INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Multumesc mult Sensibila!
O sa merg oricum miercuri sa repet dar eu cu aceasta valoare depasesc limita superioara pt. sapt. a 3-a,poate fi valoarea mea un indicator de gemeni ??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

buna fetele. Vacitesc de foarte mult timp, insa pana in prezent nu am indraznit sa imi fac cont si sa va scriu. De ce ? nici eu nu stiu

Pe scurt...povestea mea.

Am 32 ani, de 7 ani nu am contact protejat, iar de 3 ani fac diverse analize si tratamente. Dupa toate incercarile, am ajuns la concluzia - impreuna cu medicul Dr. Mitroi Gabriel de la Medlife, sa trecem pe inseminare (dupa o sarcina in martie, pierduta- nu s-a implantat).

Am facut stimulare in ziua 2,4,6,8 cu Closty, iar in ziua 3,5,7,9,10 cu pregnyl, iar in ziua 11 - am facut Ovitrelle.

la IUI am fost programati pe 4 septembrie (ziua 13 de la CM). Pana aseara, nu aveam nici o simptoma si ne gandeam ca nu am avut sansa la primul IUI...insa....de aseara, ma dor sanii ingrozitor. Fara sutien, ma dor groaznic. Sa fie un semn de sarcina? voi ce credeti ? Doctora mi-a recomandat beta HCG abia vineri pe 18, insa...daca fac azi sau maine un test de sarcina cu urina, am sanse sa apara pozitiv (fie si slab pozitiv) ? Multumesc mult si va imbratisez, Indi


PS. Va rog mult sa imi raspundeti cat puteti de repede ca nu mai am deloc rabdare (am facut IUI la Medlife cu Dr. Coricovac si embriolog Mustatea Andreea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Merci Sabine !
FIV-ul l-am facut la polisano sibiu cu dr. Ispasoiu.
Super profesionalism , interes si dotari ca in strainatate. Echipa de nota 10 (dr + embriolog).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

bubu30 - stii ca miercuri valuarea trebuia sa fie macar dubla.
Se poate ca valuarea sa insemne gemeni, dar cred ca e mult prea devreme ca sa isi dea cineva cu parerea. Oricati ar fi , important e sa fie bine. Oricum stiu de la burtici ca o tipa avea valori de 12000 cand eu aveam 900 si nu au fost gemeni. E vorba pur si simplu de marimea valorii in sange. Insa nu este exclus sa fie gemeni. Eu la 15 zile de la IAD aveam valuare 46.

e in burtica +15
Dr Anca Moisa
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png
Noi spunem NU abuzului sexual fata de minori! http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Indi bine ai venit. Am facut inseminare in aceeasi zi. Azi esti z11. Este mult prea devreme pentru test de urina. Poti face maine analiza de sange (beta-hcg). Test de urina mai devreme de Z13-Z14 nu are sens. Eu zic ca daca te dor sanii, poate fi un semn bun. dar eu una nu mai cred in "semne".

Eu am fost plecata in wk si m-am relaxat, nu am citit chiar tot dar promit sa recuperez.

Peta concediu placut.

Fetelor in asteptari: bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

indi, la prima IA am avut si eu dureri de sani.Toate fetele sau aproape toate daca citesti au avut dureri dintr-astea.Poate fi hormonal de la atatea pastile sau poate fi de la sarcina.fa testul cum ti-a zis dr si sa speram ca vineri ne dai o veste buna

sabine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

bubu, cum de nu ai mers la cluj? eu acolo am facut IA.

sabine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

fetele, va multumesc mult si sa Dea Doamne Doamne la toate sa fim cu burtici anul asta.

Eu durerile de sani le-am mai avut doar in martie (inainte de a afla ca sunt insarcinata si de a si pierde bebelul). Pana luna asta, la menstruatie, nu ma dureau...si tot acelasi tratament il faceam....dar incerc sa ma abtin si saastept pana vineri, ca doar mai am doar 3 zile :)

Va pup pe toate! Indi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Bubu Felicitari!!!.. ce frumos!!!!
cred ca ma duc si eu la sibiu!!!:-))))

indi am inteles ca esti ziua 11? cu testele de sarcina depinde de la organism la organism, dar este devreme intr-adevar pentru test de farmacie. Oricum succes!!! Daca te dor sanii poate sa fie si de la tratamentul post-inseminare, ori sindrom premenstrual ori sarcina, e asa de confuz totul!!!.. Oricum faptul ca te dor mai tarziu de z10 poate fi un semn bun, cine stie!.. Pe mine m-au durut mai mult in zilele 6 si 7 si pe urma a ramas doar asa un discomfort mai mult sub sani, daca apas. Dar eu nu ma pot lauda cu un test pozitiv din pacate!!..:-( Tu ce tratament iei dupa inseminare? Sunt curioasa, si eu am facut IA tot la medlife, dar cu Deliana Predoi si acelasi biolog, d-na Mustata. Nu prea mi-a placut ca nu mi-au facut eco de control in ziua inseminarii, in rest a fost OK.

Sabine, eu sunt z14 am facut si azi un test de la Barza, iarasi negativ. L-am invartit pe toate partile fetelor doar doar o aparea ceva si nimic :-((( Pe urma m-am uitat pe notitele de la spital si am vazut ca dr. mi-a zis sa fac testul de sange dupa z15, eu o sa-l fac ca sa am clar negativ si sa scap de utrogestanul ovule ca m-am cam saturat sa-l pun de trei ori pe zi si degeaba!..
:-(

Multi pupici fetelor !..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

sabineLuminita, scriau fetele pe forum ca testul barza da foarte multe rezultate eronate.Daca esti ziua 14 deja ar trebui sa cam vina CM.Ai vreun alt simptom in plus fata de pana acum?

Mergi la inceput