Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

In alta ordine de idei...se arata a fo o vreme superba, pe la 10 juma#539; plecam in Herastrau!( sper sa nu aiba randunoiul alte planuri cand vine de la tenis si sper sa termin si eu mancarea!)
Vine cineva?

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Noi!! Ducem baiatul sotului la fotbal pe acolo si apoi eu cu Iulia ne prezentam unde zici-sa ne luam revansa pt ieri!
Eu mancare am facut pt noi, dar nu stiu ce sa-i pregatesc Iuliei pt pranz...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Neatza!
Olgu zicea Nataliei ca vin vremuri mai bune cu copii...depinde! cred ca tine de firea si caracterul fiecaruia...Mufa nu sta prea mult intr-un loc, s-a jucat ieri cu copii doar cateva minute, in rest, tot titirez si explorator, pe arii largi Il atrag mai mult chestii de oamnei mari dacat jucariile, era o cursa de automodele in parc, si numai acolo ar fi stat, sa vada masinile, si era un zgomot si un fuuum....nu mi se pare inca prea incantat de ideea de a sta la joaca cu mai multi copii, le are si el pe ale lui, nu-i place sa vina careva tare spre el sa-l ia 'pe sus', in brate etc, sau sa tipe/vorbeasca tare langa el, chiar pune bot.Cred ca zice in gand 'asta e raza mea de actiune, va rog sa nu-mi invadati intiminatea'..cred ca d-aia pastraza inca distanta, e sensibilios si ff linistit cu copii, daca e, si-o ia cu brio de la altii, ca el e prea pasnic, nu stie altfel..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bine, sincer ieri niciunul dintre ai nostri nu mi s-a parut extrem de dornic sa se pupe/imbratiseze/lupte cu ceilalti, poate cu exceptia lui Matei a lui Vali care mi s-a parut f sociabil (e drept ca acum e si la gradi si conteaza mult). Mufa e special-special, e un copil fain rau, eu raman in continuare fan declarat

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Mai, io vreau sa insuflu optimism aici, si voi ce imi faceti ?

Evident cu nu toti copiii sunt de pus in rama si nu toti sunt identici, dar uitandu-ma in jurul meu afara, de regula, de pe la doi ani incolo, nu am mai vazut copii alergati de parinti. Supravegheati, ok, dar nu ca acum, cand nu te poti indeparta la mai mult de un metru de el ( eu pot, dar probabil sunt o exceptie, daca spuneti voi)

Luny, tu ce parte a paharului vrei sa vezi? Aia plina sau aia goala ?

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Luny, Bubu, pozeee, plsss!
De fapt, Bubu are scutire ca o fi la spital la sorela si la bebelina

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata!

Hai ca incarc acum pozele, am deschis laptopul. Pe calculator n-am nici o sansa, e full hardul

Luny, daa, am vazut asta la Mufa, ii place mai singurel , sa cerceteze in voie si sa nu fie deranjat! Pai se asezase Stef langa el la pietricele si se bagase in sufletul lui si s-a ridicat Muf si s-a asezat mai incolo Lui Stef ii place in sufletul omului

Naty, da, nu te-am auzit...am zis ca ne retragem pe o alee, te-am vazut cum te duceai si apoi toata gasca s-a dus inspre Mimo...lasa, ca sigur ne mai vedem

La sorelina ma duc la pranz, sa-i duc si papica calda, ii fac supa cu galusti si puiut cu legume sote. PLus kilele de ceai chimen+anason



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata dragelor, ma bucur ca ati avut o intalnire reusita ieri.
Imi pare rau de cazatura urata a lui Ili,pup sa treaca repede, repede.

Mah, copiii nu-s la fel, unii sunt mai linistiti si parintii alearga mai putin dupa ei , iar altii atomici rau de scot si untul din parinti, bunici. Asta e! Dar pana la urma , cat de atomici ar fi acum, peste un an, doi doar o sa-i supraveghem de pe banca sau or sa fie si momente din astea de relax cat de cat. Noi avem o prietena cu baietel de seama Rebeccai care este cuminte cum n-am crezut ca poate fi un copil, sta unde il pune mama lui, pe banca, pe paturica... Ii da o masinuta in mana si se joaca cu ea 2 ore linistit. Eu n-am vazut asa ceva la Becca si stiu ca nici prea curand n-o sa vad...Noi alergam ca disperatele dupa copii, iar ea era la relaxare 2 ore in parc. Tare o mai invidiam noi, celelalte mamici. Asta e, copiii sunt diferiti!

Azi ma duc la botez, dar mai dupa-amiaza. Duc copiii la soacra si sper sa ma dantuiesc bine ca am chef de party. Mai cu seama ca e la o prietena si ne strangem toate gagicile de la birou, o sa iasa fain!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4" target="_blank">VOTATI REBECUTZA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mai, si am uitat sa spun ca asa mult m-am bucurat s-o vad pe Kya si pe randunoiul ei lesinati de dor de Sanzi! iar eu, de fiecare data cand o vad pe Ralu, o admir la cat e de mumoasa
Drum bun randunoiului maine si sa treaca repede cele 4 luni!

Olgutz

Tuchi, te doftoricesti? sanatate multa! si pupici la botoasa Ili


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Si mie mi se pare la fel...cand apare Kya parca se lumineaza totul in jur, are un zambet...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput