INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Buna fetele
Va rog sa imi spuneti daca stiti in cate zile se elimina ovitrelle din organism, deoarece am avut astazi dimineata un test slab pozitiv, la 14 zile dupa injectia cu ovitrelle si 12 zile de la embriotransfer.(dupa ICSI la Sibiu).
Astept raspuns cat mai urgent.
Merci



Bubu30, nu zic ca stiu sigur dar si eu cred ca ovitrellul s-a eliminat din organism in circa 10, maxim 13 zile de la injectie. ai mari sanse sa fii insarcinata, ar fi minunat pentru tine si -vorba lui Ilary- ne-ai mai ridca si noua moralul!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Merci mult de incurajari fetelor.
Oricum maine dimineata ma duc sa fac test de sange desi medicul mi-a zis sa il fac miercuri in 16 sept.Si daca e cazul il repet miercuri, fiind 48 ore.
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui llary

Salut Yarrina!!!!!!!
Mersi Bytzi, Luminita,Alla, Sabine.Danutza ,da, sotul are probleme cu mobilit si motilitatea si fumeaza.....nu stiu ce sa-i mai fac si sa-i dau.Nr e k 60 milioane,dar cei rapizi doar 5%.
Nu stiti unde pot gasi SPERMOTREND in Ardeal?la ce farmacii?
merg inainte ,la 1 IA a fost mai greu,acum ....m-am obisnuit
As dori din tot sufletul macar una dintre noi sa reuseasca sa ne remonteze!

eu am facut chiar azi comanda online la spermotrend pe http://www.magazin-naturist.ro
pana acum l-am tinut cu permen zinc si acid folic, dar am hotarat sa incercam spermotrendul ca nu pot spune ca a avut modificari spectaculoase cu permenul.adica a avut imbunatatiri doar ca nu m-au dat pe spate. mai avem si noi de lucrat la mobilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

soulu meu a mai luat spermotrend si i-a crescut nr. de la 5 mil la 27 mil apoi 60 mil.Mobilitatea fluctueaza de la 20 la 27 apoi 5%.am incetat 1 luna cu acest medicament si altele.. si a scazut mobilitteab la 5%.Al meu si fumeaza .I-am mai dat BU,Napraznic ,ZN,SN,CARNIL,B12.acum o sa incerc si cu polen ca am citit ca e ffff bun si lapt de matca+sucuri nat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

ilary,incearca la farmaciile Dona,cred ca iti aduc si pe comanda sau poti comanda pe net,eu asa am mai facut,bafta



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui llary

soulu meu a mai luat spermotrend si i-a crescut nr. de la 5 mil la 27 mil apoi 60 mil.Mobilitatea fluctueaza de la 20 la 27 apoi 5%.am incetat 1 luna cu acest medicament si altele.. si a scazut mobilitteab la 5%.Al meu si fumeaza .I-am mai dat BU,Napraznic ,ZN,SN,CARNIL,B12.acum o sa incerc si cu polen ca am citit ca e ffff bun si lapt de matca+sucuri nat

zinc i-am dat si eu in paralel cu permen. B12 nu i-am dat... de saptamana viitoare ii dau si vit C, ca si al meu e fumator...
si o sa ii dau si napraznic si poate pastile de telina. Carnil iar nu i-am dat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

cica vit E e f bun din 1 zi a ta de CM pana la Inseminare,ovulatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,
Vreau sa stiu si eu daca ati facut vreuna(ma refer la fetele din Craiova )inseminare cu dr. Vaduva si cu ce rezultate.
Bafta multa celor ce asteapta rezultatele IA.
Sa ploua cu 2 liniute.





anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

am gasit mai ieftin aici spermotrend http://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10017111&view=&osCsid=niffincb9nlsqu3sdmr41emvt4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

buna fetele. Sunt va citesc de foarte mult timp, insa pana in prezent nu am indraznit sa imi fac cont si sa va scriu. De ce ? nici eu nu stiu

Pe scurt...povestea mea.

Am 32 ani, de 7 ani nu am contact protejat, iar de 3 ani fac diverse analize si tratamente. Dupa toate incercarile, am ajuns la concluzia - impreuna cu medicul Dr. Mitroi Gabriel de la Medlife, sa trecem pe inseminare (dupa o sarcina in martie, pierduta- nu s-a implantat).

Am facut stimulare in ziua 2,4,6,8 cu Closty, iar in ziua 3,5,7,9,10 cu pregnyl, iar in ziua 11 - am facut Ovitrelle.

la IUI am fost programati pe 4 septembrie (ziua 13 de la CM). Pana aseara, nu aveam nici o simptoma si ne gandeam ca nu am avut sansa la primul IUI...insa....de aseara, ma dor sanii ingrozitor. Fara sutien, ma dor groaznic. Sa fie un semn de sarcina? voi ce credeti ? Doctora mi-a recomandat beta HCG abia vineri pe 18, insa...daca fac azi sau maine un test de sarcina cu urina, am sanse sa apara pozitiv ? Multumesc mult si va imbratisez, Indi


PS. Va rog mult sa imi raspundeti cat puteti de repede ca nu mai am deloc rabdare (am facut IUI la Medlife cu Dr. Coricovac si embriolog Mustatea Andreea).

Mergi la inceput