FIV sau inseminare cu donatoare/donator (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multumesc frumos Monty!Stau cu sufletul la gura pana maine la 10. Sper sa fie in regula si sa fac inseminarea. N-as vrea sa fi facut degeaba tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Yarrina,fa o plimbare de seara, un dus relaxant si un somnic cu vise placute, iar maine sa fie ultimul drum la Sibiu pt IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

De plimbat m-am tot plimbat toata ziua...baitza tocmai executat...acu ma uit la un film relaxant...Am mari emotii pentru maine. Nu am crezut ca o sa am emotii si cand vine vorba daca voi face sau nu inseminare....oare nu-i suficient ca am la fie care interventie?! Tre sa ma rog sa ajung sa fac?! Se zice ca D-zeu nu-ti da mai mult decat poti duce dar chiar ma simt la capatul puterilor...oare oi fi eu cea mai pacatoasa din lume de trebuie sa trag atatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Yarrina,ia-le ca pe mici trepte de parcurs pana la bebe.Spera pana in ultima clipa si vei reusi.Iti tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Fetelor sunt un pic ingrijorata...ma doare in partea stanga si mi-e frica sa nu ovulez in seara asta si maine sa fie prea tarziu. Poate ce a vazut dr era un folicul mare si il pierd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

buna dimineata fetele mele dragute si optimiste.
yarrina iti tinem pumnii sa fie bine si sa vii de acolo cu bebe la purtator, relaxeaza-te, asta e cel mai imp, daca esti stresata si ingrijorata nu e bine, odihneste-te, plimbate si incearca sa nu te mai enervezi, ai sa vezi ca miercuri va fi bine, toti nervii tai si supararea ca sunt foliculii micuti o sa dispara, va fi bine, fii optimista, atat timp cat sunt foliculi de 12-13 pana ovulezi au timp sa creasca detsul,ei cresc cam 2 cm pe zi..dar tu cand ovulezi, in z14?( de obicei)lasa ca va fi bine, capul susu si noi suntem alaturi de tine.
bytzice mai faci? cand mai incerci o inseminare?
monty
Eu am revenit acasa pt 2 sap sa fac curatenia de toamna, dar cu nu prea am spor, incet incet si apoi plecam iar, suntem bine, crestem si suntem fff obraznici.
Va pup pe toate fetele si va dorec un capitol plin plin de reusite si sunt alaturi de voi mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

Am scris ca o analfabeta dar intelege-ti voi, andy ma urla la cap si
nu mai nimeresc bine tastele..scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

inna,bine ai revenit pe la noi,ma bucur ca sinteti bine,sanatate multa va doresc...mai vrem si noi pozici cu bebe ala micu...sau nu mai e mic...
eu in oct fac FIV ,nu mai incercam inseminari,gata
apropo azi z1 ,am inceput AC ,trebuie sa-mi zica dr cind sa le opresc...doamne cit am asteptat CM acesta si a venit la 33 zile

yarrina,tu daca esti singurica nu ai ce face??te apuci de plins si sa te gindesti la ce-i mai rau....ai sa vezi ca o sa fie bine,nu ai avulat...astept vesti sint alaturi de tine



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Fetelor n-a fost sa fie luna asta. Spre surprinderea mea sunt un pic suparata dar si foarte optimista. Doctorul asta chiar stie sa vorbeasca cu un om si sa incurajeze. Mi-a aratat o poza cu tripleti, cea mai noua reusita a clinicii lor. Cum e fetelor sa te rogi pentru unul si sa apara 3? Si oamenii aia cica s-au chinuiit 7 ani si nu au renuntat.
Deci la eco s-a vazut ca s-a spart chistuletul meu care era pe ovarul stang...pb asta am simtit eu aseara dar imi afectasera deja f mult foliculii...deja aveau 10-11mm, involuasera si endometrul era si el afectat. Ma bucur ca macar nu fac o luna pauza...luna urmatoare vin iar.
Va pup dulce pe toate care ati fost alaturi de mine si mai vorbim de acasa ca eu ma pregatesc sa plec...am autocar la 12.30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

inna si tie si la puiul mic

yarrina tot raul spre bine, te asteptam acasa iubita

a trecut si vara
acum toamna sper sa fim mai active, sa avem

Mergi la inceput