Puiuti de Randunici 2008!! (310)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Pai de principiu eu sunt de acord cu Herastraul, chiar mi-e dor! As vrea sa stiu daca vin si randunoii, mai ales Olgul, ca pe el il cunoaste si al meu. Altfel, pe mine o sa ma vedeti doar in fuga www.youtube.com/watch?v=KJJW7EF5aVk" target="_blank">CAM ASA ca Dudel nu sta o clipa si atunci nu stiu ce intalneala mai e aia

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix
“In lumea actuala, se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer. Din aceasta cauza in cativa ani, vom avea batrane cu tate mari si batrani cu p…a tare, dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc.



nu ma pot opri din ras!!! Ce mi-ai facut Mimoooo!!





Vio 12s+ (25 martie 2010) & Sean (16 martie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

simo dupa postarea lui bitza m-am prins ce nu stim..ups ce tantaluca sunt

alice si ce smecherutza ai tu acolo cu codite si strampiori frumosi..
andru zice doar "do" si zice atunci cand are 2
obiecte in mana...pe zi ce trece puiutzii nostrii sunt tot mai isteti...

bubu pentru sora ta...doamne ajuta sa fie bine..si stef

naty mersi pentru raspuns..o sa-i comand 23 daca ii sunt mari asta este ..mai bine mari decat mici...

ioana imi pare rau...doamne ajuta sa fie bine...si daca se poate face ceva atunci e f bine mai ales ca aveti posibilitatea sa mergeti in alta tara,alt spital... si mult curaj ..D-zeu sa va ajute si sa va conduca pe drumul cel bun..ar fi f bine sa asculti sfaturile fetelor...

blankar pentru marc si eric cel cuminte...daca ai laptic mulgete si da-i cu bibele..eu am facut asa 5 luni de zile..e greutz dar pentru mine a fost f important si linistitor sa vad ac bea laptic de la mine..si eu tot cu ser fiziologic il curatam pe andru..naty ti-a explicat f bine...


tuchi grea problema cu surubelul.. si servici usor maine...

mimo ti-am zis de nenumarate ori ..esti nebuna si imi esti tare draga

si acum am o sulpliza pentru voi...


http://family.webshots.com/photo/2867885860102998389mLxlEw

sa va povestesc ca a fost supermega cuminte la coafor...
l-am dus la coafor da, nu la frizer...nici nu ma steptam,
am plecat de acasa cu inima indoita ..am zis ,hai sa incerc dar parca vad ca ma intorc cu el jumatate tuns si jumatate cu pleata..
dar a fost ok..in prima faza a stat la mine in brate apoi a stat la catalin jucandu-se cu toate periile coafezelor,cutiile cu masca de par si alte pieptene plus in final am atentat si la ceasul coafezei.
o coafeza de treaba care a avut rabdare cu el ...

abia l-am culcat si eu pe andru..bai frate ,seara parca i-as pune in biberon energizant in loc de lapte...a adormit pe la ora 23...
a inceput sa se ascunda dupa patut ca sa facem bau,se suie pe mine si zice "di di" dand din picioare ca un calaret(asta o face in fiecare seara),imi ceru apa de n ori ...
m-a lua in brate de atatea n ori ,m-a ciufuli,cand venea la mine cand la ta'su...











RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ioana imi pare rau de vestile rele! Doamne ajuta!

Bubu am vazut si eu baietii jucausi!
Bitza in afara de Ilinca lui Tuchi, Bitza ta e a doua fetita care e bucatica rupta din mami.. nu stiu fetelor ce reteta ati avut!
Gudinde nu te dezminti!
Luny fir intins! am fost si eu la peste noaptea si mi-a placut.. si culmea am prins si mai multi si mai mari decat ai randunoiului.. hihihi ..
Delphin bine ai revenit in cuib! inca nu am reusit sa ma uit la poze!
Alice imi place tare mult de tine si de felul in care te ocupi de Tea.. ai multe idei frumoase, lucruri care mie nu mi-ar fi trecut prin cap.. probabil pe undeva si experienta de pedagog ajuta..oricum Bravo!!
Ramo bv de freza noua!

nu stiu daca v-am zis dar noi de cand am tuns-o pe Andra are parul mult mai des si cu firul mai gros! si culoarea e la fel, asa ca eu sunt pro-tuns!

Acum sa va zic de Music class..
Am ajuns acolo si foart primitoare tanticile de acolo.. la cursul asta au fost 6 copilasi cu cate un parinte, numai noi eram amandoi .. a fost ff frumos si galagios, in acelasi timp.. la inceput Andra a fost cam timida nu prea indraznea sa bata si ea acolo la tobe cu restul de copilasi.. dar incetul cu incetul si-a dat drumul si facea cam tot ce facea teacher la instrumente, si ne-am si dantuit.. si acum nu ca e a mea, dar zau ca a dansat cel mai mult dintre toti copilasii.. ca mi-au zis si doua mamici ca ce mai danseaza.. si la final teacher ne-a zis ca a fost ff bine pt prima data.. a filmat al meu cu telefonul un pic, tre' sa convertesc filmele si va arat.. ideea e ca i-a placut si fetei si noua.. ne-am nimerit la muzica latina.. si odata la 3 sapt schimba genul muzical.. pacat ca a durat asa putin si nu e decat o data pe saptamana. Dar o sa o ducem si de acum inainte, mi-a placut ca aveau destul de multe instrumente si profa era asa dragutza si cu lipici..

cam asta ar fi..




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata si poftiti la
Bravo, Mihutza, ati facut un lucru excelent, bine ca ati avut si unde...doar e tara tuturor posibilitilor, nu?
Ramo, felicitari lui tunsulici, chiar l-a tuns fain...Dumnezeule si
cat de blond poate fi...
Mimo, pai cred ca niciuna din noi deja nu mai sta locului in parc, asta e, dar esti mortala anyway. Nu stiu daca vin barbati, al meu sigur iar o sa zica "nu", dar mai stii in ce dispozitie il prind...
O zi buna va doresc!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Neata...l-am visat toata noaptea pe tata ca era pe moarte din nou,bolnav,a privit-o pe Tea muuult,a vb cu noi,ne-a dat sfaturi,apoi a murit,am vazut cum se ducea spre o zona frumoooooasa,verzulie si cineva il astepta acolo,s-a intors spre noi o data,iar s-a dus,iar s-a intors apoi ne-a facut cu mana si s-a dus spre locul acela frumooos....
Sunt ravasita...azi vreau sa fac o masa mare cu colegii la serv.
Ioana,sanatate multa tatalui.

Ma incanta si pe mine o intalneala...vroiam si eu sa propun cat mai e vreme...decideti si vom incerca si noi.


mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata, Razvanici este deja la scoala, Becca doarme, iar eu plec abia la 10 la birou....asa ca beau cafeluta pe crenguta, de mult nu s-a mai intamplat.

Mihutza, ce frumos ai povestit de Music class. E musai sa mai mergeti ca suna tare bine.

Am vazut Andru coafat fain de tot.

Ioana, si eu sunt alaturi de tine si ma rog pentru tatal tau. Da Doamne sa fie bine.

Nu mai stiu daca am felicitat pe Sovi si Blankar pentru nasterile frumoase pe care le-au avut si puiutii minunat de frumosi. Sa va traiasca si sa infloreasca ca si fratiorii lor.

Olgutza, asa e , Rebe e si ea cu 2 bunici, s-a adaptat foarte bine si cu socra mea ,deja este a patra zi pe care si-o petrec impreuna si este tot bine ca si cu mama.

In rest suntem bine, la servici este ok, m-am acomodat, este si foarte aproape, fac maxim 10 minute cu masina pana acolo . In birou atmosfera frumoasa, se mai iveste cate-un party, mai mergem ca fetele la cate-un film seara ca e Mall-ul la un pas, de-astea! Viata merge inainte. Seara mi-o petrec frumos cu copiii, mi-e drag de mor sa stau cu ei atat cat mai pot. Sambata trecuta am fost la nunta si am topait cu niste super tocuri pana mi-am distrus picioarele , duminica merg la un botez. Ritmul este ametitor, dar sunt ZEN, viata e frumoasa, inca mai avem soare cand ne uitam pe geam...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Stela, nu te necaji, a fost doar un vis, dar intradevar este o idee tare buna sa dai o masa pentru colegi, o sa te simti mai bine apoi.

Tuchi, hai ma ca Surubelul e mic, o sa-i treaca , nu o sa se tina dupa papusi prea mult, o sa vezi!

Simo, nu prea stiu nici eu cu hainele de gravida, daca era un Baby Expo in perioada asta gaseai acolo o gramada. Si eu stiam ca sunt multe si faine la Debenhams, dar nu stiu cine zicea ca nu mai sunt. Eu chiar pentru nunta de saptamana trecuta mi-am luat o super rochita de le ei, mumoasa foc, m-a admirat toata lumea, dar nah, nu era de gravida si imi facea un mijlocel tras prin inel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gata, s-a trezit Rebe, v-am pupat, o zi minunata sa aveti. Poate mai intru de la birou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Neata!

Geckooooooooooo! Se audeeeee?!?? Vreau si eu niste bombocino d-alaaaaa!!!!

Venim si noi la intalnire, cu tot cu bucata de sot si tata de cupil la purtator ( sotul e la purtator, nu cupilul, cu care insa se intelege ca veneam oricum ). Vine cu masinuta lui, cu barcuta, deci daca oamenii vostri vor sa vie, au cu ce sa joace , nu se vor plictisi .

Nu am timp de scrisorica, dar musai trebuie sa ii spun Ioanei ca ii trimit o imbratisare mare de tot si ca sunt cu tot sufletul alaturi de ea. Ma voi ruga la Doamne-Doamne pentru voi!

Si azi dau de baut, ca cica e ziua de nume a lu' Ho-i:







Tuc, la ce ora ne videm maine? 5:30-6:00 e ok?

Fug, ca am de scris un PM si de muncit pe plantatie.

Va mama! Si..serviti! serviti! Nu va sfiiti !

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput