FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

bune fetelor, am intrat in cursa cu dipheriline, am facut azi dimineata.
mire eu stiam a estradiolul nu trebuie sa depaseasca 1300 ca sa nu faci hiperstimulare...dr stie mai bine, e mai bine sa putini si de calitate.....

rica progesteronul de 100 se face o data pe zi, eu mi am luat din Germania de 250 si stiu ca asta se face la 3, 4 zile.Nasa mea a facut Prontogest din Italia de 100 si a facut unul pe zi.Ti ai facut progesteronul de cutiozitate?

Fetelor stiti dc inainte de et sotilor li s a recomandat antibiotice 3 pastile ptr ca si nasul meu in Italia a luat, si am vazut ca si la protocoalele din Austria cu 7 zile inainte de et se rec antibiotice sotilor.......




31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Anabel, eu iau oricum 200mg progesteron ovule la 8h, suplimentar ptr ca am sugerat eu mai fac si acest progesteron injectabil.
Si noua ne-a dat dr antibiotice, dar inainte de stimulare.
Cam pe cand o sa ai tu ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela o sa vrei si tu sa faci progesteron injectabil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Rica eu as avea punctia pe 24 mai si transfer la 3 zile, ma gandeam la blastocist dar mi e teama ca nu supravietuiesc embrionii, raman la transfer de 3 zile......ce departe ma gandesc eu nci macar n am inceput stimularea sunt doar la inhibare....viteaza mai sunt!!!!


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rica69

Mirela o sa vrei si tu sa faci progesteron injectabil?


as cam vrea
eu am 6 fiole de 25 mg ramase de la fiv ul din ungaria, plus inca 2 fiole de proluton de 250 mg....ma bate gandul sa i propun sa le folosesc....macar sa fac 100 la inceput cum am facut in ungaria si restul apoi in functie de valoarea progesteronului...
in ungaria mai exista o forma de progesteron sub forma de gel....crinone parca se numeste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

anabel si noi am luat antibiotice dar inainte de dipherelin
bafta si tie, acum ajungi pe 24 mai ai sa vezi ca trece repede timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetelor sunt cam suparata, pana acum aveam durere de sani acum mai putin, mult mai putin spre deloc. Asa am simtit si la fiv trecut. Offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

hei hei..rica iei bataie, gandeste pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

rica,
Eu nu am facut fiv dar am asteptat sa raman insarcinata vreo 3 ani. Am ramas in martie anul acesta si in ziua cand testul de sarcina a fost pozitiv (ziua 26 de menstra) nu aveam nicio senzatie legata de sani. Abia peste o saptamana s-a instalat acest simtom.

Fruntea sus.

Liana

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Va multumesc fetelor. Cum o vrea Dumnezeu.

Mergi la inceput