Albinutze de Mai-Iunie 2009(17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

hallo fetele!

..si sebatian a fo racit..saracutul se trezea noaptea incontinuu pt ca primea asa de de greu aer...si acum mai e unpic dar deja trece..din cauza ca nu a avut febra i-am dat doar ceva homeopat "sambucus nigra" contra mucilor, si am stat cu serul si pompita pregatita

strunfita sa treaca mucii cit mai repede ca stiu ce nasol e....

ana-micu si sebastian doar pe burtica mai doarme..degeaba il pun eu in pat pe spate ca dupa max 2 min se intoarce pe burtica

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Da azi avem 4 luni!!! Nu stiu cand am ajuns aici! Multumim de urari! Ma inscriu si eu in clubul "mamicilor obosite"! Am rezistat eroic cat au fost bolnavi,iar acum sunt epuizata! Matei e obisnuit cu mine si seara cand e mufturos- inainte de culcare, fac ture cu el in brate! La 8kg ale lui ma cam "taie" in spate...
Am mers cu cel mare la o pediatra si mi-a dat analize sa-i fac! In mare sunt bune, sa vad acum ce zice! Vreau sa-mi d-ea ceva pt a-i intari imunitatea ca anul trecut de cum a dat frigul a tinut-o numai in raceli! Joi voi vedea ce si cum!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

buna ziua mamici cu pici..doar ce am ajuns si noi acasa ,ca de azi-dimnineata suntem plecate creanga


La multi ani sarbaroritilor de azi..sa ne cresteti mari,frumosi si sanatosi


clody.................multam de cafeluta


nicuratze..................toate sunt la fel.."controlici"...felicitari pentru cm si kg



ramonaiani................multi pupici si multa sanatate n,sa va faceti bine



ana micu..............tot asa fac si eu cu broscaleta si acuma imi face pasi in toata regula


relusha................felicitari pentru micul crestin si cifrele frumoase


strunfita................bun venit acasa!!!!!!Asa cum zicea si Carla,nu te arunca in medicatie

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
relusha................felicitari pentru micul crestin si cifrele frumoase

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg


multumim

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Relusha felicitari pentru botez!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27


Relusha felicitari pentru botez!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!



multumim

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!
nusy draga, fetita ta e foarte bine, nu-ti fa griji. daca e vesela si jucausa, atunci e totul in regula. pt linistea ta, poti sa mai consulti un alt pediatru, sa vezi ce-ti spune.
ana_micu, multumim pt carticica. acum incercam sa o download-dam. sper sa si reusim, caci e destul de mare.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Cris, multumesc de raspuns...credeam eu ca-s mama nebuna si denaturata si incerc sa-mi ajut fiul sa progreseze mai repede...dar , m-ai linistit!

eu nu am soacra sa mama pe langa mine,,,ele sunt la Braila si noi la Sibiu, dar cum sapt trecuta am fost acolo m-au tampit amandoua de cap...ba ca mananca copilul prea mult, ba ca-i stric coloana, ba ca trebuie sa stea intre perne, ba ca sa nu stea(zicea ailalta), ba ca sa am grija sa nu raman gravi iar...si daca au vazut ele ca nua u sorti de izbanda, au apelat la matusi atotstiutoare si ma trezesc tam-nesam cu cate un tel "ana, cat manana copilul tau...si continuarea dupa raspunsul meu...sa stii ca nu faci bine"...si asa ma apuca ...



Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Mamici scumpe, daca aveti televiziune prin dolce si va activati optiunea baby si daca mai aveti si un bebe de max 6 luni, primiti de la romtelecom moca urmatorul produs BABY TALKER ...in mod normal costa 137 ron...eu zic ca merita sa profitati de aceasta oportunitate.
Eu l-am primit azi si sunt f incantata de el!
Rog adminii sa nu considere acest mesaj "reclama"...le-am dat doar un pont valoros mamicilor!

O zi super!

Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Cris, Lauraa EC - elimination communication - pe scurt ideea ar fi ca bebelusii emit semnale atunci cand vor se elimine, totul e sa stim sa le citim si sa ii ajutam sa elimine acolo unde trebuie - chiuveta, olita etc. Motivele pt care am face astea sunt multe, dar in primul rand pt ca lor le place in fundul gol ( Ada imi da mereu semnale - zbiara de numa cand ii pun scutecul) si pt ca asa sunt mai curati. Uite un articol fain, primul pe care l-am citit pe tema asta.
reclama ilegala - considera acesta un avertismentcms/front_content.php?idcat=10&idart=57

Sa va spun cum am inceput: de cand s-a nascut, Ada sta in fiecare zi cel putin 1 ora cu fundicul la aerisit. Avem cateva protectii de saltea. O pun pe una si o las acolo sa se joace, sau ma joc eu cu ea, sau ii fac masaj etc. Acum cateva zile am zis sa profit de timpul asta si sa o invat sa asocieze pisulica al ei su "pisss" al meu. Cum o vedeam ca face ii spuneam - "pisss". Ieri am tinunt-o aproape toata ziua cu fundicul la aerisit. Am dus-o la chiuveta de cate ori am simtit ca trebuie sa faca si a facut. Doar de 3 ori a udat protectia. Ne-am distrat :)
Ieri am pus o patura in curte si am stat acolo si eu si ea. Eu mai mult am citit, iar ea a admirat pomii. Ne-am inteles bine :)
Acum astept sa scoale si repet figura cu patura in curte.

ana_micu83 ce idee buna mi-ai dat!! O sa ii fac si eu lu' fimea exercitiul cu 1,2,3... :)
Ce haos cu botezul cu 3 bebelusi. Am ras un pic, dar totusi nu prea e de ras. Intrebare: i-a si bagat de 2 ori in apa?


mamica Adei (11.06.2009)

Mergi la inceput