Burtici fericite de septembrie-octombrie (200)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

De la Vik inca nici o veste..sper sa fii ajuns sotul ei acasa (Nela, tu spuneai parca)..m-am gandit sa o intreb aseara, dar in cazul in care nu era cu ea, probabil o intristam si mai tare;


HAI VIK



Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Neata fetele!

Cate s-au intamplat de aseara pana acum...

In primul rand vreau sa-i transmit lui Kiki numai bine si incredere,o sa fie bine.

Dana,la multi ani si tot ce-ti doresti!

Anomis,felicitari!

Delia,e super gogosarul,sa fie sanatos si norocos!


34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mooooamaaaaaaaa ce de vesti pe aici

DANA
SA fi sanatoasa, fericita si sa ai un puiuc de nota 1000 sanatos si papacios si necolicios

FELICITARI !!!!!!!! pentru fetele care au nascut SA fie bebeii sanatosi, voiosi, necoliciosi si papaciosi

NIste pentru VIK, nastere cat mai usoara si bebel sanatos.

Kiki, Doamne ajuta sa iti revii... din pacate stiu cum e sa fi in situatia ta si vreu sa iti transmit doar multa putere si curaj si siguranta ca TOTUL VA FI BINE!!!! SA iti traiasca puiucii mici si dragalasi, sa fiie sanatosi si sa va umple casa de bucurii

Luci moaaaammaaaa ce grasan dulce dulce foc la fel ca mami lui Este ABSOLUT superb!!! SA va traiasca si sa va bucurati de el.

DEspre noi... suntem bine, ne-am mai revenit cat de cat. SI fetelor, tin sa va spun despre lactatie ca le-am incercat pe toate ca sa fac lapte. DAr cel mai important este sa mancati si sa incercati pe cat posibil sa va odihniti. Mancati cat mai mult ca sa aveti din ce produce. In plus eu de ieri am descoperit GALAFOR (pastilute din plante naturale) care mi-a facut sanii sa explodeze si pe puiuc sa se linisteasca (am mers si pe ceai de chimen si anason si galactogil si de toate si nimic!!) Acum marog, poate la mine a functionat asta, dar merita incercat.
In rest, sa stiti ca sunt aici si sunt alaturi de voi toate, chiar daca nu scriu mereu, va citesc pe cat posibil si ma bucur alaturi de fiecare, si plang alaturi de fiecare, ma emotionez la toate pozele cu puiuci de parca fiecare ar fi si al meu




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS in ceruri

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Suede Monica

ce ma bucur ca sunteti bine!! multumim si pentru pontul cu Galaforul!

fetelor, cu Aiduca mai vb cineva pe mess? ea cum mai este?

Dana 37s mamica mandra de
AMR 18 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Multumim pentru potul cu Galafor.
Am o prietena careia i-a fost recomandat de catre neonatolog...
Deci,cu siguranta este ok....
34+

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Mooooamaaaaaaaa ce de vesti pe aici

DANA
SA fi sanatoasa, fericita si sa ai un puiuc de nota 1000 sanatos si papacios si necolicios

FELICITARI !!!!!!!! pentru fetele care au nascut SA fie bebeii sanatosi, voiosi, necoliciosi si papaciosi

NIste pentru VIK, nastere cat mai usoara si bebel sanatos.

Kiki, Doamne ajuta sa iti revii... din pacate stiu cum e sa fi in situatia ta si vreu sa iti transmit doar multa putere si curaj si siguranta ca TOTUL VA FI BINE!!!! SA iti traiasca puiucii mici si dragalasi, sa fiie sanatosi si sa va umple casa de bucurii

Luci moaaaammaaaa ce grasan dulce dulce foc la fel ca mami lui Este ABSOLUT superb!!! SA va traiasca si sa va bucurati de el.

