Gravidute prin FIV (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Nico, uite datele: DN:03.09.09, 3000 gr, 49 cm, apgar 9.

Va scriu iar cu fetitza in brate, a supt si a adormit, acum sta cu capsorul pe sanul meu. Cu lapticul tot slabut, ii dau completare, incerc cat de des s-o pun la san sa mai stimuleze un pic lactatia. Maine mergem iar la medic si sper sa fie ok cu greutatea.

Hepilica, cum stai cu emotiile?

Baby

de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Ralu, ce scena coplesitoare cu tine si Natalia. Succes maine la doctor.

Am emotii, evident, sunt nerabdatoare...de fapt parca toti din familie si-au pierdut rabdarea... hi, hi...



h.

39 sapt, 3 zile - Aproape de marea intalnire!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

fetelor tocmai m-am intors de la plimbare .
trebuie sa facem si un pic de exercitii nu ?

insa sunt un car de nervi .
am fost la plafar si mi-am cumparat unguentul pt hemoroizi . langa farmacie Help Net . zic intru sa iau servetele intime Cara . am citit ca astea sunt . intru ...3 persoane . ma asez la coada . merge repede. ajunge tipa din fata mea si incepe . vreau si eu ceva pt gripa . farmacista :aveti fs febra ? ea -da- si incepe sa tuseasca de mama focului . ma dau mai in spate , zic ca poate ia repede si pleaca , insa nimic . zice ca vre si coldrex si nu stiu ce sirop . ....am facut cale intoarsa si nu am mai luat nimic .
sper sa imi ajute doamne doamne si sa nu fi luat nimik , ca mor

am niste experiente de te doare capul

Raluca mult succes la doctor . totul va fi bine
Hepilica ai rabdare . mama are o vorba " fructul pana nu e copt nu cade din pom "

Evy 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Li_am, de cumparat mai sunt, insa cele masive sunt facute, vreau ceva grosut de scos din spital, ca nu se stie cum va fi vremea in nov., si un alt costumas frumusel, nu m-am hotarat inca ce biberoane sa cumpar, maruntisuri
Evy, eu am comandat goblen pe net, azi l-am terminat pe al II lea, dar nu ma mai apuc de altul .
Nico, ptr. spalaturi foarte bun este bicarbonatul, seara inante de a pune utrogestanul(care si el poate da mancarimi) spala dansa cu bicarbonat dizolvat in apa calduta, mie mi-a spus si dr. de fam. si ginecoloaga si nu am avut nici o problema, si acum il folosesc chiar daca am terminat cu utrogestanul .
Hepilca, dar tu tii secret numele la printesa ta?
Eu nu am pus nume la carucior ca inca nu ne-am pus de acord, sper sa nu vina bebe si noi tot nehotarati sa fim
Pup toate burticile





32 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

many bany mercic de sfat.
raluca sunteti pe listuta

Nico 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

am eperimentat prima contractie . ce putin pe care am simtit-o clar .
stateam pe spate si ma uitam la tele cu manuta pe burtica
deodata burtica s-a facut pietroi . niciodata nu a fost asa tare .
groaznic ... de frica , am incercat sa ma misc , dar m-a durut in stanga asa ca am revenit la pozitie . cam intr-un minut s-a relaxat .
oare e devreme ? ati patit si voi?

acum bag ceai si lamaie .mi-e tare frica sa nu racesc de la cucoana aia din farmacie . cu DD inainte.
Li_am pe unde esti ? ziceai bine ....din pacate .....nu scap de griji nici saptamana asta .

Evy 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata fetelor, burticilor, mamicilor!!!!

multumesc mult pentru urari si incurajari!
E un pic dificil acum dar ...asa-i in tenis, o mai iei, o mai dai... acum se pare sunt la serviciul de primire..ca nu stiu cine l-a mai inventat si pe asta..
Distanta si neputinta de a zbura acum acasa ma distruge (am vb ieri la tel cu dr meu si mi-a zis ca el nu-mi recomanda un asa zbor lung si mai ales pentru o situatie strasanta...) si stau dimineata pana la pranz, cand e ora buna de sunat acasa, in fierbere pana pot sa o aud pe mama vorbind, pe tata care nu se mai opreste din plans de data asta.., sa stiu cum a trecut peste noapte, etc,etc, etc, asta e, e inca o sinusoida a vietii, ca multe altele ce-au fost si ce-or sa mai vina!
merci si nu va faceti griji, bebe e cuminte si ma sustine "tare ca fularul vara", bine ca ma ajuta sa ma ia somnul si asa macar nu "belesc" ochii pe pereti ca in trecut. Deci noi suntem bine, puternici, pregatiti sa infruntam surprizele vietii!
va pup si voi stai linistite si aveti grija de burtici si de bebici!

hepilica, ma ia fiorul cand ma gandesc ca tu urmezi, mai ai un pic si pupi printesa mica, of doamne ce emotionant.
Citeam acum dimineata ce scria si Raluca, cat e de dulce cu Natalia drmind pe sanul ei...e asa de frumos, Doamne cat de fericita trebuie sa fii! sa-ti traiasca si sa fie bine la control.
Li_am ehei la nume imi place Anais, celalalt imi aminteste de Localitatea celebra toscana unde se fac in piata din Siena cursele de cai, am fost odata in august e superb. stai cuminte cu stresul....si felicitari pentru semnatura!
Evy, ei cu creme astea... sa te speli si cu ceai de musetel, mai calmeaza si dezincfecteaza locul si sa nu fie asa caldutz(eu una am ajuns sa ma spal zilnic doar cu apa rece, nu mai suport sa fie calda)
many, ce frumusel, ai terminat si goblenul. eu acum mi-am cumparat o chestie pentru a personaliza hainutele lui tuturel ce vine. e o retea solubila ce se aplica pe body de ex, tu te ajuti de ochiri si cosi de ex numele si apoi bagi in apa calda si reteaua se dizolva, ramane ca la broderie (se numeste: solublecanvas, am gasit aici la mercerie). acum sunt in cautare de lucrusoare albe fara scris (ca ma omoara asta in engleza) sa-i scriu draga doua vorbe in romana ca-i juama de dac!
iana, ce mutrite trebuie sa aiba bebeii tai, mereu ma distrez cu semnatura ta!
bulinanico

fetele va pup pe toate si merci te tot! Scuze ca nu am scris la toata lumea, nu e cu intentie!
tare-mi sunteti dragi!!!!!


castelana fericita 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Evy aleasunt conractii braxton hicks si sunt normale.nu trebuie sa te sperie, organismul e asa programat sa faca on sarcina,se antreneaza......;la fel ca la dureri de oase.plus ca bebe e mare si se misca..de-acu sa vezi fund si picioafe in ficati.....
Ia preventiv osciloccocinum(habarnu am cum se scrie)pentru raceala si nu mai fi stresata


Madalina de minunica Eva-Maria


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

'neata!

Evy, mi te si imaginez la farmacie in spatele cucoanei cu gripa...facand 13 /14, urmarind-o revoltata si facand cativa pasi in spate..pt ca in final sa iesi pe usa nervoasa..... Mai bine asa. Si eu m-am ferit tot timpul...

...dragele mele, PROMOTIA CONTINUA !!!!

h.

39 sapt, 4 zile - Aproape de marea intalnire!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Neata tuturor !!!

Hepilica , chiar asa a fost .
ma bucur ca fetita sta acolo la mami cumintica .hai , curaj !

Mada , cata dreptate ai . chiar acum m-am trezit in lovituri serioase de am avut impresia ca ma misc in pat . de...din somn . cand colo iubitul meu se arunca de zor cu putere si-mi tragea picioare de mama focului . e cel mai frumos sentiment

azi -noapte insa cand ma intorceam de pe o parte pe alta ma durea un pic burtica pe jos .

o sa iau oscilo...si ma rog sa fiu bine .

ce face scumpa Eva-Maria ? tu cum esti ?

Castelana , sunt alaturi de tine si de mamituu tau . sa fie bine

Fetelor , atentie ,
Astazi am implinit 31 de saptamani !!! doamne ajuta inainte.

Mergi la inceput