Burtici fericite de septembrie-octombrie (203)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Woaaaaaw, adela ce haos azi noapte si ce tare -i sotul fara tzatze! Chiar ma gandeam la tine ce faci cu 2 kinderi mici, sa stiu ce ma asteapta!
Acum cred ca ai observat diferenta intre baietei si fetite, ei fac mai urat la colici,asta e, sa treaca mai repede perioada asta nu stiu ce sa iti spun doar ca pentru o mamica puternica.
Asta ma asteapta si pe mine! Cu alaptatul la fel va fi socrela l a mine si sunt sigura ca imi va scoate peri albi si riduri adanci cu laptele meu 0% grasimi si insuficient.
Si din cauza de alaptat nici nu poti sa iei nimic de nervi, eu ma gandeam ca in 2 ani sigur ori ma apuc de ori fug de acasa!


Adrianasi Andreas(28.07.2006)
baby Iannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Adela acum am intrat si am vazut mesajul tau.
Sincer imi pare rau de ce se intampla si noi in primele zile am avut ceva probleme cu Teodora care a facut pipi in pat, a plans noaptea, nu vroia sa doarma dupaamiaza etc. Pt ca eu eram foarte suparata a zis Titus (sotz) ca se ocupa el de problema si nu stiu cum si ce i-a explicat Teodorei ca in cateva zile i-a trecut si acum e super OK.
Eu ma asteptam la asta dinainte asa ca de cand eram insarcinata am incercat sa stau mai putin cu Teodora si sa se ocupe de ea mai mult Titus si parintii lui.
De Teodora are grija bona de la 9 la 3, de la 3 la 6 doarme si la 6 vine Titus si ii face program, daca nu poate sa vina la 6 o duce bona pe Teodora la socrii. Deci eu am timp sa ma ocup im majoritatea timpului de Andreea. Noaptea daca se scoala Teodora sa mearga la pipi Titus e responsabil. Eu ma gandesc ca daca ai pe cineva sa se ocupe mai mult de Alexia incet incet o sa se obisnuiasca.
Alt sfat sincer nu stiu, ti-am spus cum fac eu poate iti dau ceva idei.
Cu alaptatul singurul sfat este sa nu cedezi usor, oricum pompa nu e echivalenta cu ce scoate copilul, se pare ca poti sa scoti cu pompa cam jumatate sau o treime din ce poate un bebe.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

am intrat sa va anunt
mesaj de la Elena:! " 16/09/2009 la ora 05 a venit pe lume Iulia Anamaria, de 3,800 kg si 56 cm cu nota 10!
Elenuta23



de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ziua buna fete dragi!
zilele trecute am tot citit dar cand sa zic si eu ceva, hop imi amintea Ebru ca am uitat de ea asa ca azi mai intai scriu si apoi citesc Ursulica a devenit o rasfatata, vrea numai in brate si la tzitzi, dar de azi am hotarat ca n-o mai iau, ma duc s-o linistesc, dar n-o mai iau in brate....chiar serile trecute din cauza ca tot cerea la tzitzi si eu o puneam, a si vomitat, ca a mancat ca sparta, mai mult decat avea nevoie deci nici la san n-o s-o mai pun cand imi dau eu seama ca de fapt nu-i e foame (nu stiu cum o sa fac asta, dar vedem...)

am ramas datoare cu niste FELICITARI PT ADINUS SI ANDRAIULIA, SA VA TRAIASCA PRINTESELE!

NELA SI ANDRECLUJ NASTERI USOARE SI SA AVETI BEBEI SANATOSI, NOROCOSI SI FRUMOSI, CARE SA VA UMPLE VIETILE DE VOIOSIE SI BUCURIE!



de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:



La multi ani, NELA!!!Iti doresc multå sånåtate, så ai o nastere usoarå, un bebe sånåtos si tot ceea ce iti doresti!!


La multi ani ANDRECLUJ!!Multå sånåtate iti doresc si tot ce iti doresti





Manga felicitari pt masinutå..så o ståpaniti cu drag..e fainå.imi place masinuta..

Suede så ståpaniti cu drag apartamentul si spor la mutat..eu asa tare urasc så må mut..am zis ca daca må mai mut inca o data atunci va fi la casa si poate as suporta pt ca e visul meu sa ne cumpåråm o casa cu o curte imensa så aibe Bruculica si fratioara/surioara unde sa alerge..zic asta pt ca atunci cand ne vom gandi la o fratioara atunci vom avea casuta noastrå..sper.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:


Elenuta,felicitari!!! Sa-ti traiasca minunea si sa va duca numai bucurii


Adela...imi pare tare rau ca e asa la voi.Ai intrebat cum ne descurcam noi cu 2 copii..mie sincer mi-e si rusine sa mai zic ceva cititnd tot ce ai scris.
Si noi stam toti 4 intr-o camera si ma temeam sa nu se trezeasca Alex noaptea cand plangea Razvi...la inceput s-a trezit de vreo 2-3 ori,dar mergea sotzu' la el in pat si il dragalea pana adormea.Ce-i drept,Razvi a urlat atunci,acum abia ce maraie cand se trezeste ca ma si ridic la el si ii bag tzitzi in gura
Daca aveti posibilitatea sa o mutati pe ea in alta camera,altceva nush ce sa-ti zic.
Referitor la faptul ca nu se satura Calin,daca face la fel si ziua,e posibil,dar daca numai noaptea urla atunci nu cred ca e asta.

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Mada bine ai revenit acasa cu puiutul!! se pare ca medicii care s-au ocupat de voi au fost niste oameni minunati..ma bucur din suflet! surioara ta..este de milioane!

maria sa stapaniti sanatosi masinuta!

alex bafta la control!
bafta si tie Criss la intalnirea cu "atipistul"

Adela imi pare rau ca treci printr-o perioada mai grea..nu am sfaturi, decat te imbratisez si sper sa treaca cat mai repede; Monica ne spunea ca au ajutat-o f mult niste pastilute pe baza de plante..GALAFOR..a zis ca sunt excelente! (tu ai zis ceva de Galactofor...o fi aceeasi chestie?!!)

FELICITARI ELENUTA23!!
BUN VENIT PE LUME IULIA ANAMARIA!!

Am facut si o sarma din aceea minunata ca a luciei..astept sa se usuce si eventual sa le calc..mi se pare cam dificila ultima actiune avand in vedere cat sunt de mici..si dragute..cu cata atentie le-am intins!! si cu cat drag!!!
Raluk am cumparat de la "Cosul verde" detergent bio lichid Sodasan..mi se pare ca are un miros cam puternic..si hainutele miros (nu tare, dar se simte)..sper sa-i placa puiului! eventual sa le mai clatesc..nu stiu..am impresia ca daca le mai bag o data in apa se vor face si mai mici
Apropo..am vazut reclama ca la Iulius Mall se organizeaza in perioada 24-26 sept un tag de produse bio.."targul verde" parca; cred ca ti-ar place tare mult..daca mandra nu se grabeste ma duc si iti voi povesti cum a fost

Mie toata lumea imi spune ca mi s-a lasat burtica..ieri la cosmetica i-am zis la tanti asa, ghidus "pai poate ne mai vedem la sfarsitul lui sept", iar ea "Dana scumpa, iti mai dau 5 zile"....beeeyy!! am bilete la Tudor Gheorghe!!! ce naiba!!
maine merg la control (va fi local, nu eco)..parca imi este putin teama gandindu-ma la fetele carora li s-a declansat travaliul dupa un consult..apai, ce-o vrea Domnul!!

Dana 37s mamica mandra de
AMR 15 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

BINE AI VENIT PE LUME BB IULIA ANAMARIA

FELICITARI ELENUTA23



----------------------------------------------
Alexandra 38s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 1 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Madalina mi-au dat lacrimile la mesajul tau . Ce frumos vorbesti acolo, mamico!!! Sa fiti sanatosi si sa nu va supere nimic de acum inainte!

Anomis uau, 11 kile lasate acolo! Super! Trece furtuna hormonala, Doamne ajuta! Si mie de asta mi-e frica, sa nu intru in panica. Dar sunt sigura ca aici cu voi imi va fi mult mai bine!

Felicitari, Magda! Bun venit pe lume, Rianna Andreea!!!

Ce ma bucur ca ai intrat sa ne spui! Sa fiti sanatoase si sa va aduca printesa numai bucurii! Ce bebe mare! Si tu o eroina, ai incercat sa o nasti natural!

pazza poze

Alex succes la control, deci numai maine aflam vestile. Niste poze, bela?

Maria abia astept si chestii de la moasa si reteta delicioasa!

Aida

Adela galafor se numesc alea. Idei de crestere a lactatiei: sa stea Calin cat vrea el la san, si se regleaza laptele, mai ales ca nu-i place laptele praf. Succes! Nu ma pricep cum ai putea sa rezolvi problema cu Alexia, sa poti si sa-l alaptezi pe Calin si sa-l lase si cand doarme in pace... . Mi-e foarte frica si mie de "binevoitori" care sa-mi puna bete in roate la alaptat si sa carcoteasca tot timpul ca fac rau copilului... Uite ca ti-a dat monique ceva sfaturi.

katiapam multumim mult de mesaj

Felicitari Elenuta!!! Bun venit pe lume, Iulia Anamaria!!!

Sa fiti sanatoase si sa va aduca printesa numai bucurii! Abia asteptam sa aflam povestea nasterii si poate chiar niste poze!

Selen

Iulika iti doresc sa te gandesti cat de repede la un fratior, o surioara. Pentru ca asta ar insemna ca aveti casuta voastra cu curte mare cat de repede!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Am facut si o sarma din aceea minunata ca a luciei..astept sa se usuce si eventual sa le calc..mi se pare cam dificila ultima actiune avand in vedere cat sunt de mici..si dragute..cu cata atentie le-am intins!! si cu cat drag!!!
Raluk am cumparat de la "Cosul verde" detergent bio lichid Sodasan..mi se pare ca are un miros cam puternic..si hainutele miros (nu tare, dar se simte)..sper sa-i placa puiului! eventual sa le mai clatesc..nu stiu..am impresia ca daca le mai bag o data in apa se vor face si mai mici
Apropo..am vazut reclama ca la Iulius Mall se organizeaza in perioada 24-26 sept un tag de produse bio.."targul verde" parca; cred ca ti-ar place tare mult..daca mandra nu se grabeste ma duc si iti voi povesti cum a fost

Mie toata lumea imi spune ca mi s-a lasat burtica..ieri la cosmetica i-am zis la tanti asa, ghidus "pai poate ne mai vedem la sfarsitul lui sept", iar ea "Dana scumpa, iti mai dau 5 zile"....beeeyy!! am bilete la Tudor Gheorghe!!! ce naiba!!
maine merg la control (va fi local, nu eco)..parca imi este putin teama gandindu-ma la fetele carora li s-a declansat travaliul dupa un consult..apai, ce-o vrea Domnul!!


Ce frumoasa cred ca e sarma ta Abia astept si eu sa ma apuc sa fac asta

Eu cred ca prima spalare le-o voi face cu nuci cum imi spal mie. Astea nu miros a nimic, nimic. Decat a curat. Doar ca nucile astea nu scot foarte bine petele de fructe de pe hainele mele, si de aia mi-am luat si detergenti din aia lichizi bio, sa-i folosesc pentru haine mai patate. Si cu nucile iesi si mai ieftin, ti-am zis ca de un an nu am terminat inca o punga care m-am costat vreo 30 ron.

Nu mi-ar placea targul ala ca mi-as strica tot salarul acolo . Abia astept sa-mi povestesti cum este, daca vei reusi sa mergi, ca acuma intru la idei cu coboratul burtii tale. Desi sa stii ca am primit mail din asta de sarcina de la site-uri straine de gravide si spunea acolo ca la primipare poate cobori burta oricand de prin saptamana 33 si totusi sa nasca la termen, la 40 de saptamani, deci e doar poveste aia cu 2 saptamani... Si la cele care nu sunt la prima sarcina e posibil sa le coboare burta oricand, cu cateva saptamani inainte, sau o zi, sau doar in timpul travaliului...

Sa stii ca eu am zile cand e lasata si apoi iarasi isi revine, asa ca nu stiu. Oricum, tu esti mai aproape de termen. Si nu ar fi asa de grav sa fie evenimentul asa peste o saptamana, doua...

Si la Tudor Gheorghe nu ai putea merge cu wrapul?

Succes maine la control, iti tin pumnii cu mari emotii. Si eu merg luni la control "intern" pentru prima data in sarcina si mi-e tare frica si de durere, si de declansarea aia a travaliului...

35+ Alex

Mergi la inceput