Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (186)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eva eu ii dau miere, adica daca prinde el cand mananca Alexei tartine cu unt si miere se baga si el. In Franta nu gasesti decat miere pasteurizata care nu prezinta risc de botulism dar atentie la ceaiul indulcit ca poate cauza cariile de biberon daca este supt continuu. Ideal este ca dupa ce beau ceai cu miere fie sa ii spalam pe dinti fie sa le dam sa bea apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

baietii s-au apucat sa scotoceasca intr-un raft de biblioteca... au scos dosare, albume, caiete si au inceput sa rupa si imprastie.
le-am luat repede din maini ce am mai putut salva, am luat un scaun si m-am dus sa le pun pe raftul cel mai de sus, sa nu mai ajunga la ele...
m-am urcat pe scaun cu toate alea in brate, si cand am ridicat si mainile ca sa pun sus, sus, sus ... s-a dus scaunul de sub mine... am aterizat gramada, scaunul peste mine, si toate dosarele in capul meu, in plus ca m-am agatat in cadere de biblioteca, si am mai tras ceva carti care tot peste mine au cazut
in afara de soc, am curu' vanat, gambele, si mi-am sucit o glezna.
Cand am reusit sa ma adun, am observat o platforma mica-mica cu destule rotite mici mici.... pe care daca o observam inainte sa pun scaunul pe ea... ce bine era....
ma duc sa beau o bere.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Eva eu ii dau miere, adica daca prinde el cand mananca Alexei tartine cu unt si miere se baga si el. In Franta nu gasesti decat miere pasteurizata care nu prezinta risc de botulism dar atentie la ceaiul indulcit ca poate cauza cariile de biberon daca este supt continuu. Ideal este ca dupa ce beau ceai cu miere fie sa ii spalam pe dinti fie sa le dam sa bea apa.

Miruna, mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)



miruna care dinti?ca david n-are niciunulcred ca e singurul bobocel stirb



de David
Poveste




HAIDETI LA BAZAR SA O AJUTAM PE EMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna seara,

Va multumim tutror pt ca ne impartasiti entuziasmul!! Cred ca ii place si ei ca a reusit sa-si zica numele, caci de la pranz de cate ori o pun sa zica, se coformeaza si zice DATIA!!!! Ceea ce ma mira la ea este faptul ca nu reuseste sa zica MATEI, desi mama zice, lui matei ii zice doar TEI.. ce-o fi greu sa zica si ma in fata....

Doamne GAIA!!! Cu asta nu e de glumit!!! Imi pare rau de cazatura dar ce sa zic, daca de asta e nevoie ca sa capeti o bere in ziua de azi..... parca imi vine si mie sa aranjez un pic biblioteca...

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Lumi iti trimit niste si daca nu mai ajunge Pepsi. I-am citit sotului mueu postul tau si i-am zis: "parca tu voiai gemeni??? ti-i bagam pe gat bebe"

Eva la ce provider de net va veti face abonament? Stiu ca intr-adevar cu adsl toti asteapta dupa Orange (astia au cumparat wanadoo, serviciul de internet al Francetelecom... parca anul trecut). Exista o alternativa degroupee in Fr, se chiama Free dar vezi ca nu peste tot sunt complet degroupee (infrastructura proprie), in unele cazuri sunt partial degrouppee, nu stiu cum sta treaba in Paris.

Andreea_and sper ca nu sunteti bolnavioare de papa fata doar san. Exemplul ala cu criticism (Didi citeste-l si tu... e refreshing; daca nu stii despre ce e vorba revin cu un link) se poate desigur aplica la orice remarci te calca pe bataturi, ma bucur tare ca ti-a folosit. Intamplarea face ca eu citisem articolul chiar zilele alea -- cred ca unele lucruri se leaga cumva in mod fericit

Ange, prajitura cu fructe???

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

nushu uitasem ca nu aveti dinti. Ai retinut tu ideea cu cariile.
Ramo vreau si eu te rog frumos articolul cu criticism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Lala intresanta idee cu batzul ala. Cred ca o sa incerc si eu. Fetele tale sunt megacriminale, imi place de mor sa ma uit la poze cu ele, se vede ca sunt zglobii. Aia in care Anna o impinge pe Alice in cutia aia transparenta cu rotile m-a dat gata.

Datia deci de-acum o sa te recomanzi ca o domnisoara ha? Nocom ce beton!

Ada, contra vanatailor spunea babytza de o crema cu arnica, poate n-ar fi rau sa incerci si tu. Off, pe langa spatele tau in poneze numai asta iti lipsea. Da de stire daca ai nevoie de ceva!

Noi azi am fost in parculetz si am mers de-a lungul unei plase. La un moment dat mandra a dat sa fuga de o lingura cu mancare si a dat cu prostu' de pamant, ca a uitat ca nu stie sa mearga cu atattia copilasi mergatori pe langa ea. Zilele astea am incercat si eu hamul si am avut surpriza placuta de a vedea ca Anda merge si nesprijinita ... de nimic (am lasat hamul moale) pana isi da seama ca e "singura". Si cand o strig Anda! zice Da! Uneori am impresia ca incearca sa spuna Anda, alteori ca imi chiar raspunde - dar asta e chestie mai veche. A mai zis becu si mai multe cuvinte simple dar ii ies o data apoi devim pa-pmmmh sau ceva pe-aproape. De exemplu, bebe e si tete :))


Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Si David se deplaseaza, priviti cum !

http://s1017.photobucket.com/albums/af295/raluhurezan/Filme/?action=view¤t=95f12da4.pbr

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Despre cei doi D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna seara!

Va multumim din suflet tuturor pentru urari, azi am fost in continuu pe telefoane, email, mess, sms, etc. si am primit valuri de urari pentru piticul meu .. cand a trecut un an intreg?? In toata viata mea nu a trecut mai repede si mai plin un an! Si nici nu am simtit mai pregnant semnificatia sintagmei: "this is the first ... year ... of the rest of my life"
Ciudat este ca aproape fiecare zi a acestui an mi s-a parut ca prima lui zi, parca in fiecare dimineata fiul meu se naste din nou, atat de strans si cald ne imbratisam .. ca la prima noastra intalnire .. Plin .. plin de nou, de iubire, de emotii, de prime intamplari, reusite, descoperiri, de greu, plin de el!
Sunt fericita si plang .. creste prea repede ... vreau mai mult timp sa il iubesc ..
Sa te iubesc, Gruia .. te iubesc!



www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

300, merci de complimente!Bine ca mi-ai adus aminte ca si eu am un ham ramas de la Alice pe undeva.
Apropo de chestia cu batul, fata unei prietene de pe alt forum (gasca lui Alice) nu mergea singura deloc; o tinea maica-sa de tricou din spatele umerilor. Si se obisnuise asa pana cand i-au pus 2 clesti de rufe in locul in care de obicei tineau mainice si a mers pitica de nu le venea sa creada.Ma distra ca ea nu-si dadea seama ca daca maica-sa e in fata ei hlizindu-se si nu mai e nimeni acasa, n-o tine nimeni.
Ce d-ra vorbareata ai!

Anna merge de-a busilea tarandu-si cumva un picior. Si uneori uita sa-l mai tarasca si merge normal.

Mergi la inceput