Burtici fericite de septembrie-octombrie (201)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Inca una si ma duc la ca l-a adormit injineru' pe bebe


FELICITARI ANACONDA!!! Sa va traiasca, sa fie sanatos si papacios iar pe tine te asteptam pe la noi cu povestea si pozici ca n-ai mai vrut deloc sa ne scrii






Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

monica cum e tati acum, dupa ce l-a vazut pe Dragos?

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Buna dimineata, dragelor!

HAI DANUTA1979

HAI DIANA


Felicitari Anacondei pentru bb, sa fie sanatos, voios, voinic!

Nela, viitoare mamica de Ana, 38+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Monique, foarte frumoasa povestea nasterii, ma bucur din suflet cand citesc si cazuri de nastere normale, fara prea multe chinuri; deci se poate! Multumim ca ti-ai facut timp sa ne-o scrii. Ce face ?

Monikus, am ras cu pofta la mesajul tau cu inchisul sotului in baie pana isi curata tricoul. Mai mult ca sigur ii dadeam cu el in cap si eu alui meu in situatie similara…

Maria, ce burtica frumoasa si tuguiata am vazut...

Si ce dulceata de baiat are si Madalina, cum sta el ganditor nevoie mare...

Ce draguta a fost mama Dianei, cate emotii pe dansa, si totusi s trimis mesaj sa ne anunte! Un brat mare de flori!

Si pentru sotul Dacianei, jos palaria! Ce om! Trebuie sa recunosc ca la faza cu "Insa Daci e o luptatoare si la 24 de ore faceam impreuna primii pasi…" mi-au dat lacrimile! Si tu esti un luptator, "infipt", cum zici tu si ma bucur ca Daci a avut si are pe cineva ca tine sa ii fie alaturi in momentele astea grele. Eu fac cinste data viitoare cu o lada de bere, ai fost exemplar! Si cate detalii, si ce frumos ai povestit totul! Bravo!
O asteptam cu drag pe Daciana acasa si sa dea Dumnezeu sa fie totul fara peripetii, asa cum meritati doi oameni asa deosebiti ca voi! Sa va bucurati de Darius!

Dana, cum a fost seara? Cum ati petrecut?

Nela, viitoare mamica de Ana, 38+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Felicitari Anaconda pt bebe; sa fie sanatos, papacios si necolicos.

HAI DANUTA

HAI DIANA

Adriana 37+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Luci am vauzt si eu pozele cu dovlecelul de David. Atat de frumos si atat de bine conturate toate trasaturile lui. Bravo. Sa va traiasca, sa va umple viata de bucurii. Astept cu nerabdare povestea nasterii.

Monica, eu stiam ca daca tot ii curg ochisorii la bebe se poate ca sa aiba canalele lacrimale inca infundate. Si pt asta e bine sa ii faci masaj la ambii ochisori pt a desfunda canalele. Parca pe arcada cu miscari usoare, circulare inspre coltul intern al ochiului.

Monique, asa nastere imi doresc si eu, calma si relaxanta. asa doresc tuturor mamicilor. Doamne ajuta.

Maria, imi place burtica ta tzuguiata. Asa am avut-o si eu la Robert.

Sot de Daciana, multumim pt vestile de la sotie. Ii doresc multa, multa sanatate Dacianei, iar pt tine nota 10.

Madalina, ma bucur ca esti bine si am vazut si pozicile. Mie nu mi se pare bebe mic. Al meu a avut 2.700 la 38 sapt si 3 zile. Refacere rapida iti doresc.

Monikus, astia sunt hormonii sarcinii, bata-i vina. Dar lasa ca numai un pic mai este.

Adriana 37+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Maine merg si eu la control (daca il apuc). Parca de abia astept sa vedem cata dilatatie mai am si cum mai e. Credeam ca am inceput s apierd lichid, ca tot merg la pipi foarte des. dar am citit ca si voi patiti asta asa ca m-am ami linistit. Eu si am dilatatie deja 3 cm, col aproape neexistent si dopul cazut de mult. Dar uite ca a mai stat fetita noastra un pic in burtik, chiar daca credeam ca ansc de vreo 2-3 sapt. Numai cu ajutorul lui D-zeu am ajuns aici. Doamne ajuta s amai stea un pic pana sapt viitoare sa facem si noi 38 sapt si atunci sa fie bine. Am inceput sa am emotii si sa-mi fie putin si frica de nastere, dar cred ca toate sunt normale. Plus ca am inceput sa nu mai dorm noaptea deloc, dar deloc. Dorm ziua cam 3 ore si atat. Cred ca organismul vrea sa se pregateasca pt perioada de dupa.


Adriana 37+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana_m

Maine merg si eu la control (daca il apuc). Parca de abia astept sa vedem cata dilatatie mai am si cum mai e. Credeam ca am inceput s apierd lichid, ca tot merg la pipi foarte des. dar am citit ca si voi patiti asta asa ca m-am ami linistit. Eu si am dilatatie deja 3 cm, col aproape neexistent si dopul cazut de mult. Dar uite ca a mai stat fetita noastra un pic in burtik, chiar daca credeam ca ansc de vreo 2-3 sapt. Numai cu ajutorul lui D-zeu am ajuns aici. Doamne ajuta s amai stea un pic pana sapt viitoare sa facem si noi 38 sapt si atunci sa fie bine. Am inceput sa am emotii si sa-mi fie putin si frica de nastere, dar cred ca toate sunt normale. Plus ca am inceput sa nu mai dorm noaptea deloc, dar deloc. Dorm ziua cam 3 ore si atat. Cred ca organismul vrea sa se pregateasca pt perioada de dupa.


Adriana 37+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)


Adriana, ma bucur din suflet ca fetita a mai stat la caldurica, cu tot colul dilatat. Lasa ca mai sta pana saptamana viitoare, ai sa vezi, cu un pic de grija si mai multa odihna. Doamne ajuta!
Si la mine au inceput emotiile cu nasterea, incet incet. Nici nu imi vine sa cred ca am ajuns pana aici si ca pot naste dintr-un moment in altul. Incerc sa nu ma gandesc prea mult si sa ma bucur din plin de perioada care a ramas. O sa imi fie asa de dor de burtica si miscarile Anei.

Iti doresc multa bafta la control, sa te intorci cu vesti bune!


Nela, viitoare mamica de Ana, 38+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Va las www.wimp.com/liveadvice/" target="_blank">ceva dragut, asa, ca pentru un inceput de zi frumoasa.

La noi se anunta o zi excelenta, cu mult soare, in care sper sa ajung la bazin, sa innotam un pic (daca mai stim cum se face, ca de prin luna a 6-a nu ne-am mai aventurat).

O zi minunata va doresc!



Nela, viitoare mamica de Ana, 38+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Nela asa e, acum ar trebui sa ne mai bucuram de ultimele momente ale sarcinii cu bebe in burtik. Mai ales ca la mine e posibil sa fie si ultima data in viata. Multumesc pt urarile la control si sper si eu sa il apuc si sa am numai vesti bune. Distractie placuta la bazin. frumoasa dedicatia.

Adriana 37+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput