INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

sal fetele!

eu sunt z 8 de la inseminare...cred.nu stiu se ia in calcul si ziua inseminarii?daca da, sunt in ziua .Oricum fara simptome, doar ieri o puternica senzatie de voma probabil de la arefam. In rest, somnolenta obisnuita.Nu ma dor nici macar sanii ca data trecuta (prima IA).Dureri de burtica am avut dar scurte.De sambata nici pe alea nu le mai am.Ma mananca dgetelele si pe mine ca pe Noi2 sa fac un test dar inca e prea devreme.
voi ati facut testul la primul pipi de dimineata?
Danutza noutati?luminita?Alla?Ilary, tu cum esti?

sabine

eu declar ziua 1
si ciudat ca nu sunt demoralizata.
cele 2 teste negative m-au pregatit
si luna asta asteptarea a fost mai usoara, ca am plecat in concediu dupa IA si cat de cat mi-am mai luat gandul.
Joi la doc sa discutam ce facem luna asta
Tin pumnii fetelor in asteptarea liniutelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

BUBU felicitari! sarcina usoara si sau sanatos/i!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Bubu felicitari!Ne dai speranta!
In ceea ce priveste Pregnilul eu l-al luat de la farmacia POlisano a centrului de fertilizare din Sibiu.Probabil,daca esti din Bucuresti il gasesti tot la farmacia lor.
Dr aleg Pregnylul ca e fff ieftin in comparatie cu Ovitrelul,avand aceleasi efecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Alla imi pare rau dar e bine ca ai planuri si ca mergi mai departe!

Bubu te asteptam cu beta mare! Ne-ai ridicat moralul.

Pentru celelalte fete, va invit la o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

luminita, eu aveam 16 zile de la ovulatie. Oricum nu e o regula clara privind valorile HCG pentru ca fiecare sarcina e diferita. In plus nu iti bate capul cu a face corespondenta intre testele de urina si cele de sange. Un test clar sensibil la un bhcg mic e testul barza gold, dar e obligatoriu sa il interpretezi in cele 5 min. Testul asta nu da rezultate fals negative decat daca e interpretat dupa intervalul de 10 min. Un test considerat sigur e surecheck dar se pozitiveaza mai greu. Eu stiu cum e cu nerabdarea, dar daca e bb, e bb. Un test facut mai tarziu e mai sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

luminita42 – am facut mai intai cu test de urina (in z15 dupa IAD) dar un SURE CHECK, (pt ca stiu ca barza in special iese fals si negativ si pozitiv) care a iesit slab pozitiv, dupa care am zburat la Babes si mi-am facut beta care a fost gata in 3 ore si mi-a confirmat. Ms mult si va astept sip e voi cu bebei.

e in burtica +15
Dr Anca Moisa
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png
Noi spunem NU abuzului sexual fata de minori! http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Buna fetele!

Ziua a 9-a dupa IA Si in continuare nu am nici un simptom. Doar greata specifica de la progesteron si aia dupa amiaza sau seara de obicei.
Ma gandeam ca daca imi vine CM in ziua dou, trebuie sa fac un eco pe burtica pt chiste sau chisturi care se pot face din cauza stimularii.Voi ati facut careva eco sau vi s-a intamplat sa faceti chisturi dintr-astea? V-a spus dr despre asa ceva?
Gravidutele noastre ce fac?
Luminita, nici o veste?
Bubu, tu cum esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Alla, imi pare rau dar trebuie sa fi optimista.O sa fie bine pana la urma ai sa vezi.Urmatoarea miscare va fi cu noroc.Tu unde ai facut IA? Ce ai de gand acum?Tot IA sau in vitro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui noi2

Andreea1983, am eu un Pregnyl, ti-l pot da daca doresti..mie mi-a recomandat dna doctor Gonasi si pe acela l-am facut.

O seara placuta tuturor si vesti buneeeeeeee cat mai multe!

Noi2

POZELE NOASTRE


Multumesc fetelor, multumesc noi2, ti-am dat PM, sigur ca ma intereseaza.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Fetelor dragutelor n-a fost sa fie, nici la mine, am facut beta hCG azi Z15, pe la 3 amiaza, rezultat 0,1mUI...:-(

Cam stiam rezultatul dupa semnele de venire a cm de aseara si desigur testele de erina, care nu au avut nici macar o umbra de pozitivare. Iarasi ce m-a pregatit a fost temperatura mea bazala, care cu tot utrogestanul, de dimineata scazuse de la 37 la 36,84.
Oricum acum stiu sigur si pot sa intrerup tratamentul.

Alla , imi pare tare rau sa aud de rezultatul negativ.

Sa ne tinem bine fetelor,o alta "aventura" va incepe curand si ne vom face alte sperante!..

pe toate!


Mergi la inceput