Licurici de ianuarie-februarie 2009 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Idaira , felicitari pentru kg-le pierdute Ai facut ceva special ca sa scapi de ele? Eu stagnez de cateva luni la 65 kg , dar nici nu fac nimic , imi placea perioada de dupa nastere cand era saptamana si kg pierdut

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Anna felicitari pentru progrese, sa o tineti tot asa.

Lisa imi pare asa rau, stiu prin ce treci si te inteleg perfect. Ai incercat metoda mea sa o obositi tare seara?Eu asa am facut cu Vlad si vad ca a avut succes, il obosesc tare inainte de culcare, ne jucam mult. |Nu stiu daca e o coincidenta sau chiar metoda mea da roade.

Noi tocmai am venit de la plimbare. Acum facem baita si ne bagam la nani.


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bebelusi, bravo lui Vladut E super ca doarme bine noaptea La noi nu tine, oricat de obosit ar fi, de multe ori am zis ca o sa doarma neintors la cat de obosit era, dar cred ca foamea e prea mare. Cred ca si organismele sunt diferite, Vladut al meu mananca putin si des, cu toate ca am incercat si varianta sa-i dau mai rar ca sa manance mai mult la o masa, nu merge, el se satura pe moment cu mai putin. Pentru mine doarme bine daca se trezeste noaptea doar sa pape si se culca la loc. Ma gandesc ca isi va scoate singur mesele de noapte cand va fi pregatit, credeti ca fac o greseala?


Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Anna,mare lucru n-am facut...mi-am propus sa dau jos,eram mentalizata ca nu tre sa maninc dupa 6 seara, fara dulciuri,fara paine,carbohidrati justi,m-am surprins si eu cum s-au dus ....

Carla
Povestea Carlei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

buna seara!
Sa ne laudam si noi cu noile achizitii:
- de la Carrefour: un set de 4 body Tex, la 35 de lei, superbe:). erau si a 24 de lei, care se incheie in fata, dar erau toate roz..Am luat pt 12 luni si sunt bune de acum, un pic lejere, dar nu mari. cred ca daca luam 9 luni, ii erau fixe acum..
- de la Auchan un costumas cu totul, cu un paianjan pe le, , f dragut, cu 18 lei, grosut si frumos;
- de la Sensiblu o carticica Baby Nova, cu animalute, la 22 lei si un set de lingurite, cu care papa evident mai bine decat pana acum..
- de la un magazin de cartier:- o jucarioara cu 3 cheite f colorate. care il atrag si un volan cu muzica.

Bee, apropo de mancare...nici Alexutu nu se omoara cu mancarea..uneori papa bine bine, alteori abia ia 5 lingurite..

offf, s-a trezit si aveam asa chef de vorba...
noapte buna tuturor

mamici si licurici

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta toti copiii sa creasca mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Buna seara gagici,

Ati vazut ce se intampla in Pipera??? Si noi stam foarte aproape ....am inchis toate geamurile!! Imi e frica sa nu ajunga fumul la noi....Am senzatia ca ma sufoc in casa....UFFF

Naty, vrem si noi la balet!! Unde o duci? Si de la ce varsta primesc?

Pyc, multumim foarte mult de sfaturi si meniuri. Sunt fff utile!!...e adevarat ca dpdv al cantitatilor mi se pare enorm (cel putin pentru noi) insa e ff bine structurat.

Andre_ea, pup Ilincuta frumusica!!!

Bebelusi, 340ml mancare??????....e super mult!!! MAMA, unde a bagat atata??


Idaira, mesajul meu cred ca l-ai sarit (cel de la pagina 10, capitolul trecut)....



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Maine implinim 6 ani de la casatorie!!
De fapt azi sunt 6 ani de la cea civila si pe 13.09 am avut religioasa.....parca ieri a fost...ce-a mai trecut timpul....



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

am revenit..uff, nu stiu de ce si-a facut asa un obicei...seara, adoarme asa frumos si il pun in patut si peste 10 min tipa de zici ca cine stie ce s-a intamplat...cred ca viseaza urat mititelul..l-am pus repede la san si a adormit iar...
asa..
pyc, multumim ca muncesti atata si ne dai si noua rodul muncii tale Ma speriasem de fructe coapte ca eu i le dau crude...am bagat doar mar la cuptor, dar nu ii place...
Dariuta dulce de cris, cum sta ea in picioruse
crisspy, pupa puiul mic sa-ti tina inca o saptamna
Alina, aniversare frumoasa si LA MUUUULTI ANI SANATOSI SI FERICITI IMPREUNA!!!!!!!!!!!SUNTETI O FAMILIE FOARTE FRUMOASA!!!

mamici si licurici

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta toti copiii sa creasca mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Alina m-ai facut intr-adevar sa recitesc paginile,ca nu gaseam mesajul tau ...multumesc frumos!!!! Adevarul e ca m-a frustrat rau de tot sa vad ca nu i-a zis nimeni nimic,m-am simtit ca un scolar de ala botos !!!! Stiu ca nu scriu des,in schimb va citesc de cite ori pot si ca aveti deja un grup format si s-au inchegat chiar prietenii, simpatii,dar am zis, mai...da chiar nimeni sa nu-i zica la multi ani fetei??!!! Ei,mi-a trecut...oricum cred ca fiecare s-ar fi simtit ca si mine in situatia data!

Felicitari si la mai multi impreuna!!!! Sa fiti sanatosi si multa rabdare sa aveti unul cu celalalt!!!

Bebelusi,te-am citit sa stii...

Carla
Povestea Carlei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Alina, felicitari! La multi multi ani cu iubire, sa fiti sanatosi si sa va bucurati impreuna de minunile Ana si Sabinuta!

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput