INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

[quote]citat din mesajul lui sabine

Neata fetelor, am aparut si eu.Acum imi beau cafeaua.Ma gandeam ca la prima inseminare am avut tot felul de senzatii. Greata, dureri de sani, dureri de burta.Acum nu am nimic inafara senzatiei de voma de ieri.Ma mai inteapa din cand in cand burta in partea stanga si cam atat.Sa fie oare de bun augur?Nu prea cred, mai ales ca de data asta cand am facut inseminarea foliculul era spart zic eu de vreo 10 sau 12 ore (dupa durerile care le-am avut cand s-a spart).
Danutza, sa speram ca ne dai o veste buna pe luni.Am mai auzit cazuri cand testul a iesit negativ, test facut chiar in cabinetul medicului iar prietena mea era insarcinata in 6 saptamani.D-ne ajuta.
Fetele care luati menopur, il luati injectabil sau pastile.Mie dc imi vine ciclul trebuie sa fac injectii in zilele 4, 6 si opt.Cum va simtiti de la el? Eu acum am facut stimulare cu cöosty dar doar una pe zi.Foliculul s-a dezv destul de mult asa incat luna asta am facut IA in ziua 12 la un ciclu de 28 zile. Ciudat nu?
Ella cum te mai simti?
Luminita tu cand ar trebui sa faci testul de sarcina?

sabine

Buna sabine, ti-am at ieri un raspuns incomplet ca eram pe fuga, eu am facut menopur in zilele 4, 6, 8, 10, 11, si clostylbegyt in zilele 3,5,7. Prima data imi recomandase sa fac alternativ dar pe urma a schimbat din mers medicatia si a lasat numai menopur injectabil.
M-am simtit ok cu menopur, doar la inceput , pana m-am adaptat ma mai lua cu valuri de caldura. Am avut un singur folicul de 16 mm masurat ultima data in z10 de cm. declansarea am facut-o cu ovitrelle.

Nu e ciudat ca foliculul tau s-a dezvoltat repede, si eu am cm-uri in care e ovulatia e mai rapida si cm-uri in care astept mai mult pana la ovulatie; probabil si la stimulare exista diferente de reactie a organismului.
Eu mi-am facut un test de sarcina ieri z12 de la IA, a fost negativ din pacate :-( Maine va fi z14 si voi face test de sange ca sa fiu sigura si probabil dupa asta voi opri utrogestanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Buna fetelor,

eu sunt in z13 de la IA.

dupa cum am zis mai devreme, m-am testat ieri; am facut un barza (care nu a fost valid!) si un surecheck, ultimul negativ.

Azi simptomele de venire menstra sunt mai atenuate dar sunt prezente, sanii sunt moi, doar ma dor un pic la apasare, nu am pofta de mancare in continuare, adica nu mananc cum obisnuiam eu sa mananc inainte de IA, am o usoara migrena si sunt cam deprimata si extrem de sensibila.

Pentru fetele interesate de TB (temp.bazala) eu mi-am luat-o la fiecare cm de 11 luni incoace. Mi-o iau dimineata inainte de orice miscare, dupa cel putin 3-4 ore somn, am termometru digital, intre orele 6.45-7.30, depinde.
Ultimele zile a fost asa: z10-37,04; z11-37,16;z12-37,03; azi z13-36,99. la mine scade in pre-ziua venirii ciclului la 36,70.

Cm-ul asta este insa cu mult progesteron ovule (6 /zi) asa ca s-ar putea ca aceste temperaturi destul de mari la mine sa fie si din cauza acestui utrogestan. Parca asa am citit in niste materiale pe net...

Maine merg la medlife si fac si testul de sange ca sa fie totul clar, cu toate ca testul negativ de ieri m-a cam lamurit...:-(


Ilary, imi pare tare rau ca ti-a venit menstra:-( dar inceputul de cm este intotdeauna plin de speranta, nu-i asa?...:-)

Danutza27 si Alla76 va tin si eu moralul fetelor la testele de sange!...

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danutza27

In ziua 14 am facut testul-si a fost negativ-am sunat doctorita i-am spus si mi-a zis sa ma opresc din arefam ca in z15 imi vine CM si ne apucam din nou de stimulare.
Am ajuns in ziua 17 si nimic.Sincer mi-e frica sa imi fac test si sa vad ca e negativ.


eu am facut testul in ziua 15. si sotul ... "stie el ca e fals negativ" si m-a rugat sa mai repet si sa mai stau pe utro. pt linistea lui sufleteasca am mai luat utro si in ziua 16, in 17 dimineata am testat si am oprit utro. da acum pare ca nu mai vor sa vina uratii
zici ca imi fac in ciuda ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita42

Buna fetelor,

eu sunt in z13 de la IA.

dupa cum am zis mai devreme, m-am testat ieri; am facut un barza (care nu a fost valid!) si un surecheck, ultimul negativ.

Azi simptomele de venire menstra sunt mai atenuate dar sunt prezente, sanii sunt moi, doar ma dor un pic la apasare, nu am pofta de mancare in continuare, adica nu mananc cum obisnuiam eu sa mananc inainte de IA, am o usoara migrena si sunt cam deprimata si extrem de sensibila.

Pentru fetele interesate de TB (temp.bazala) eu mi-am luat-o la fiecare cm de 11 luni incoace. Mi-o iau dimineata inainte de orice miscare, dupa cel putin 3-4 ore somn, am termometru digital, intre orele 6.45-7.30, depinde.
Ultimele zile a fost asa: z10-37,04; z11-37,16;z12-37,03; azi z13-36,99. la mine scade in pre-ziua venirii ciclului la 36,70.

Cm-ul asta este insa cu mult progesteron ovule (6 /zi) asa ca s-ar putea ca aceste temperaturi destul de mari la mine sa fie si din cauza acestui utrogestan. Parca asa am citit in niste materiale pe net...

Maine merg la medlife si fac si testul de sange ca sa fie totul clar, cu toate ca testul negativ de ieri m-a cam lamurit...:-(


Ilary, imi pare tare rau ca ti-a venit menstra:-( dar inceputul de cm este intotdeauna plin de speranta, nu-i asa?...:-)

Danutza27 si Alla76 va tin si eu moralul fetelor la testele de sange!...

Va pup pe toate!

luminita imi pare rau pt testul negativ.
sa speram ca urmatorul IA e cel norocos.
ai dreptate cu beta HCG-ul, in mod normal l-as face...
acum nu ii vad rostul. pana aflu rezultatul (ca la noi il da in 3 zile) ajung si la doctorita. si tot acolo e ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Buna fetele
Va rog sa imi spuneti daca stiti in cate zile se elimina ovitrelle din organism, deoarece am avut astazi dimineata un test slab pozitiv, la 14 zile dupa injectia cu ovitrelle si 12 zile de la embriotransfer.(dupa ICSI la Sibiu).
Astept raspuns cat mai urgent.
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Buna fetele
Va rog sa imi spuneti daca stiti in cate zile se elimina ovitrelle din organism, deoarece am avut astazi dimineata un test slab pozitiv, la 14 zile dupa injectia cu ovitrelle si 12 zile de la embriotransfer.(dupa ICSI la Sibiu).
Astept raspuns cat mai urgent.
Merci

cu un raspuns despre in cat timp se elimina ovitrellul din organism nu te pot ajuta.
dar iti tin pumnii!!
testul de maine sa fie "super-pozitiv"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

bubu30 cu un raspuns 100% sigur nu te pot ajuta, dar eu cred ca pana acum s-a dus si mama ovidrelului. Doar au trecut 14 zile de la injectie. L-ai eliminat de ceva zile. Dute si fa un Bhcg ca sa stii sigur. Sa stii ca si eu am inceput cu 2 teste slab pozitive... si am ajuns aproape in luna a saptea. Iti tin pumnii pt ca eu sunt convinsa ca e vorba de o sarcina.

danutza27 fa un Bhcg si ai sa afli sigur. Doamen ajuta sa fie testul pozitiv.

Bafta in continuare la toate fetele

26+ moi si Cezara Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ylari eu sunt la Sibiu acum. De pe data de 15 este dr Ispasoiu. Imi pare rau pentru nereusita ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Salut Yarrina!!!!!!!
Mersi Bytzi, Luminita,Alla, Sabine.Danutza ,da, sotul are probleme cu mobilit si motilitatea si fumeaza.....nu stiu ce sa-i mai fac si sa-i dau.Nr e k 60 milioane,dar cei rapizi doar 5%.
Nu stiti unde pot gasi SPERMOTREND in Ardeal?la ce farmacii?
merg inainte ,la 1 IA a fost mai greu,acum ....m-am obisnuit
As dori din tot sufletul macar una dintre noi sa reuseasca sa ne remonteze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Bubu eu zic ca esti insarcinata!
daca e slab pozitivat testul de sarcina e sti clar insarcinata!

Mergi la inceput