INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Luminitasi medicul meu a zis ca trebuie totusi sa incercam maxim 3 IA si daca nu nu mai are rost sa asteptam ca pierdem timp pretios mai ales ca sunt cam ``coapta``

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

Luminitasi medicul meu a zis ca trebuie totusi sa incercam maxim 3 IA si daca nu nu mai are rost sa asteptam ca pierdem timp pretios mai ales ca sunt cam ``coapta``

cam asa gandim si noi si pentru acelasi motiv
asta a fost primul IA, luna asta mai vrem sa incercam unul la Cluj si de o fi nevoie inca unul si la unguri.
si apoi trecem la FIV.
pentru ca oricum, in jumatate de an spermograma nu s-a imbunatatit suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

maine ma duc la eco sa vedem cata treaba a facut puregonul. sa imi tineti pumnii.
va pup

tinem pumnii si scoatem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

ALLA CAt costa FIV-ul la unguri?In Viena exista o clinica, cea mai buna din Europa in Fivuri si costa tratament plus procedura 2800 euro cu aproximatie.Ca e cea mai buna, nu stiu dar ca e cea mai veche asta stiu.Ei zic ca au procent de reusita 98%.
Daca faci aici, poate o sa ne si cunoastem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

ALLA CAt costa FIV-ul la unguri?In Viena exista o clinica, cea mai buna din Europa in Fivuri si costa tratament plus procedura 2800 euro cu aproximatie.Ca e cea mai buna, nu stiu dar ca e cea mai veche asta stiu.Ei zic ca au procent de reusita 98%.
Daca faci aici, poate o sa ne si cunoastem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

ALLA CAt costa FIV-ul la unguri?In Viena exista o clinica, cea mai buna din Europa in Fivuri si costa tratament plus procedura 2800 euro cu aproximatie.Ca e cea mai buna, nu stiu dar ca e cea mai veche asta stiu.Ei zic ca au procent de reusita 98%.
Daca faci aici, poate o sa ne si cunoastem


cam mare procentul. nu mi se pare credibil sincer.uite ce zic ungurii de exemplu despre rata de succes:
http://www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=11
si la unguri cu pretul cam tot asa se ajunge
The total expense of an IVF treatment is made up of three parts. The evaluation (consultation, labs, ultrasound etc.) is about 300 EUR (approx. US$410) if done by us. Most of the evaluation can be performed by your local physician as well. An IVF cycle is 1500 EUR (approx. US$2,035), if ICSI is needed as well it is an additional 500 EUR (approx. US$680). If the medications are purchased in Hungary on average they cost 1000-1200 EUR (approx. US$1,355 - US$1,625). Medications costs vary however based on ovarian response. Please let us know if you have any further questions about our IVF program or if you wish to set up an initial consultation!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Buna dimineata fete dragi!
Nu mai vine nimeni cu o veste buna sa ne ridice si noua moralul?
Ca io deja fierb, ma intreb daca la Babes e deschis duminica sa fac BetaHCG, as fi atunci Z26 din 28, si ziua Z11 de la IA....grea mai este asteptarea, mai ales ca n-am niciun simptom... nimic... nimic.... nimic...
Va pupic! o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

luminita42 – imi pare tare rau, insa capul sus si continua. Mama spune ca oricat am vrea noi, numai Dumnezeu allege momentul cand vom deveni parinti.
sabine - sunt o gramada de femei insarcinate fara nici un fel de simptom. Asa ca te astept cu II.
anna_ivan - sa vii cu super foliculii de la eco.
Fetele procentul acela de 98% reusita la fiv este la clinica respectiva, daca este adevarat e f bine. Insa pt fiecare in parte sansele la fiv nu depasesc 25-30%. Iar la IA sansele sunt de 10-15%.

e in burtica +15
Dr Anca Moisa
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png
Noi spunem NU abuzului sexual fata de minori! http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor,
Revin si eu dupa o pauza de citeva zile.
Declar azi z1 si incepem lupta. De maine z2 incep injectiile cu puregon 150 unitati, pina in z6 (luni) cind ma voi duce la eco.
Va marturisesc ca am sperante mari si increderea ca va fi bine, trebuie sa fie bine... Inseminare o voi face cu dr Albu Dragos de la Medlife.
Vroiam sa va intreb in luna cu inseminarea ce vitamine ati luat? sau ce altceva in afara de tratamentul de stimulare? Mie dr mi-a zis doar acid folic si vit E.
O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Neata fetelor.

Astazi sunt sunt ziua 10.Azi noapte am visat ca mi-am facut testul si era pozitiv....da, subconstientul vad ca lucreaza din greu.

Si mie mi se pare cam tras de par procentul ala, de aceea am si zis ca nu stiu daca e adevarat.Oricum daca ar fi ar fi foarte bine pentru noi fetele de pe aici.

Fetelor, voi ce faceti?Cum sunteti?Noutati?
Noitu esti ca si mine.Fara simptome...nimic, nimic.Am citit undeva pe net ca testul de sange se poate face la 8 sau 10 zile de la ovulatie si ca ar releva o eventuala sarcina.Nu stiu daca e adevarat dar daca da, poti sa-l faci mai repede.Cine stie, poate duminica nu o fi deschis la boratorul.Eu nu am curaj nici macar sa cumpar un test de sarcina asa ca de test beta hcg nu are rost sa mai vorbesc.

Multumesc fetelor pentru incurajari.

Mergi la inceput