Burtici fericite de septembrie-octombrie (201)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Multumim pentru dedicatii Oana..nu mai este mult si vine momentul magic si pentru tine

Ionika, Alex multumesc ca m-ati lamurit ce-i cu Ramo..deci inca nu-i acasa? dar se oprisera contractiile..asta este bine..sa mai stea puiucul un picut acolo!

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Buna dimineata fetelor si de la mine...
poftiti la o si de la mine...
Azi e zi mare ptr mine...merg la ultima eco...si maine s-ar putea sa-mi vad puiul.... am niste emotii de nu mai pot....
38 +cu bebe Alexandru Aurelian


te cred cu emotiile..bafta multa!! o sa fie bine!

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

va las si eu o dedicatie

www.trilulilu.ro/michael_red/3e3dde3eab77c6" target="_blank">cu tine

cuvintele sunt magice!!!

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Felicitari DANUTA....sa-ti traiasca printesa si sa te bucuri de ea...sa fie cuminte , papacioasa si necolicoasa...



38 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Eu am deja contractii.......

38 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

RAMONA

DANUTA

DIANA




Dana 37s mamica mandra de
AMR 18 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi




Neatza fetele!

Eu sunt acasa (bagati agitatele la vestiare, ca si-au facut destul incalzirea), pastrati-le pentru DANUTA!

Aseara a fost doar o vizita scurta la spital, ca aveam contractii la 5 minute timp de mai bine de o ora (ce-i drept erau suportabile, asta in masura in care eu tolerez destul de bine durerea). La controlul pe masa, dilatatia tot 2-3 cum stiam. Am fost internata de zi (adica cateva ore).
M-au pus pe perfuzie cu gynipral ca sa opreasca contractiile (Doamne ce urata senzatia - eram usor tahicardica si imi cam tremurau mainile) si chiar dupa perfuzie tot am mai avut cateva. Am facut testul non stress lui bebe si era foarte binee chiar dupa gynipralul ala.
Azi noapte la 11 eram deja acasa - dar de unde sa mai dorm?? Ca m-am foit toata noaptea, adormind abia spre dimineata. Pana si in vis eram tot la spital... brrrr

M-am ingrozit de ceea ce ma asteapta pentru ca trebuie sa imi cumpar toate medicamentele (in caz ca va fi nevoie), spitalul avand farmazia goala din luna august. Abia daca au gasit o punga de ser fiziologic, un perfuzor si o flexula - ca mi-am trimis cumnata la farmacie sa cumpere gynipralul si no-spaul.

Zilele astea voi sta mai cuminte ca poate o mai tin asa pana se intoarce dr. mea din concediu. Macar stiu ca atunci cand este ea, nu misca nimeni in front


Ramona

Tudor Gruia 37+

AMR max.3 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Adriana ma bucur ca a mai stat printesa si sper sa stea pana la 38 de saptamani! Nastere usoara! Doamne ajuta!

Nela si eu ma gandesc foarte des la nastere, cu mari emotii. Dar imi place cum ai zis tu, sa incercam sa ne concentram pe perioada de acum, sa savuram burtica si miscarile de care o sa ne fie tare dor... Si sa ne bucuram ca acum nu plange de acolo din burtica .

Multumim de dedicatie E super! Mi-am amintit de o melodie care mie imi place tare mult si ma mai scotea cateodata din depresie: www.youtube.com/watch?v=EZD3SrWUNsI" target="_blank">Bobby Gaylor - Suicide. Mai demult era varianta de pe cd, cu un videoclip care tot arata imagini reprezentative pentru ce vorbea el. Acum nu am mai gasit decat varianta asta live.

Dana tare faza cu pantalonii . Nota 10 si pentru sotul tau si pentru cadourile luate in avans, si pentru modul in care te-a cucerit! Sa porti fericita cadourile!
Ma bucur tare ca ai avut o zi minunata! Multumim de dedicatie

Oana superbe melodiile, multumim mult . Doamne ajuta sa fie nasterea cum iti doresti si sa vii repede acasa cu printesa ta sanatoasa in brate!

crissbebe tinem pumnii pe azi la doctor! Contractiile or fi de la emotii.

monique ce distractiva e !!! Eu credeam ca asta e o tactica buna, chiar spunea multa lume de asta cu dezbracatul la bebeii somnorosi care adorm la san!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ramo tinem pumnii sa mai stea Tudorel cat trebuie! Si sa nu-ti mai creeze emotii din astea. Sa stea cumintel, sa nu mai fie nevoie de spitale si gynipral!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza,

Nela si Adriana multumim

Danuta, felicitari! Ce bine ca totul a decurs usor usor si fara probleme!

Ramona bine ai venit acasa.

Crissbebe de ce esti suparata ca ai contractii? Esti in sp 38, nu mai e nici un pericol, nu?

Ma duc sa-mi fac o cafea. Am dormit asa de bine azi noapte.... secretul...nu am baut lichide seara tarziu.


nela si dana multumim de dedicatii.

si dana ma bucur ca te-ai distrat.

alex ca sa vezi ca nu esti singura...week-endul viitor el vrea sa mearga la petrecerea unui coleg de universitate. baiautl s-a mutat si da petrecere. nu ar fi mare problema, dar sunt in sp 38 jumate si baiatul sta in afara londrei la o ora...cand mi-a zis azi dim imi venea sa-i dau cu ceva in cap...am doua variante ma cert...sau il las sa se duca sai ma gandesc sa-mi scot parleala cand l-oi pune sa-l hraneasca pe fiu-su noaptea.

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

BINE AI VENIT PE LUME BB IOANA MARIA ALEXANDRA

FELICITARI MAMI DANUTA



----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput