Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Fetele, sunt super hainutele. Ce printese elegante o sa aveti!!!


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

la calculul gravidute=fete+baieti+surprize mie imi da cu virgula. stiu ca am deja 16 ore de munca si mai am 8 pana merg la somn, si-s gravida, da...

20+ cu


Avem 2 burtici cu gemeni

Vine Surpriza

Alina 19+, mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am pus pe mailul comun o carte despre alaptat, si doua foarte interesante, din pacate in engleza.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Micky mica, te asteptam si sa stii ca ne gandim la tine si speram sa fii bine cat mai repede.



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Nu mai gasesc postul cu copilul foarte mic scos la plimbare. Eu am avut un soc cu ani in urma cu o mama pe care toata lumea in cartier o felicita, (adica nu o mai vazusera de cand nascuse) si care avea un bebe fooooooaaaaaarte mic in carucior. Nu asta m-a mirat, ci faptul ca vremea era... ca in Anglia, mohorat, burnita intr-un fel si bebe nu avea caciulita si o sosesta ii cazuse din piciorus.
Insa nimeni nu-i atragea atentia. Eu ma gandeam ca daca ar fi vazut-o bunica-mea, era vai de pielea ei.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Arwen92 ai pm. Spor la citit!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

la calculul gravidute=fete+baieti+surprize mie imi da cu virgula. stiu ca am deja 16 ore de munca si mai am 8 pana merg la somn, si-s gravida, da...

20+ cu


si mie-mi dadea cu virgula, mult timp am stat si m-am minunat, dar prin cap nu-mi trecea ca mandretele de sarcini gemelare erau cu pricina

Larisel imi plac mult hainutele pt bebeluse insa cel mai mult imi plac cele 2 pijamalute cu frunzulite pe ele, imi vine sa ti le fur, din pacate sunt prea departe si nu o pot face Dar imi poti spune si mie de unde le-ai cumparat? Asa o trimit pe mama sa imi cumpere si mie, inainte sa vina la mine. Ti-am vazut burtica si e mumoasaaaaaa Cum a fost mini vacanta? Te-ai relaxat un pic? Sau balerinele tale au dat vreun show in burtica?

Mariucasara ma bucur mult ca si-a revenit Sara, este cel mai crunt lucru pentru o mama sa-si vada puiutul ca sufera. poate ca la bb2 va merge sa-i faci masaj si eu mi-as dori sa o pot face. Acum un an mi-am luat diploma de cosmeticiana in Olanda si desi nu am profesat niciodata am descoperit ca masajul a devenit o pasiune pentru mine si mi-ar place enorm sa o pot face u bebelina, dar asta depinde si de cat de nazdravana este ea.

Arwen cred ca este dureros pentru tine ca din cauza unei divergente sa intrerupi legaturile cu mama ta. Nici nu vreau sa imi inchipui cat de greu este, mai ales acum cand ai avea cea mai multe nevoie de ea, insa sa stii ca esti o norocoasa ca te intelegi atat de bine cu soacra ta, nu multe nore sunt atat de norocoase

Miremia esti dulce, tu mereu ne ajuti pe noi cand suntem confuze, esti mereu acolo, in umbra, dar esti

Rebiana sa stii ca suntem surori de suferinta, am avut astazi o zi tare naspa, una calda, una rece. Dar lasa ca va trece si starea asta neplacuta curand.

16+ cu Lorena

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Micki si sa te intorci cat mai repede acasa!!!

16+ cu Lorena

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza burtici....va invit la o ....

sa aveti o saptamana asa cum v-o doriti!

stiti ce ma bucura? faptul ca suntem cu toate intr-o perioada cand nu mai sunt asa mari probleme cu sarcina si majoritatea celor scrise sunt aspecte pozitive.....sa dea d-zeu sa fie tot asa.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

miremia, ai dreptate... mia culpa! mii de scuze si un daca am suparat pe careva.
decenuela, ai dreptate. acum e partea funny. vorba dr meu: distractia abia de-acum incepe.
neata fetelor. o pt voi si un pahar mare de lapte pt mine.

azi schimbam semnatura!

20+ cu

Mergi la inceput