tau la interventia din Austria.

Valentina, si la tine ma gandesc, tare greu cred ca ti-este sa-l stii pe tatal tau cu asa boala. Domnul sa-ti intareasca familia.










Vio 12s+ (25 martie 2010) & Sean (16 martie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

'neata!
proaspata si aromata de la Ploiesti!

Cristina, nici nu stii cat ma bucur ca ai revenit!
Imi pare nespus de rau pentru mama ta!
Asa cum ma doare si pentru toti parintii de randunici aflati in suferinta!
Din pacate suntem la varsta la care facem copii si ni se imbolnavesc parintii.



Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Mihutza, bine ca nu si-a spart dintele dansatoarea!
Nici eu nu stiu cum a reusit Seb sa cada direct in dinti de si i-a spart....asta e!

nu-mi mai vine schimbul sa pot pleca si eu acasa.....
aveam tren la 8:10 dar nu mai am cum sa-l prind, urmatorul e la 9:10 si ajung abia la 10 si ceva acasa....

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata fetele!
Aseara nu am avut curent, a fost o pana generala pe Oltenitei, de la 6 la 10 seara Si pe strazi si in blocuri bezna totala . iar la ora 10 cand s-a dat drumul, pe scara noastra au fost vreo 5-6 apartamente care nu aveau curent, o faza electrica din tablou era arsa Noroc cu un vecin, cu copii mici si el, care s-a priceput si a scos sigurantele la el si la noi si le-a legat la alt circuit cu tensiune Si asta pe la 12 noaptea!

Sora tot nenascuta e, am fost aseara la ea, ne-am mai destins, am glumit nitel, e ea nerabdatoare si nu mai poate...Tutu i-a zis ca daca nu se intampla nimic la o sarcina depasita ii face cezariana, dar ieri a trimis-o acasa Marinescu, un libidinos de care le e frica tuturor pe-acolo O sa vb azi cu dr si sa-i spuna clar ce sa faca...sa mai stea, sa nu...

Cristina, deseori m-am gandit la tine si la puii tai, ma bucur ca sunteti bine! si imi pare imposibil sa citesc atatea vesti cu cancer...of...o imbratisare stransa!

Vali, daca plecati mai tarziu poate ne luati si pe noi...numai sa nu ploua si ne vedem acolo!

Poate adoarme Stefu mai devreme, pe la 1, pentru ca s-a trezit la 8 sau poate mai devreme si sigur i se face somn! El a dormit singurel, in patul mare a lui Vladut si m-am trezit cu el in camera pe la 8 si cine stie de cand s-o fi trezit, ca nu l-am auzit Avea picioarele sloi de cat patrulase pe gresie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata, mersi Tuchi de cafea proaspata. Sper sa-ti vina repede schimbul sa pleci acasica. Am tot vrut sa intru aseara de acasa sa-ti urez garda usoara dar se pare ca am picat odata cu Rebecutza la culcare.

Cristina, bine ai revenit pe crenguta, mi-era dor de mesajele tale. Imi pare tare , tare rau de mami a ta, e cumplit, trebuie sa fii puternica dar stiu ca esti. Pupa puii scumpi si din partea mea.

Vali, m-am tot tinut sa te intreb, ce mai face burtica, cum te simti?

Maia, imi pare rau si de tatal tau, am citit ieri de necazul prin care treci, bine ca sotul este bine. Multa putere tie.

Blankar, ce situatie. Multa, multa sanatate puilor.

Luny, mult, mult am mai admirat pozele cu voi.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4" target="_blank">VOTATI REBECUTZA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mihutza, imi pare rau de cazatura Andrei, bine ca n-a fost mai rau, hai nu mai fi necajita si nu te mai invinovati.

Bubu, si eu de multe ori o prind pe Becca cu picioarele reci...Ea isi da jos sosetutele de obicei, le tine putin si gata. La fel daca-i pun papucei...mai nou isi da jos si pantalonasii cu piciorus. Nu stiu ce sa mai fac, ea vrea doar la talpicile goale .

