Burtici fericite de septembrie-octombrie (199)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

Anomis, eu nu sunt inca mamica , dar iti spun cum ne-au spus noua la cursuri...apa se poate rupe toata dintr-o data, daca capul copilasului nu e angajat complet, sau cu tzaraita, daca e angajat, ptr ca atunci nu are cum sa curga dintr-o data. mie una mi se pare logic. in mod normal, daca e apa, in scurt timp ar trebui sa inceapa si ceva dureri de burtica...

Raluk, am incercat-o si pe-asta, dar am sfarsit prin a ne prapadi de ras si nimic altceva am zis ca mai incercam si azi, poate iese ceva

Roxxy, minunata printesa ta

40+5

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ionika ce frumos si emotionant ai spus tu astazi de dimineata..despre cei 5 ani minunati! sa va traiasca flacaul!!

La multi ani lui Bruculica!!!

Astazi merge Luci acasa..yupiiii!!! ce mi-a placut faza cu gogosarul de David; te asteptam cu mare drag Luci scumpa!



Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

fetele mele, am vorbit acum cu Luci. scurt ca David era suparat ca mami nu il tinea in brate. Nu va dau prea multe detalii ca sa o las pe ea sa povesteasca amanuntele. Travaliul a durat 12 ore, David s-a nascut pe 13 septembrie la 12 jumate noaptea. Spre fericrea lui mami . Dupa cum stit a avut 4050g si zice mami ca e cel mai mare de pe acolo. Are un glascior cristalin si scump...chiar daca era putin suparat. Luci spune ca e frumos si bucalat si ca nu mai pot amandoi de dragul lui. Azi pleaca acasa. a simtit contractiile si cu epidurala, dar avea o voce extrem de fericita de mamica mandra. abia astept sa vad poze. si gata, mai multe nu va spun, ca o las pe ea.

alexdraga vad ca amandoua ne-am facut aceleasi planuri. eu am zis ca inainte de 25 sa nu ma caute si de preferabil sa vinap pe 28 sau 29, dar nu dupa 30 septembrie. Ca sa vezi ce instructie fac deja cu el

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

reiau mesajul
Raluk, Dana, NelaM .

doftora nu e in tara si se intoarce pe 16 noaptea la 3.....
acum stau cuminte cu picioarele in sus ca sa inving gravitatia .
Ma rog, asa sper eu .

ca sunteti aici.

NelaM, sa auzim vestile ca nasc aici de curioasa ce sunt

37+



Dar curge tot timpul? Mie de vreo saptamana mi se intampla sa scap putin pp la ras, la stranut, chiar si cand ma asez sau ma ridic cumva altfel si probabil se aseaza sarcina altfel.

(la noi nu este in farmacii test din ala de zicea Mihaela ca este la ei, sa-ti dai seama daca e lichid amniotic sau altceva?)

Alex, Dana

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ralukule scump!!!

Sunt in grafic!! Universul tine cu mine..indeplinesc toate conditiile pentru o nastere usoara!!!

Astazi in piata a venit al mine un tanar de etnie roma si mi-a zis tare frumos : "sa va deie Dumnezeu un ficior frumos!!!"
si eu am zambit cu gura pana la urechi (mai ca nu l-am pupat) si i-am raspuns mangaindu-mi burtica "asa, asa, un flacau frumos si destept...ca ce mandra port eu aici!!! n-ai mata idee!"..au ras si oamenii din jur!

Apropo, nu-i prima data cand cineva imi spune ca dupa forma burticii am baietel..dar nu se poate! i-am vazut eu fluturasul

Felicitari pentru luna 9-a!!! si analizele sa fie cat mai bune!!!
deci, gata! de acum incolo poti sa mergi la clinica particulara, asa-i?

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Raluk, de capitol nou sa dea DD sa avem numai vesti bune
Alex, , harnicutza cu actualizarile .


voi cu ce va mai ocupati azi?
eu imi programasem sa termin de aranjat camara si camera lui bebe....
si biroul sotului....deocamdata, mai am foarte putin......la camara... restul sunt pe stand by....

Raluk, gata cu mutarea la ai tai? Mie imi place mai mult la casa decat la bloc, dar si sa nu am lucrurile mele asa cum le stiu si sa nu le gasesc usor nu imi place...



37+



Inca nu am terminat. Sambata tare m-am obosit, apoi duminica si azi ca e sarbatoare fac pauza . Multumesc de intrebare

Si mie imi place mai mult la casa. Avantaje: nu stai la comun sa se sparga o teava de vecin si sa nu poti repara cand vrei tu, plus faptul ca poti iesi cand vrei la aer. Dar are si dezavantajul ca e mult mult de lucru si nu reusesti sa faci ordine niciodata, prin curte la noi arata ca la o casa de la tara, nu ca de la oras (cu gazon si brabeque curat ). Nu apucam, nu stiu, ca suntem si noi ca la tara, si cu sapa pentru gradina, si cu oale pentru zacusca . Vedem noi cum ne acomodam. Mie nu mi-ar placea sa ramanem aici de tot, sa stau cu ai mei. Sotul a zis ca i-ar placea. Om vedea cum ne descurcam cu puiucul.

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

fetele mele, am vorbit acum cu Luci. scurt ca David era suparat ca mami nu il tinea in brate. Nu va dau prea multe detalii ca sa o las pe ea sa povesteasca amanuntele. Travaliul a durat 12 ore, David s-a nascut pe 13 septembrie la 12 jumate noaptea. Spre fericrea lui mami . Dupa cum stit a avut 4050g si zice mami ca e cel mai mare de pe acolo. Are un glascior cristalin si scump...chiar daca era putin suparat. Luci spune ca e frumos si bucalat si ca nu mai pot amandoi de dragul lui. Azi pleaca acasa. a simtit contractiile si cu epidurala, dar avea o voce extrem de fericita de mamica mandra. abia astept sa vad poze. si gata, mai multe nu va spun, ca o las pe ea.

alexdraga vad ca amandoua ne-am facut aceleasi planuri. eu am zis ca inainte de 25 sa nu ma caute si de preferabil sa vinap pe 28 sau 29, dar nu dupa 30 septembrie. Ca sa vezi ce instructie fac deja cu el

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe




poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI



WOW...ce frumos...
si eu abia astept sa vad poze

40+5

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Oare ce-i cu Kiki?!!

aaa..acum mi-a picat fisa!! voi stiti ca Kiki la un moment dat ne-a zis ca si-a schimbat nr de telefon si ca l-a trimis pe mailul comun..poate ca Theea nu a observat chestia asta si a trimis mesajul de venire a puiutului la nr vechi!!!

sper ca asta sa fie toata treaba!

apropo, Theea a nascut destul de repede..la 37s si un pic..asteptam detalii Theea!!

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Ralukule scump!!!

Sunt in grafic!! Universul tine cu mine..indeplinesc toate conditiile pentru o nastere usoara!!!

Astazi in piata a venit al mine un tanar de etnie roma si mi-a zis tare frumos : "sa va deie Dumnezeu un ficior frumos!!!"
si eu am zambit cu gura pana la urechi (mai ca nu l-am pupat) si i-am raspuns mangaindu-mi burtica "asa, asa, un flacau frumos si destept...ca ce mandra port eu aici!!! n-ai mata idee!"..au ras si oamenii din jur!

Apropo, nu-i prima data cand cineva imi spune ca dupa forma burticii am baietel..dar nu se poate! i-am vazut eu fluturasul

Felicitari pentru luna 9-a!!! si analizele sa fie cat mai bune!!!
deci, gata! de acum incolo poti sa mergi la clinica particulara, asa-i?

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



hehhehe .. si eu m-am saturat de cata lume imi spune ca sigur fac baiat .. imi vine sa-i strang de gat!! ar fi bine sa fie asa .. dar vrabia malai viseaza ..

o colega de-a mea a patit insa asa .. acum 3 ani .. la prima eco de la 12s i-au spus baiat apoi la toate eco .. fata fata fata .. 4d, 3d .. toate aratau ca e fata .. si a nascut ditai baiatul .. crisbebe poate sa confirme!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 37+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Selen , si Andreea are putina hernie ombilicala insa pediatrul mi-a spus ca nu tb sa fac nimic ca e mica si ca se va retrage dupa 2 luni.
Andreea nu plange deloc la baie, la un moment dat nu am reusit sa o trezesc sa ii fac baie si i-am facut asa, a dormit toata baia si s-a trezit la sfarsit cand am scos-o din baie. Cel mai mult ii place baia cu tarate.

Techilla felicitari pentru cum te descurci singura, iti doresc sa fie cumintei balenii in continuare. Si Andreea este foarte lenesa cand suge, chiar si la inceput cand teoretic i-ar fi foame ia suge de 5 ori face pauza, apoi inca de trei ori si pauza si asa mai departe apoi adoarme si tb sa o trezesc si tot asa ma chinui sa o tin treaza 20-30 minute. Mie mi s pare ca nu mananca foarte mult dar important este ca ii ajunge.



Mergi la inceput