PRIETENE FARA TITLU (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA mersi dar am rezolvat problema,pana la urma a baut niste ceai de menta si chiar cu smecta bagat in ea,asta dupa intense negocieri.Tu ce vesti mai ai?
ASTERY asa o fi ...
Doar ca atunci cand am intrebat pediatra daca poate lua si Tudor de la Diana,mi-a zis ca nu prea ca nu e cazul sa manance impreuna.Doar daca nu ii imprumuta suzeta.De aici am dedus ca probabil asta nu se ia prin aer,ci poate e ceva legat (si) de alimentatie contaminata ...

Diana a consumat azi in afara de siropurile-medicamente doar cele doua bibe de ceai,apa cu biotics in ea,un pic de supa cu "ursuleti" si niste morcovi - f. putini.Orez nu a vrut,cartofi niema,banana nici atat.
A avut toata ziua scaune apoase si din ce in ce mai putin mirositoare - cu durerile de burtica aferente,dar n-a mai avut febra si nici nu a mai vomitat.Macar atat,sper sa isi mai revina pana maine.S-a si dus la culcare pe la 21,a zis ea singura ca ii e somn ... Fix asta ii mai lipsea la kilele ei !!! Si sa vedem daca isi revine si poate merge la gradi de luni ... Ea tot zice ca nu vrea,zici ca intentionat a patit-o
Am lasat-o cu mami si am tras o plimbare de seara de vreo ora pe-afara cu Tudor.Si asa trebuia sa duc concediul medical colegei si odata cu ea a coborat si maica-sa sa il vada pe Tudor (maica-sa a fost colega de serviciu cu mami).Atat l-au bazait pana l-au trezit ,ca dormea La intoarcere nu a mai dormit defel.M-am mai intalnit cu o amica si am mai stat si cu aia vreo 20 de minute la povesti si asa a trecut ora,ca altfel faceam cu nervii sa fac kilometraj in gol
Acum asa m-as culca,doar sa vad daca il pot adormi si pe Tudor care momentan isi face siesta la taica-su in brate.Am reusit de-am dormit si eu vreo ora si ceva azi,decat nimic tot a fost ceva.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna seara si de la noi!

Vad ca ati intrat deja in epoca virozelor desi gradi nu a inceput inca. Uff! Sanatate multa Dianei sa scapati repede de kk-reala si de febra si mai ales sa nu-i transmita si lui Tudor vreun virus. Oricum Monica... avand in vedere ca Tudor este atat de mic... ai curaj sa o trimiti pe Diana la gradi. Si ma gandesc ca poate daca Diana e mai rezistenta si poate nu ia chiar toti virusii de la gradi... macar purtatoare de virusi tot e... si Tudor se poate molipsi .
Eu nu stiu ce sa spun legat de virozele astea intestinale pt ca ne-a ferit Dumnezeu pana acum de-asa ceva dar sper ca voi sa reusiti sa treceti cat mai repede de aceasta problema.

Eu am fost astazi si am adus-o pe mama la mine sa coaca ardei.. i-am pus si pe gratar si pe aragazul de-afara doar doar sa scapam mai repede de copt.
Am dat o tura si pe la niste cumparaturi, am cautat disperata tenesi ceva de gradi... e imposibil nene sa gasesti pt baieti. Imi vin niste nervi... cate sortimente/modele/culori pt fete... iar pt baieti...ciuciu. Cand gaseam si eu ceva... n-avea masura. Pana la urma m-am dus la piata sa-i caut niste chinezarii d-alea... dar ce sa iau bai nene ca am cerut o pereche albastra ... un pantof era deja rupt, evident ca nu mai avea nr. care il vroiam si ne-a dat pe rosu... cand ne-am uitat la ei erau si aia descusuti asa ca am plecat fara sa iau nimic..si-asa Robert are un fix cu incaltarile sa nu fie nashpa si sa se intample ceva cu picioarele printului.

I-am luat lui Nicolas cartea de activitati de la 4-5 ani... ce sa va zic ca a fost super fericit cand a vazut-o si deja a trebuit sa stam sa rezolvam jumatate din ea e clar ca maine o termina. Ar mai fi vrut el... dar i-am zis sa mai lasam si pt maine.
Astazi l-a tuns Robert... e f. fericit ca este ”foarte tuns”.
I-am facut baie pe la 20:30 in speranta ca o sa adoarma si el pe la 22:00. Mi-a si zis ca vrea dus apoi in pat ca ii este somn dar mai intai vrea un CD cu Engleza... si l-a pus chiar pe primul... bine ca am scapat sa mai fac exercitii si la engleza in seara asta. Cand ziceam ca o sa adoarma... si-a adus aminte de alfabetul magnetic si mi-a cerut sa il dau. Acum deja s-a dat jos din pat si se joaca cu Thomasii si si-a pus Cars la DVD... asadar dupa cum se manifesta de fericit... i-a fugit somnul si nu cred ca se va culca curand.

CRISTINA - ce mai face Razvan cu CD-urile Compedia?
Am vazut aseara pozele nou puse... e un dulce mai Razvanel... nu-mi vine sa cred cat este de zambaret. Ziceai ca l-ai tuns... ma asteptam sa fie mai scurt... al meu nu mai are parut atat de lung ... decand avea 1 an-1 an jumate pt ca transpira rau si i se uda parul. Asa mi-e ciuda... ca avea parul un pic ondulat...

URSULINA - buna idee cu ceaiul.Ce face Raisa? E pregatita sufleteste pt gradi? Voi cum mai stati cu ”imperecherea”?

Va doresc o seara linistita!

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Dupa 4 zile de ovulatie ma relaxez si refac, ma daore tot: uter, trompe, ovare nici la cm nu ma durea asa, ovulatia de la dr a durat 2 zile. Acum raspuns dupa data de 25... Daca urcam un munte si ma simteam mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MONI - chiar la kg Dianei ma gandeam... era tot ce-i lipsea. Uff. Mai daca fata nu vrea la gradi... o stii cea ce-o stii. Cam ciudat... culmea ca am si eu o vecina pe-aici al carei copil a fost la gradi pana in vara si-acum spune ca nu mai vrea. Bine ca el are 4 ani si 9 luni si ma gandesc ca o fi vreo ”razvratire specifica varstei”. El oricum toata vara a zis ca nu mai vrea la gradi... si n-are vreun motiv legat de ceva de-acolo.. conflict cu copii sau cu educatoarea.

Tocmai s-a intors Robert care a fost sa o duca pe mama acasa iar pe drum s-a ”ratacit” prin Real si a venit cu ”Zelosul” (din Roary... mamicile de baieti stiu mai bine) iar copilul e in al noualea cer... si-a scos toate personajele si se joaca cu ele.

URSULINA - tinem pumnii sa vii cu vestea pozitiva dupa 25 macar ai indurat atatea dureri. De la mine o .

INGRID pe unde esti?


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LILI ce bagat in activitati e Nicolas A avut si Diana o perioada d-asta mai demult cand o apuca sa faca exercitii tot pe la ora 23
De gradinita ca tot zice ca nu vrea sa mearga,eu cred ca are legatura cu faptul ca nu vrea ca ea sa plece si sa raman eu cu Tudor acasa pentru ca ei i-a placut intotdeauna acolo.
URSULINA tin pumnii

Am plecat sa il adorm pe miorlaici ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Lili multumesc pt
Culmea ca cica a inceput si Tino sa se sature ...

Mercic Moni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

URSULINA
Lasa mai ca daca iese treaba... il bagi la abstinenta curand si ce-o sa-si mai doreasca sa fie ”satul”.

MONI - deci pana la urma Diana e geloasa rau. Al meu a ramas azi cu mama acasa... noi la cumparaturi. La un moment dat incepe sa intrebe” Mimi dar nu mai vine odata mami cu tati si cu bebelushul?”.
Ma distreaza cum il baga el in discutii pe bebelush mereu... i-a zis lui Robert ca el a vazut cu mami si cu bebelushul niste oi... pe-aici pe la noi pe langa centura Bucurestiului.
Mdaaa... e cuprins de-activitati... ti-am zis l-a apucat de curand... zici ca se pregateste intens de gradi... i-o da vreun examen de capacitate si nu stiu io d-aia exerseaza atat cu toate dintr-odata.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Lili stai ca nu de aia sa saturat ... nuuuuu ...ci de incercari, pt ca trebuia sa facem dimi si este stresant sa nu te prinda dusmanii in actiune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ahaaa... s-a saturat sa actioneze ”andar da stress”... pai nu e bine mai daca actioneaza stresat ufff ca nu-si fac aia mici treaba nu puteati si voi sa o plasati pe Raisa la bunici ca ziceai ca i-a placut sa stea 2 zile in deplasare.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Nu, din pacate am descoperit ca nu ia placut deloc ...

Dar a trecut si asta.
Asteptam sa vedem rezultatul ... apoi voi lua decizia...

Mergi la inceput