DEspre noi... suntem bine, ne-am mai revenit cat de cat. SI fetelor, tin sa va spun despre lactatie ca le-am incercat pe toate ca sa fac lapte. DAr cel mai important este sa mancati si sa incercati pe cat posibil sa va odihniti. Mancati cat mai mult ca sa aveti din ce produce. In plus eu de ieri am descoperit GALAFOR (pastilute din plante naturale) care mi-a facut sanii sa explodeze si pe puiuc sa se linisteasca (am mers si pe ceai de chimen si anason si galactogil si de toate si nimic!!) Acum marog, poate la mine a functionat asta, dar merita incercat.
In rest, sa stiti ca sunt aici si sunt alaturi de voi toate, chiar daca nu scriu mereu, va citesc pe cat posibil si ma bucur alaturi de fiecare, si plang alaturi de fiecare, ma emotionez la toate pozele cu puiuci de parca fiecare ar fi si al meu




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS in ceruri

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni ma bucur ca mai intri pe aici si ca ne citesti! Cu galaforul ma bucur tare ca functioneaza, pentru ca era singurul pe lista mea, ca alealalte au indulcitori artificiali si alte prostii.

Hai Vik!!!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Si mie mi-a recomandat o prietena zilele trecute sa iau Galafor acum l-am sunat pe sotz sa cumperenumai vorbe de bine de el vad pe aici

Hai Vik!!! Nastere usoara!!!

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Dragelor, Galactogilul ala e o tampenie dupa parerea mea, cica nu e indicat diabeticilor, are un gust ORIBIL si cred eu ca sunt bani aruncati aiurea. Mie imi spusese si cumnatamea ca e apa de ploaie. Pt mine si ceaiul de chimen, fenicul si anason a fost bullshit , nu facea NIMIC!!. Insa Galaforul .. ce sa va spun, am facut acum dus si cand am iesit curgea ceva de pe mine si cand ma uit SANII aveau robionet . Nu imi vine sa cred, nu mi-au curs niciodata pana acum. Bebe dimineata s-a saturat si face .
Ideea e ca daca nu ai timp sa mananci aceste pastilute contin nu stiu ce plante cu proteine si ce mai ai tu nevoie sa faci laptic, plus unele care linistesc, te scapa de crizele hormonale, anxietati, stres si alte cele (asa scrie pe el cel putin) si vad ca au dreptate pana acum

Chiar asa, si mie mi-e dor de Aida de nu mai pot. Si mai vreau poze cu falcosul mic

Am vazut ca intrebati de bia, eu am ami vorbit cu ea pe 4-5 sept cand am iesit din spital si nu nascuse. Problema la mine e aceasi cu telefonul ca nu mai am nr ei ca era in tel bulit . Daca nastea, mi-a promis ca trimite sms. Era naspa ca ii pleca si doctora, dar ei erau f bine amanndoi, le era dor de noi foarte tare si abia astepta sa nasca.




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå dimineata fetelor!!

Woww..Aici e petrecere maaare!!



LA multi ani Dana!!ITi doresc multå sånåtate tie si familiei, så ai un bebe sånåtos si så va aduca multe bucurii!!

Felicitari Anomis!!Un bebe sånåtos si påpåcios iti doresc!!Ce repede a mers..Nici nu te-ai gandit tu ca ai sp nasti asearå..BIne ca totul e bine..Asta conteazå..

LUto Ce am vazut eu acolo?!Doamne cat e de frumos..ptui ptui..Auleu ai de pupåcit acolo la bucalat....Felicitari pt u copil perfect asa cum ti-ai dorit!!

Kiki asteptåm vesti de la tine mami..Sper så fie totul bine..Nu are cum så fie altfel.Eu sunt in gand cu tine..Så iti tråiasca baietii!!Multå sånåtate la toti va doresc!!



Nastere usoarå Vik_CJ!!!



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



BINE ATI VENIT PE LUME ALEX SI RAZVAN! SA FITI SANATOSI SI NOROCOSI!

FELICITARI KIKI! Tin pumnii sa se rezolve problemele si sa nu fie nimic grav la ochi.



BINE AI VENIT PE LUME DINU! SA FII SANATOS SI NOROCOS!

FELICITARI ANOMIS! Refacere rapida si mult laptic!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 37+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput