Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Bubule, eu il declar pe Stef ..randunel=cel mai cumintel...pe Iulia o pun pe locul doi.....nu mi s-a parut deloc zvarluga....sau nu am avut timp sa inspectez mai bine......de Surub ce sa zic...m-am indragostit.....de cate cuvinte stie sa zica...iar cand l-a pus Cata sa zica pruna....imi venea sa-l mananc de ranjit(asta se intampla in drum spre masina)..........
pe blondinul de Muff il puncu Antonia pe locul intai la alergat parintii.....si pe ranjitul de Matei imi venea sa-l mananc cu ochii aia .....aaaaa stai ca mai este cineva pe locul I...Vladutz de Mimo

mi-a parut bine ca am vazut-o si pe Kya si pe randunoiul ei social...si eu ma gandisem sa -ti zic sa vii chiar daca nu este Sanzi acasa...dar nu am apucat...ca de obicei...ca trage Antonia de mine cand ma vede la calc.....bine, ca si Liviu si sotul lui Vali sunt....dar ei au alergat mai mult dupa cei doi Mateiuti

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

gata, ma duc sa ma intind pe canapea pana vine bitu....este pe la Tancabesti....ca ma dor mijlocul si picioarele......oricum mi-a palcut mult, as vrea sa ne intalnim cat mai des...si data viitoare poate il prind si eu pe bitu acasa, sa vina cu noi sa-l alerge si pe el Antonia sa stau si eu cu fetele la o barfa.....eventual la o cafea.....

NB

EDIT: oricum vorbesc singura pe aici, ca fetele au musafiri, altele fac pizza....hihihihi......numai eu stau pe creanga ca nu am Omu acasa(vorba lu Sovi)....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata!
Deocamdata am facut doar ceai ca ma seaca tusea asta!
Copiii dorm numai io m-am trezit ca i-a sunat telefonul randunoiului sa plece la tenis si cum sunt sensibiloasa....nema somn!

he, he si mie mi-a fost rusine sa-i spun Teodorei ca arata bine si e frumoasa!
primii mie pantofi cu toc de rockerita au fost intr-a unspea, pentru un majorat...mama ce-am regretat bocancii!

Ccris, nu cred ca e bine sa dai cu betadina, iodul irita destul de mult, cel mult da-o cu violet de gentiana pt ca e antimicotic.
Baga Canesten cu toata increderea!
Iar febra e de la altceva, nu de la iritatie.


Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Buna dimineata!

Am intrat cu un mare elan, sa vaz poze de la intalnire si am tresarit de bucurie sa o vaz pe Cristina .

Sunt cu tot sufletul alaturi de voi, Cristina, Maia, Ioana, Vali !

Asa ca am ramas fara cuvinte ...Sunt pe aici, oricum...

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata si luati ca Tuchi si-a facut singura ceai
Fetelor, chiar imi pare rau ca am plecat asa brusc (Bubule, tie ti-am zis la revedere din goana calului, cu Iulia in brate zbierand dar cred ca nu te-ai prins; Tuchi si ai ei erau insa prea departe).Dar chiar eram franta si mi-era frig si mi-era ciuda ca n-am stat cu voi deloc; deh, nu toate au noroc de barbat care sa aiba rabdare sa alerge cu orele dupa copii
Iulia (adica noua Iulie, care merge) nu cred ca e nici titirez ca Mufa dar in niciun caz asa cuminte cum zice Bitza, nu se compara cu Stef care e sfintisor de-a dreptul Problema e ca vrea sa tot experimenteze ce n-a putut pana acum si se arunca inainte ca disperata si e mereu in pericol sa o loveasca alti copii, leaganele, etc. De fapt a si luat destule trante ca deh, ea inca e bolovanel dar exersam, exersam...
Va pupez, o zi buna sa aveti si as vrea si eu sa ne mai vedem...desi pt mine tot scenariul asta va fi mereu

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da' io nu pricep o chestie, de ce sa va fie mai rusine sa-i spuneti Teodorei ca e frumoasa? Pai eu cred ca asta ii ziceam primul lucru... Ce, credeti ca numai dupa 30 de ani e nevoie sa auzi asa ceva? Ba si la adolescenta e la fel de important. Si, succes pe tocuri!-grea treaba....

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty, nu o sa fie mereu asa . Pe masura ce Luliuta se va obisnui cu mersul si cu toate beneficiile pe care i le ofera el, pe masura ce va creste si capacitatea ei de relationare cu alti copii se va imbunatati, nu te va mai solicita atat. Stii cat de bine stau pe banca in parc, cat ea se joaca cu ceilalti tanci ? Asa ca nu dispera, vin vremuri bune .

Sof papa paine cu Almette si la fiecare dumicat pe care si-l vara in gura, ma cheama sa ne pupam ca eschimosii

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

multam de cafea, Naty!
S-a trezit pustimea!
mama cum e cu 3 in casa!
Seb se joaca cu fetele cu papusile, evident!
Acum tocmai au scos plastilina, vai mie ce voi strange dupa!

Ilinca arata ca in filmele de groaza
Si in ciuda sperantelor mele...nu tace!
Doar nu se spala pe dinti !

Olgutza, esti norocoasa ca poti sa stai pe banca cand se joaca Sof!
Chiar se intreba Mimo cand o veni momentul ala si i-am zis ca dupa ce incepe gradinita!
Asa isi amintea si ea, numai ca spera sa ii dau eu o speranta!

Acum depinde si de parc, de suprafata si de aglomeratie...


Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Pai depinde mult...In Gradina Botanica unde nu-s leagane si-s copii mai putini si concentrati pe o zona mica "traditionala", fara obstacole periculoase, mai poti prinde o bana de stat si privit. Dar in locul ala in care am fost ieri...nicio sansa
Tuchi chiar vroiam sa intreb cum arata Ili. Cat despre tacut...ce ar impiedica-o sa vorbeasca?

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Tuchi, da, sunt parculete mici, cu tobogane si balansoare, iar de leagane a cam invatat sa se fereasca. Sa ii treaca repede Ilincai bubele....

Ma duc sa imi pun cafea...

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput