Albinute & bondari de mar-apr'07 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

http://www.fermaanimalelor.ro/home

din pacate sambata si duminica va fi vremea urata ca si noi "pandim" un weekend sa ajungem acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Timi a mai varsat si aseara tot ce a mancat dupa amiaza si seara si asa a adormit cu burtica goala. A dormit toata noaptea linistita , dimineata s-a trezit cu foame, i-am facut o paine prajita dar pe care am pus si unt sa se inmoaie putin , asa m-am gandit dar nu a fost bine pt burtica ei si iar a varsat si nu luase decat o bucatica;
dupa care am sunat doctorita.
A mancat doar de regim supa cu morcov fiert si orez(fiert separat) dupa ce s-a trezit branza de vaci cu banana si acum o felie de paine prajita fara unt, si a mai cerut una; pana acum e bine sper sa incheiem ziua asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Kmi, sanatate la Timi. Probabil a facut ceva enterocolita sau enteroviroza. Si eu am facut ceva chestie cu varsaturi martea trecuta si de atunci nu is chiar in apele mele. Parca am mereu acid si digestie grea.


Pupici.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Sananate multa Timeei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

multa sanatate si refacere rapida Timeei.

v-am povestit ca saptamana trecuta am avut un episod cu varsaturi epuizante, de atunci inca nu mi-am revenit si nu pot manca nimic greu, mananc biscuiti, paine wasa si branza de vaci... dupa ziua sotului cand am incercat niste bomboane de ciocolata mi-a fost rau iar toata ziua, iar la munte, m-am aruncat intr-o ciorba de fasole, foarte buna... era sa lesin pe drum inapoi spre casa

ei, si unde vroiam sa ajung... tot investigand de unde, ce si cum (si baietii au avut probleme la burta, iar singura chestie mancata in comun a fost o mancare cu pui gatita de mine ) am descoperit ca la mine in frigider... sunt 15 grade!!! cu frigiderul dat pe max.
Asa ca am scos din priza, am spalat, am aruncat tot si acum refacem stocurile, si ma rog sa nu se fi stricat de tot frigiderul (acum pare ca merge)
am lasat totusi un termometru inauntru...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

multa sanatate si refacere rapida Timeei.

v-am povestit ca saptamana trecuta am avut un episod cu varsaturi epuizante, de atunci inca nu mi-am revenit si nu pot manca nimic greu, mananc biscuiti, paine wasa si branza de vaci... dupa ziua sotului cand am incercat niste bomboane de ciocolata mi-a fost rau iar toata ziua, iar la munte, m-am aruncat intr-o ciorba de fasole, foarte buna... era sa lesin pe drum inapoi spre casa

ei, si unde vroiam sa ajung... tot investigand de unde, ce si cum (si baietii au avut probleme la burta, iar singura chestie mancata in comun a fost o mancare cu pui gatita de mine ) am descoperit ca la mine in frigider... sunt 15 grade!!! cu frigiderul dat pe max.
Asa ca am scos din priza, am spalat, am aruncat tot si acum refacem stocurile, si ma rog sa nu se fi stricat de tot frigiderul (acum pare ca merge)
am lasat totusi un termometru inauntru...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


E posibil sa-ti fi dat bila peste cap...Ia niste Redigest, 2buline pe zi...O sa te ajute(sunt naturiste).
Cat despre frigider...poate nu s-o fi defectat...o fi numai termometrul un pic...defect...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

am facut album cu cupiii de 2 ani jumate aici Poftiti de puneti poze, nu va sfiiti.
(fiecare cu ce-l doare)


Sanatate la enterovirusati.


raresu tot plange dimi la gradi.... oare numa el nu e normal? ca vad ca toti ceilalti n-au nicio treaba. Ma intreb cum e normal sa fie....

azi ii duce la "seara cu povesti".... ii duce la o librarie si spun povesti si fac chestii pe-acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

roxana, al nostru nu plange ca e grupa mare , dar cei mici mici ... adica primul an la cresa plaaaaang, de mi se rupe mie sufletul.
matei se uita la ei si zice f compatimitor: plange talacu ... uite, ia o jucalie! nu vei? vei tititi (biscuiti)? nu vei? vei pufi?
azi un tatic a adus o fetita plangand si statea la usa si zicea: sa intru si s-o duc acasa? i-am explicat ca n-o sa mai planga mult si am stat amandoi la usa ... s-a calmat repede, se asezase la masa si se juca.
trebuie sa rezisti si sa nu renunti tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Buna fetele,
Timeea e pe drumul cel bun, aseara nu a mai dat afara si nici azi, dar oare cat sa mai continui cu regimul i-as mai introduce cate ceva dar ce?
vad ca si fetele care au avut probleme si-au revenit greu sau inca mai trag. Sa nu-i dau nici azi lactate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

ferma animalelor

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput