Burtici fericite de septembrie-octombrie (201)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

RAMONA

DANUTA

DIANA




Dana 37s mamica mandra de
AMR 18 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si poftiti la

Pe mine m-au ajuns insomniile din pacate, si eu care sunt o somnoroasa de felul meu si dorm devreme si mult, e cam nasol...asta e, ma invat pentru perioada care vine!

Adriana, tinem pumnii sa mai stea bebitza o saptamana si multa bafta la control!

DIANA

DANUTA

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Fetele mele dragi..am pentru voi o cafea cu laptic, calduta, nu foarte tare

Aseara s-a spart destul de tarziu cheful, dar am reusit sa citesc ce ati scris in capitolul 200;

Va multumesc frumos tuturor pentru urari..imi este teama sa nu uit pe cineva, de aceea nu va nominalizez, dar va pup apasat pe amandoi obrajorii pe toate!!!

Multumim sotului Dacianei ca a intrat pe la noi si ne-a spus despre Daci..Slava Domnului ca sunt bine! m-a impresionat semnatura Dacianei "mamica puternica..." ; banuiesc ca sotul a schimbat-o...felicitari!! din suflet!!!

Monique multumim pentru poveste!! creste doza de curaj!

Am vazut ca Monikus a fost tristuta..off, hormonii astia!! eu cred ca in alte conditii nu te-ai fi suparat prea tare; si sotul meu face asa cand este vorba de haine..pentru el nu au asa multa valoare..nu prea reuseste sa inteleaga diferenta dintre "haine de casa- haine de oras"; acum, parca s-a mai dat un picut pe brazda si nu mai trebuie sa duc asa multa munca de lamurire ca pantalonii de serviciu trebuie schimbati si pusi pe umeras..acum numa trebuie sa ma uit la el intr-un anume fel si .."bine, bine schimb panatalonii";
o faza comica: l-am auzit spunandu-i unui prieten de-al nostru "ce stii tu, mai frate! pai eu am deja tabieturi de barbat insurat! ajung acasa, pup nevasta si dau jos panatlonii"..bine, ca prietenul respectiv a inteles altceva pt un moment..dar ne-am distrat!

Si Alex a fost suparici..adevarul este ca genul asta de soacre mi se par cele mai periculoase..parca au nevoie in permanenta sa fie sigure ca baietelul lor inca le mai apartine! pai bineinteles! inca mai este fiul ei, dar pe langa asta mai are si alte roluri cel putin la fel de importante..sot, tata in curand! eu zic sa-i explici calm, fara suparare/lacrimi ca nu-i momentul sa plece fara tine..eventual, spune-i sa incerce sa se puna in locul tau...oare cum s-ar simti?!
Familia voastra (tu, el si puiutul) este pe primul loc!!

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Oare am fost eu prea adormita aseara..dar parca Ramsan a zis ca pleaca la spital pt contractii la 5 minute, asa-i? si Ionika ne tine la curent..ca eu am bagat niste agitate..sper sa nu ma fii grabit

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetele


Amelita07
sa fii sanatoasa si fericita!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


32+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 6 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Oare am fost eu prea adormita aseara..dar parca Ramsan a zis ca pleaca la spital pt contractii la 5 minute, asa-i? si Ionika ne tine la curent..ca eu am bagat niste agitate..sper sa nu ma fii grabit

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


In primul rand multumesc de vorbele frumoase.

Ramo pana la urma era aseara pe perfuzii cu gynipral si contractiile aproape se oprisera, deci va mai dura putin, spera sa o lase sa plece acasa.

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata Camy!

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela sa va bucurati de ziua aceasta frumoasa! sper sa reusesti sa ajungi la bazin..si mie imi place atat de mult sa stau in apa!!!!
si multumim pentru clip..mi-a placut faza aceea "sa traiesti impacat cu deciziile tale..50% au sanse sa fie cele mai bune.." ceva de genul, parca;

...va multumesc si pentru aprecierile la adresa barbatului; adevarul este ca asa m-a cucerit..cu o chitara veche si cu mult bun simt...
Iar faptul ca de ziua mea am primit o serenada si un buchetel de flori de gradina...cadoul este de nepretuit!!! probabil, cand vom creste noi "mari" si imi va spune "draga mea ia cardul si fa-l praf", nu cred ca voi mai fi asa fericita!
(in contul zilei de ieri au fost cumparate in urma cu ceva timp un storcator de fructe si scaunul de "regina mama"..nu este ca al Techilei dar este tare comod)

Ziua mea a fost tare frumoasa!! au fost cativa prieteni dragi pe la noi, am primit cadouri (cercelusi)....faza cu cadourile de la prieteni a fost foarte tare!! de saptamana trecuta ma sunau si ma intrebau "termometru de baie aveti?" "asta aveti?"...eram deja suparata la gandul ca de ziua mea voi primi cadouri pentru bebelusi; dar se pare ca numa' au vrut sa se joace putin cu nervii mei

cred ca ma mai duc sa trag un puiuc de somn

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Dragele mele, am citit toooooot, am trait intens fiecare nastere (NO 1 mi s-a parut Anomis, care la ora 7 seara ne scria, iar la 4 ore era deja nascuta ), insa fiecare nastere a fost speciala, unica, plina de emotie.
M-a impresionat sotul Dacianei, iar special pentru toate noile mamici, pentru jumatatile lor greu incercate in aceste momente si nu in ultimul rand pentru ziua de nastere a Danei, vreau sa fac cateva dedicatii speciale:
http://www.youtube.com/watch?v=HH5fZmjUo68 (Tina Arena & Marc Anthony - I Want To Spend My Lifetime Loving You - (Official Musik Video))
http://www.youtube.com/watch?v=Aw7n3UtmrkU&feature=related (I need you, I love you - Marc Anthony)
http://www.youtube.com/watch?v=CzchV6Ed0PE (Marc Anthony - Love is all)
http://www.youtube.com/watch?v=T5BkHaoR5uo&feature=related (Celine Dion - The Power Of Love (Live)


O zi superba si plina de iubire!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AMR 8 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Buna dimineata!
Tin pumnii fetelor care nasc astazi, va pup si va doresc bb sanatosi!
Dana, Ramonei i se oprisera contractiile si spera sa ii dea drumul acasa. Cred ca vom avea vesti de la ea mai tarziu.
Nela, faina dedicatia muzicala.
Eu nu reusesc sa vad reportajul cu Madalina, dar am citit in Libertatea on line un articol despre ea.

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 37+

Mergi la inceput