INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Luminita, imi pare tare rau.
Astazi ma ardeau degetelele sa-mi iau un test digital care depisteaza sarcina inainte de venirea ciclului dar nu am avut curaj.Mi-e frica.Daca voi care ati avut tot felul de simptoame, ma gandesc ca eu care n-am avut nimic nu pot nici macar sa visez.De fapt chiar de data asta nu mi-am facut nici o speranta. Cred...desi nu 100%.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

Luminita, imi pare tare rau.
Astazi ma ardeau degetelele sa-mi iau un test digital care depisteaza sarcina inainte de venirea ciclului dar nu am avut curaj.Mi-e frica.Daca voi care ati avut tot felul de simptoame, ma gandesc ca eu care n-am avut nimic nu pot nici macar sa visez.De fapt chiar de data asta nu mi-am facut nici o speranta. Cred...desi nu 100%.





Sabine, multumesc, iti tin pumnii draga mea, nu se stie niciodata indiferent ca ai sau nu simptome!!!
Sa stii ca discutiile cu voi ma ajuta tare mult!...

Intr-un fel azi ma simt eliberata de tensiunea aia pe care o cunoastem toate, "sunt gravida sau nu sunt?, oh Doamne ar fi asa frumos sa fiu!...."
Acum stiu ca nu sunt si pot sa vad in jurul meu din nou.. asteptarea asta ingrozitoare, cele doua saptamani sunt incredibil de grele, indiferent ca e IA ori incercare naturala!...
Sunt alaturi de voi fetelor!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

Alla, imi pare rau dar trebuie sa fi optimista.O sa fie bine pana la urma ai sa vezi.Urmatoarea miscare va fi cu noroc.Tu unde ai facut IA? Ce ai de gand acum?Tot IA sau in vitro?



foliculometria o fac cu doctorita mea din Oradea si IA-ul l-am facut la Cluj (nu a fost o experienta foarte placuta da no... daca e musai o repetam si luna asta)
Fiv-ul este recomandarea si din partea doctoritei mele si a celor de la kaali din debrecen. dar pana reusim sa strangem niste bani mai incercam IA...cine stie, poate da norocul peste noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

luminita42 imi pare rau ...
pe cand incepeti "noua aventura"? Tinem pumnii sa fie cea norocoasa!
ella28 multumesc pt gandul bun!
sabine - de ce nu iei intravagina? nu scapi de "greata specifica progesteronului" - cum o numesti tu. BTW... eu la sarcina avuta nu am avut nici un simptom, asa ca nu trebuie sa iti pierzi speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

maine ma duc la eco sa vedem cata treaba a facut puregonul. sa imi tineti pumnii.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Fetelor, astazi a fost ca liniste aici.Stam cred cam prost cu moralul.Cumva trebuie sa ne ridicam.
Luminita, tu vei incerca din nou luna asta asa ca sus moralul.
Chestia asta este valabila pt noi toate.
Allaeu pun progesteronul asta intravaginal dar vad ca tot nu ma simt bine.Nici macar pofta de mancare nu am si chiar am slabit intr-o saptamana un kg.Nu stiu ce sa zic.Poate oi fi eu mai sensibila?

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Alla si eu IA am facut la Cluj cu dr Surcel.Tu cu cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

Alla si eu IA am facut la Cluj cu dr Surcel.Tu cu cine?
Ona. la el m-a trimis doctorita mea.
dar cu el am fact doar procedura in sine. monitorizarile si pregnylul aici in oradea la doctorita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

Fetelor, astazi a fost ca liniste aici.Stam cred cam prost cu moralul.Cumva trebuie sa ne ridicam.
Luminita, tu vei incerca din nou luna asta asa ca sus moralul.
Chestia asta este valabila pt noi toate.
Allaeu pun progesteronul asta intravaginal dar vad ca tot nu ma simt bine.Nici macar pofta de mancare nu am si chiar am slabit intr-o saptamana un kg.Nu stiu ce sa zic.Poate oi fi eu mai sensibila?

pe toate


sabine, eu sunt bine, nu am moralul asa cazut :-)), pentru mine mai rea a fost asteptarea!... Chiar am baut niste bere asta seara ca pana acum nu mi-am permis :-) Maine gata ma intorc si la aerobic, sa mai ard niste calorii, ca am inceput a mananc din nou cam mult!..:-)

Ma apuc de urmatoarea IA cum imi vine menstra, o sa fie cu menopur injectabil. Va trebui sa sun la clinica sa mai intreb detalii. asta seara opresc utrogestanul; sa stii ca si eu am slabit dupa IA cam 1kg, chiar ma miram ca nu mananc cum obisnuiam inainte, dar pur si simplu mi se facea rau dupa masa.

Ma gandesc acum foarte serios la FIV, am discutat si cu sotul meu sa nu facem prea multe IA, inca 1-2 si gata. Sa vedem depinde de multe lucruri, dar este o optiune de luat in seama mai ales la varsta asta!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

maine ma duc la eco sa vedem cata treaba a facut puregonul. sa imi tineti pumnii.
va pup


succes mult anna!!! tinem pumnii cum sa nu!!!..

Mergi la inceput