Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si eu votez Vacaresti, dar ora s-a propus? ce ziceti de un 4?...
ma bubu, ce horror faza cu rezervele ocupate...mi se pare primitiv sa se intample asa ceva, dar asta e tara..

pe Mufa il declar baiat mare cu acte-n regula: nu mai vrea mancare pasata sub niciun chip, nu mai vrea mancare bebeluseasca, ci ca a noastra, in general ii opresc o poartie-doua din ce fac ptr noi, inainte de a condimenta, sau ii gatesc normal, separat, mai light, cum de altfel, si noi mancam...inabusit, fara prajeli, grasimi, condimente 'artificiale' si vad ca ii place mai mult mancarea zdrobita nitel sau chiar bucati ca lumea
..mai ramane sa-i cumpar olita si s-o si foloseasca si gata toddlerul

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Sa va zic ce am patit azi:m-am dus sa il iau pe David de la scoala si cand ne-am intors la masina ne-a abordat un domn si mi-a zis ca mi-a atins masina,portiera...m-am uitat eu dar nu mi s-a parut lovita,i s-a luat putin vopseaua dar domnul ala mi-a arata ca de fapt este si lovita,mi-a dat nr de telefon si mi-a zis ca daca e ceva sa il sun..eu,super credula am plecat acasa unde s-a uitat mai bine al meu si mi-a zis ca trebuie neaparat dusa la reparat ca e si indoita..m-a intrebat daca i-a luat nr de masina,daca il stiu cum il cheama,ei-da de unde sa stiu!si am inceput sa sun pe nr dat si nimic,nimeni nu raspundea.Al meu s-a cam suparat pe mine,dar de unde sa stiu???ca nu am mai trecut prin de-astea...si acum 10 minute ma suna domnul sa imi zica ca nu a putut raspunde dar sa nu-mi fac nici o problema ca luni mergem la Carpatica,unde are el asigurarea ca sa facem o conventie si sa imi pot duce masina la reparatii.Uite ca mai exista si oameni cu bun simt ca pana la urma putea pleca si eu una habar nu as fi avut ca e lovita masina,deh...

Simocu ,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Bubule eu la 6,5 luni m-am mutat de la Elias la Municipal...exact din aceste motive...plus ca intr-adevar cand am fost la analize.....imi venise randul si exact atunci a plecat asistenta si a mai venit dupa o ora si ceva si eu nu mai puteam de foame si sa stau pe holul ala......si a venit ca o floare sa-mi ia analize si nu-mi mai gasea fisha......pana la urma au trecut doua ore.....eram un car de nervi....si ca sa-mi spuna dupa ce am intrebat- ce s-a inatmplat....ca s-a dus sa-si faca niste analize ca ii ewra rau ca urina cu sange....ziceti si voi??este normal asa ceva????/si gata, m-am enervat si m-am mutat.......plus ca dr. ma chema la particular si -mi facea eco de fiecare data ...adica consultatia+eco sarea de 4,5 mil de fiecare data....


Pai, bine mai Naty...tu dai tonul sa ne intalnim si tot tu zici sa amanam.???......cum vreti...eu ma duc maine dupa ce se trezeste Antonia 12.30-13 ii dau sa manance si am am plecat...daca vreti sa veniti ne gasiti acolo.....cine poate veni bine...cine nu data viitoare.......
eu am ascultat special dim.la meteo si a zis ca maine dupa amiaza este putin innorat dar cald

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

am calcat cateva hainute de-ale lui andru ,am facut putina ordine,dar putina asa pe la suprafata ...

simo mda uite ca mai exista si oameni cu bun simt...

mufa baiat mare cu acte-n regula...si andru mananca ciorbitza f bine,morcovul dat pe razatoare iar restul legumelor taiate ca pentru oameni mari(ardei gras,gogosar,dovlecel,cartof) ..restul mancaricilor i le pasez sau manaca bucatele(dar mai mult se mozoleste de cat sa manance asa ca mai bine prefer sa-i pasez si sa-i dau eu cu linguritza,eu am un fix...daca nu si-a mancat cat de cat portia la fiecare masa intru la idei"ce are copilul") ...carnea o mananca nepasata...ori ii rup eu bucatele ori musca el din bucatica...singurul lucru care i-l pasez e ficatelul ca altfel nu-l mananca...andru nu mananca ou fiert ,am mai spus-o ..pur si simplu nu-i place...dar daca i-l pasez cu ceva il mananca....

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bai, ce-i asta? Vacaresti, Herastrau mi-e tot una, dar sa-mi zica si mie cineva cum ajung cu masina de la Palatul Copiilor la Vacaresti Unde sa parchez, puncte de reper mari, vizibile si in parcul ala UNDE anume, ca n-o fi cat ala de la obor sa-l cuprinzi cu vederea pe tot . Si ORA???? Cum Bitza la unu??? Copiii cuminti dorm la pranz , tztztz. Eu zic sa fie 4 ca sa va prind si eu pe la 6 asa, ca mai devreme nici pomeneala sa pot ajunge cu somnorosul meu. Sper ca nu plecati la 5 de acolo
Pt Simo de Bubu nu pot sa zic ce rau imi pare , raman la parerea mea Sa dea Domnul sa fie bine, sa vina azi bebel sanatos si mamica sa uite tot
Raluca, sa-ti traiasca fina/ finul/finii si sa fie sanatosi toti!
Am votat si eu minunea blonda si rebecoasa scumpa, sa ne aratati si noua ce-ati primit
Vad ca in afara de Clau nu stie nimeni cum sta treaba cu darul la botez
Va pup si astept lamuriri ca-s tare in ceata

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

pai ,Mimo...buburuza asa doarme....in jur de 10 si se trezeste in jurul orei 13 dupa care mai doarme in jur de 4.......este adevarat ca au fost zile cand a sarit somnul de dim si a dormit dpa ora 13. dar asta se intmpla destul de rar......sidaca nu vin in intervalul 13.30.16.30, dupa 6.30 cand se trezeste si pana mancam si ne imbracam se face noapte...intelegi......eu zic sa dam un interval orar si fiecare ajunge in functie de bbei

pai,dupa cum mi-a explicat prietena mea de la Palatul copiilor mai mergi putin treci de |Davvero(sper ca am inteles bine) si se face o strada la dreapta pe parte cu palatul, iar la capatul ei este parcul.....oricum daca ajung eu inainte (ca trebuie s acaut si eu )imi lasi nr si te sun sau ma suni.......ca stiu ce inseamna sa nu vizualizezi un loc de parcare

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Bai, ce-i asta? Vacaresti, Herastrau mi-e tot una, dar sa-mi zica si mie cineva cum ajung cu masina de la Palatul Copiilor la Vacaresti Unde sa parchez, puncte de reper mari, vizibile si in parcul ala UNDE anume, ca n-o fi cat ala de la obor sa-l cuprinzi cu vederea pe tot . Si ORA???? Cum Bitza la unu??? Copiii cuminti dorm la pranz , tztztz. Eu zic sa fie 4 ca sa va prind si eu pe la 6 asa, ca mai devreme nici pomeneala sa pot ajunge cu somnorosul meu. Sper ca nu plecati la 5 de acolo
Pt Simo de Bubu nu pot sa zic ce rau imi pare , raman la parerea mea Sa dea Domnul sa fie bine, sa vina azi bebel sanatos si mamica sa uite tot
Raluca, sa-ti traiasca fina/ finul/finii si sa fie sanatosi toti!
Am votat si eu minunea blonda si rebecoasa scumpa, sa ne aratati si noua ce-ati primit
Vad ca in afara de Clau nu stie nimeni cum sta treaba cu darul la botez
Va pup si astept lamuriri ca-s tare in ceata

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea
si eu ti-am raspuns dar nu m-ai luat in seama...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mimo, n-am castigat nimic deocamdata...se voteaza in continuare! Majoritatea randunicilor ne-au votat, multumesc din suflet tuturor.
Va tin la curent oricum....suntem acum pe locul 6.

Fug la trebi ca am biroul plin de hartii...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4" target="_blank">VOTATI REBECUTZA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ce repede a adormit Stefulica Si-a baut lapticul si gata!

Pai pe Vacaresti pot veni si cu tramvaiul , deci e super, acum numai sa nu ploua si oricum vin pe la 5 jumate-6!
Daaa, Bitzo, copiii cuminti dorm la ora aia!!! Pai voi nu dormiti la pranz?

Deci:
- mai intai
- apoi, sora a plecat iar acasa
- bebe e bine, l-a monitorizat
- nu poate s-o induca pt. ca nu sunt locuri- poveste identica a Ioanei
- nu ii face cezariana ca dr. de garda nu poate s-o interneze ca nue urgenta
Intelegeti si voi ceva??
Ma rog, sper sa se linisteasca sora, eu o inteleg ca nu mai are rabdare, ca se duce de 2 zile si sta de la 8 la 2 pe un hol, ba o monitorizeaza, ba o opereaza, ba nu-i face nimic...nemancata, nebauta
I-a zis sa se duca maine
Doamneee, mare ti-e gradina! si da, asa se intampla in Romania!! bataie totala de joc si nici un pic de respect!! Sunt foarte furioasa!
Daca avea bani se ducea la Medlife...dar nu isi permite




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Ramo, uite aici un link

http://www.profm.ro/radio/profm_kids

si poate asculta Andru toata ziua numai muzica pentru copii, ca tot tii calc. deschis pentru forum, noua ni l-a gasit bitu.....adica de fapt care vreti puteti intra toate pe PRofm kids


vai ce ma calareste Antonia, de abia scriu.....vroiam sa scriu ce a mancat azi.....sunt f. multumita........

hai sa vad daca reusesc:
dimineata a mancat un mar ras cu branzica, biscuiti si o smochina de la mama din curte(nu i-am mai facut de mult mancare din asta ) acum a mancat in castronel de ciorbita de spanac dreasa cu ou....de fapt si eu sunt innebunita dupa ea......zici ca suntem rate.....si cand m-am asezat sa mananc si eu a mai luat si de la mine cateva linguri.....plus ceapa rosie......eu nu am vazut asa ceva de la 9 luni mananca ceapa....o ustura ,ii dau lacrimile si tot mananca.....daca mananca si deseara putina carnita de vita cu sos de rosii proaspete .....ma declar extra fericita.....


Luny..... Antonia de mult nu mai vrea pasat...scuipa....se mai intampla asa cine stie cum...dimineata am dat decat marul prin razuitoarea de sticla in rest le-am pasat cu furculita

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput