Mamici de fulgusori de nov-dec 2009! (101)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenic
Fetelor, am o intrebare la voi... cum stati cu scurgerea vaginala? La mine, de cateva zile, e mai mult ca inainte, iar uneori simt cum curge... Experimentati si voi asa ceva?
Si eu simt la fel cum curge, chiloteii sunt relativ uzi, parca e apa curata si cand imi stresez medicul ca pierd lichid amniotic rade. 28+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Suzyka sora mea a avut lichid amniotic in exces,la limita superioara.Dupa doua saptamani era in cantitate normala.Cred ca se intampla in jurul sapt 30.Stai cumintica in patut sa isi revina colul si fi optimista pana la urmatoarea ecografie .
si mult curaj.
Daca deschizi un subiect cu acest lichid in exces sunt sigura ca vei primi multe raspunsuri de la mamici trecute cu bine prin asta .

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa75 spune:

Buna seara,
As vrea sa va intreb daca a facut cineva cultura din col pt streptococ B la Medlife? Dr mi-a dat sa fac analiza asta dar mi-e un pic frica. Eu acum am 30 sapt. si nu stiu ce sa fac, unde sa ma duc ca sa nu am surprize dupa recoltare(de genul sangerare sau altceva).

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

La mine s-au oprit valurile de secretii de cateva zile... acuma ca ziceti voi am observat . Oare asa o fi normal...?

Shtephy - m-a intrebat si pe mien dr vineri la echo cum il cheama pe copil si imi venea sa ma bag sub pat

monis 32
acum si cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui elenic

Fetelor, am o intrebare la voi... cum stati cu scurgerea vaginala?
La mine, de cateva zile, e mai mult ca inainte, iar uneori simt cum curge... Experimentati si voi asa ceva?


Si eu simt la fel cum curge, chiloteii sunt relativ uzi, parca e apa curata si cand imi stresez medicul ca pierd lichid amniotic rade.

28+ Chiara Ada



Si la mine is mai abundente scurgerile astea, bata-le vina. Pana acuma foloseam cate 1 absorbant zilnic, acuma deja is la al 3-lea pe ziua de azi. Si cateodata cand ma asez, sau pur si simplu stand in pat, simt asa cum curge, asa cum simteam cateodata ca imi curgea la ciclu. Atunci ma sperii, si fuguta la baie sa verific ce culoare are, cum miroase...sa nu cumva sa fie dopul ala . Din acelasi motiv doar chiloti albi port, sa vad orice...hartie igienica numai alba... si normal absorbantele alea la fel. Acum cred ca o sa trec la absorbante normale, gata cu alea slim...ca astea nu au aripioare si vad ca mai curge si pe langa...

Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Ramo precis ca de erati la vreo dieta se apuca de facut sarmale si ciorbe de fasole si alte mancaruri grase,tot ca sa va faca in ciuda.
Nu vreau sa scriu ce ar merita.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+


Mama...zici ca esti medium...cum le stii tu pe toate . Cand traia si socru-meu am mai stat aici 3 luni si atunci numai din alea facea si salate de bouef, ciorbe bune cu smantana, diverse sosuri...si se suparau ca nu mananc si eu, ca eram la dieta.
Asta cred ca e problema...daca atunci nu am vrut...acuma sa imi fac


Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Elenic, si eu subscriu la scurgeri abundente, de tre' sa schimb doua abs. zilnice /zi, ca-s asa de prost facute ca oricum patez chilotii..
M-am saturat pur si simplu, aveam eu si inainte candida, dar frate..parca nu era asa multa ca acu. De tinut tratamente, la mine nu se pune problema decat niste ovule inainte de nastere..care oricum nu o trateaza definitiv. Eu cred ca am tinut pe putin 15 tratamente cu ovule, creme si pastilute la viata mea pt scurgeri!!si recidiveaza mereu

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Mi-am amintit ca am mai avut o perioada de 2-3 saptamani cu scurgeri abundente,asa cum zice Andre,sper sa treaca repede si acum.
Mama Ramo ce valuri is si pe la tine...la mine n-au iesit pe langa absorbant pana acum.


Monis parca voi aveti macar idei de nume (sau nu?),noi nici atat.Ce imi place acum nu imi mai place maine sau nu ii place lui,adica sotului.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ramo da,puteam sa jur ca asa ar proceda,exact pe dos,numai sa va necajeasca
Da-o-ncolo,in curand nici n-o vei mai observa,cand il vei avea in brate pe micutul Dominic.

Laurairina trebuie sa iti fie tare greu cu candida asta pe cap de atatia ani.

Va pup pe toate acum,fug sa vad daca is gata analizele si la plimbare cu zgatia mea dulcica.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dragele mele
M-am intors de la echo. si toate masuratorile au iesit ok. Bebe are 2003 gr.este tot in pozitie craniana(azi am aflat ca exista posibilitatea sa se mai intoarca),pastreaza avansul, placenta este ok, lichid amniotic in cantitate normala, iar colul 3,4 cm. Mai merg la cabinetul particular pe 28.09 si 15.10 apoi saptamanal la spital cu bagajul dupa mine, cand considera ca a sosit momentul ma opreste acolo.
Despre nume la bebe si noi suntem in impas, dar trebuie sa ne hotaram odata, ca la kit-ul de celule stem avem de completat un formular unde se trece si numele copilului iar la noi este curat.
Va pup





31 +

Mergi la inceput