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4" target="_blank">VOTATI REBECUTZA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Buna dimineata fetele si vreau sa felicit randunelele cu intarziere!
Pentru TEO de mimonix care pe 11 a facut partyLa multi ani!Mimo tare frumoasa poza cu puii tai si m-a miscat mult avand si eu fata mare ca a ta si am surprins si eu asa ipoztaze la ai mei
Ramo muuuultaaa drtagoste cu ocazia aniversarii casatoriei!
La multi ani pentru Gecko si mii de pentru urarea boboceilor!Daaa am avut emotii pentru cls a IXa.
Sa traiti cu numele Teodorii si Teodorele randunelelor de pe craca!
Simo 27 La multi ani pentru cei zece ani de casatorie si pentru faptul ca vei deveni o soacra cu trei nurori tare misto!
La multi ani sotior de Ariel!
La multi ani draga ursuleata si o sarcina cat mai usoara!
Va pup pe toate si va doresc tot binele din lume,un we frumos si linistit la toate fetele de pe crenguta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Buna dimineata!
Clau, Bubu, Mimo, Simo, cuscra-Rox, Naty, Vali, Nicoleta, Ramo, Mihutza ma bucur ca am reusit sa aduc si pe crenguta o farama infima din Grecia, care sa va bucure, si cateva dintre locurile acelea superbe pe care l-am vazut si mi-au ramas in suflet
Cristina, Maia, Blanka
Cristina si la noi e aceeasi problema cu tati...e mare tragedie cand pleaca, fie si pana jos sa duca gunoiul sau la masina, plange si urla si se tavaleste..cateodata il pot consola, alte dati, nu...
mihuta parca ma astept si eu la o busitura d-asta..in Grecia, era calare pe scaune non stop, stateam mereu cu inima cat puricele, ca el nu se aseaza, sta in picioare! acasa nu se suie, in parc insa, e glont la terasa, sa se catere pe scaune..
mimo cu intarziere, sa-ti traiasca fata, la multi ani!! vreau si eu pozele!!


Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

m-am uitat mai bine in gurita si pot sa spun ca e destul de pocnita gingia, nu stiu cum mai sta dintisorul.. sa vad cum o sa arate maine.. eu am vazut ca si pe dinte ar fi o dungulita cum ca ar fi pocnit, dar al meu zice ca el nu vede nimic... uff... oare gingia o sa se vindece inapoi cum era? sau ii trebuie o copca ceva.. mi-e sa nu isi impinga dintele ea cu limbuta si sa ramana asa gingia cracanata..
toata ziua am fost data peste cap.. ca numai cand sunt eu cu ea se intampla.. si mi-am adus aminte de sora mea ca la fel, numai cand era ea cu Dragos tot se busea asta mic, si cumnatul o cam invinovatea tot pe ea..
oooofffff.... am o mie de ganduri...




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Uite cine ma iubeste pe mine Vali si Naty Chestia e ca acum inainte de plecarea randunoiului avem o multime de drumuri de facut, mai ales ca e si Sanziana plecata si putem sa ne desfasuram in voie. Sa vedem pe unde vom fi dupa-masa, si poate trec sa va pup. Si sa vad si eu unde e parcul minune, sa o duc pe Zana.

Maia imi pare foarte rau pentru ceea ce se intampla tatalui tau. Multa putere sa mergi inainte iti doresc!

Raluca pentru puiul mic, bietul de el...

Mihuta vai de noi si de ei cu cazaturile astea. Sanziana ultima data cand a muscat din asfalt si-a crapat buza... Tu nu o duci pe Andra la dentist sa-i vada dintisorul?

Luny superbe pozele din Grecia... Si ce distractie pe Mufarin...
Mi s-a facut si mie dor de sarituri in apa. Dar nu prea le mai execut decat in piscina sau unde e apa curata cat sa vad fundul. Am experienta unei sarituri in lac, unde pe fundul lacului era un scaun de metal ruginit, in care eu am intrat si m-am zgariat... Horror!

Bubu mda, din pacate asta este situatia cu Eliasul, stii si tu foarte bine. Daca nu sunt locuri, nu sunt locuri. Si din pacate pentru Tutu, nu e prieten cu cine trebuie... No comment! Dar pana la urma o sa se rezolve totul, sunt sigura si bebelina o sa vina pe lume grasuna, mancacioasa si sanatoasa! Si o asa, ca nu strica!
Cum o cheama pe nepotica?



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput