Puiuti de Randunici 2008!! (310)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:


Fetelor,are cineva nr de tel al lui herghelegiu sa ajute o graviduta???
Va rog sa ajutam o graviduta care mi-a scris asta:
"Buna,ma numesc Alina, sunt o gravida disperata si te rog din suflet daca ma poti ajuta cu nr de telefon al dl dr.Herghelegiu .
O sa iti descriu situatia in care ma aflu ca sa intelegeti de unde apare atata disperare si de ce doresc sa ma pirmesca la un consult cat mai repede.
SAnt insarcinata in 16 saptamani si 0 zile, in saptamana 10 si 6 zile am fost la ecografie ( ptr bitest) de atunci a inceput calvarul BEBE al meu a fost diagnosticat cu higroma chistica si translucenta nucala de 5.6 mm,( mi s-a spus sa il dau afara) , am fost dupa 2 zile la alt dr , alt ecograf transulucenta nucala ( T.N) 3.6mm, toti ziceau sa dau copilul afara, am fost la altul eram deja in 11s si 5 z, TN 2.3mm.( acesta mi-a redat speranta). Dupa 3 zile m-a rechemat primul ecografist si TN 4.5 mm si Higroma Chistica.
Am facut biopsia de vilozitati coriale rapunsul este bun , dar analiza de sange a bitestului e proasta.
Am refacut ecografia la dr Pop ( printr-o intamplare am ajuns la el) mi s-a spus TN 2.4-3.0 mm, rezultatul biopsiei a fost ok, cariotip masculin normal ( deci fara SD, SE si alte pericole genetice).A ramas sa mi se zica ce sa fac dc il pastram sau nu la ecografia de morfologie fetala la 20-22 saptamani.De aceea vreau sa ajung la dl dr sa ma ajute sa ma lamuresca ce e mai bine sa fac.Va rog din suflet ajuti-ma daca puteti.Am sunat la cabinet dar programarile sunt prin decembrie trist "



mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Venim si noi la intalnire, cu tot cu bucata de sot si tata de cupil la purtator ( sotul e la purtator, nu cupilul, cu care insa se intelege ca veneam oricum ). Vine cu masinuta lui, cu barcuta, deci daca oamenii vostri vor sa vie, au cu ce sa joace , nu se vor plictisi .



Si lA MULTI ANI de ziua numelui, Ho-i!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Scuzati off-topicul:
Are cineva aparat de curatat cu abur de genul www.quelle.ro/ro/q4r/weisseware/elektrokleingerte/staubsaugerampzubehr/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF9lZHM9JWMzJTlmJmZoX3ZpZXdfc2l6ZT01JiZmaF9zdGFydF9pbmRleD01JmZoX3NlY29uZGlkPXJvXzE2MzU0OSZmaF9saXN0ZXJfcG9zPTcmZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJmcXVlbGxlX3JvJTJmcm9fUk8lMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVlbGxlX3JvX3JvXzM0ODMlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVlbGxlX3JvX3JvXzM0ODNfcm9fMzQ4NCU3ZCUyZmNhdGVnb3JpZXMlM2MlN2JxdWVsbGVfcm9fcm9fMzQ4M19yb18zNDg0X3JvXzM0OTYlN2QmZmhfcmVmdmlldz1saXN0ZXI=/m-163549/index.html" target="_blank">asta sau www.telestarshop.ro/product.php?id_product=29" target="_blank">asta sau www.tvproducts.ro/aparat-de-curatat-cu-aburi.html" target="_blank">asta sa-mi spuna despre el daca renteaza?Plsssss..

Da,de acord cu Cata sa ne intalnim la iarba verde mancate,doar sa alergam dupa pici...si e frumos unde spune kya la pescarus pe iarba in herastrau..numai ca eu am auzit printr-o ureche de la stiri, ca in w-e ploua,de vineri se strica vremea...voi ce stiti?mi-ar parea rau.



mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

LA MULTI ANI, SOFIA SCUMPA!!!

Ioana, din tot sufletul ma rog sa fie bine taticul tau. Multa putere tie si mamei tale







_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

La multi ani,Sofia!
Blanka,iti dai seama ca nu avem magazinul respectiv in bv.Asa sunt de suparata ca nu gasesc nimic frumos...offff
Naty,am ramas datoare:mi-ar placea sa ne vedem joia viitoare,tinem legatura
Cuscra,ce vis ai avut..cu siguranta te-ai gandit la tata dupa cele scrise de Ioana si Cata.multi
Mihutza,ma bucur ca v-a placut la dans.sigur va ajunge Mare Andra
Ramo,ce bucle frumoasea avea Andru,dar acum arata ca un barbatel
Ce as trage si eu o fuga la Bucuresti sambata ,mai ales ca al meu pleaca in Germania din Otopeni...ma mai gandesc...

Simocu ,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Pai Simo, hai!!
Stela, modelul al doilea aratat de tine tocmai l-a primit cadou cumnata mea si mi l-a adus mie, in ideea ca imi e mult mai util decat ei. L-am incercat aseara in bucatarie, respectiv am curatat bine scaunul de masa al Iuliei, vesnic plin de resturi de mancare si toata aparatura electrocasnica, blatul, aragazul, etc. Vreau sa spun ca intr-adevar curata f misto si evident ca si dezinfecteaza fiind cu aburi, e ff usor de manevrat si intr-o casa cu copil mic in care vesnic se face mizerie si trebuie curat mi se pare super util. Repet insa, eu l-am primit gratis
Cat despre rugamintea aceea, cine e fata? Cunostinta de-a ta? Daca nu faci rost de nr lui Herghelegiu, am un prieten care e la Euroclinic mana lui dreapta, as putea eventual sa o pun in legatura cu el...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Neata si de la noi....si cate o

aseara am adormit cu Antonia

Simo daca vii in Bucuresti, nu trebuie sa cauti nici o adresa ca te indrum eu.....

Gudinde ieri eram pe fuga si am uitat sa-ti multumesc pentru poezie...mi-a venit si mie randul

Mihutzamultumim de aprecieri.....ce fain de Andra!!!!!

Ramo ce bine ii sta lui ANdru tuns......

Mimo vezi cum faci traseul cand alergi dupa Dudel sa nu ne ciocnim cand alerg si eu dupa Antonia

La multi ani sarbatoritei Ho-idsi multi

eu nu vin cu randunoiul la intalnire ca tocmai de a plecat din Bucuresti si se intoarce sambata ...nu se stie la ce ora....asa ca nu ne incurcam.....

ma preagtesc sa plecam la dr......nu avem nici o problema, dar vreau eu sa ma duc la un control de rutina, oricum ne este dor de ea ca nu ma vazut-o din mai de la vaccin si nici nu o sa o mai vedem o perioada ca trebuie sa nasca bb2...un baietel

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

mersi Naty,Rami
Clau,Symo
eu iarasi sunt in stres
azi dimineata asa de tare i-a mirosit urina
lui Eric a amoniac ca repede i-am pus punga
si e si foarte tulbure
ma termina cu nervii infectiile astea
scapam vreodata ???
va pup

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Blanka,imi pare tare rau dar poate nu e infectie..sper!

Simocu ,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:



dati-mi si mie pe pm detalii privind locatia, por favor!





Mergi la inceput