Albinutze de Mai-Iunie 2009(17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

kiralina, si eu iti multumesc pt site...interesant punct de vedere...in mare e ok, numai ca noi avem o 'fantana arteziana'...intr-o zi a facut si pe perete...si eu il las cu fundicelul gol da il tin pe burta in mare parte ...prietenii stiu de ce!

Si daca te-ai distrat de cele povestite de botez...citeste mai jos ca n-ai citit nimik!
povestea botezului cu bucluc!



Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Relusha, felicitari pentru botez!
ana_micu83, de statul intre perne si suprasolicitat coloana zicea foarte bine Ramonaiani zilele trecute. Cred ca s-a si plictisit saraca sa tot repete...
Kiralina, aveti curte la Bucuresti? Ce frumos e sa-ti poti tine copilul in curte zilnic!

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

da,am citit si ce a scris ea...de acord 100%

Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

alic, felicitari pt al doilea dintisor! am vazut poza, e tare draguta!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Ana, ce haos cu botezul. Noi il avem abia duminica viitoare, dar am super emotii.

mamica Adei (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ana micu............super,vreau si eu extraoptiunea aia..de fapt dolce are mama,dar e pe numele sotului abonamentulca se cerea numele pripietarului pentru contract.In ce consta extraoptiunea aia baby?


kiralina........ce super cu metoda asta.Daca stau si ma gandesc mai bine si fi-mea are niste semnale..de exemplu cand face pipilica se opreste din orice activitate are si e asa de cumintica de nu-ti vine sa crezi(de obicei e ca argintul viu si te oboseste din primele 5 minute de stat cu ea).., iar cand face kk-ita da bucile in spate de parca s-ar pregati sa se dea cu schiurile si trage si un vantulet...chiar am sa incer metoda asta cu fundicul gol ca si asa ii place la nebunie sa stea in pasarica goala

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alymav28 spune:

dragele mele, multumim de urari si vi le intoarcem la toti bebeii frumosi pe care i am vazut;

chiar daca nu scriem sa stiti ca va citim zilnic, si de foarte multe ori sfaturile si ideilor voastre ne au ajutat si pe noi.
am avut momente si mai bune dar si ai putini bune, insa azi la cele 3 luni avem 6300g si 65cm. baiat mare are mami;:)
am avut si noi botezul, pe 5 septembrie,emotionant.
uiti ne si pe noi aici

http://picasaweb.google.ro/nicolaurentiu/PozeBotez#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

OK, am nevoie de recomandari de cofetarii in Bucuresti pentru tort de botez. Ceva frumos, gustos si rezonabil ca pret. Va rog frumos .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alymav28 spune:

noi am facut tortul la photocake

cam scumpicel dar f ok

http://picasaweb.google.ro/nicolaurentiu/PozeBotez#5381411683189518866

daca iti place poti comanda si online

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Cris, www.romtelecom.ro/personal/voce/optiuni/bebe/?L=1" target="_blank">romtelecom bebe , intelesesem eu un pic gresit din explicatiile sotului...poanta era cu telefonia de la romtelecom prin prelungirea contractului cu 2 ani...n-avea treaba cu vreun pachet tv pt pici...nu platesti nik in plus, din ce am citit eu mai sus e gratis...ei avand un client asigurat pt urmatorii 2 ani!

Ai nevoie de certificatul de nastere al puiului mic si de copie Ci a titularului de contract...eu sunt f incantata de el...se poate utiliza fie cu baterii, fie la priza, bate 2 km in spatiu deschis (deci am sanse sa-l aud daca cobor in curte)si ceea ce este important...e moca!



Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput