Burtici fericite de septembrie-octombrie (195)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Daciana multumim pentru dedicatii! tinem pumnii maine, sa fie totul bine!

Iulia sper sa se fi rezolvat problema cu banutii! si sa nu mai fii trista..imi pare au ca te ingrijorezi ca nu vei avea ce sa dai la spital pentru nastere, dar poate cineva din familie reuseste sa va imprumute..pe de alta parte, sunt convinsa ca iti vei tine puiutul in brate chiar daca nu vei arunca in stanga si-n dreapta cu bacnote..hai, curaj! trebuie sa existe macar o solutie!

Madalina ufff..ai grija de tine, scumpa!
si astazi ne uitam la "povestiri adevarate" pe Acasa, nu?

Nela mult spor cu mutarea! incetuc si cu voie buna

m-am distrat aseara cand citeam posturile lui Adinus si ale Luciei..ce metoda de inducere incercam astazi, hmmm?! poate va si functiona

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Alex la mine merge asa greu..sper sa se rezolve totusi;

bafta la control! despre botez, eu nu prea te pot ajuta..ca ne-am decis sa-l facem in mai, anul viitor..daca totul este bine cu fetita scumpa! Doamne ajuta!
imi place Alessia Enise, dar cum stiu ca ai o preferinta pentru Ruxandra, dau votul meu numarului 3

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:



buna dimineata,

tot cu Modzilla, am intrat ca IE nu deschide pagini .

Sabina, multumim pentru tratatie .
Adi, mi-a placut foarte mult dedicatia facuta de tine ieri
Daciana, cine e de maine mamica ?

NelaM, mutare usoara azi

Lucia , 40 e cifra rotunda , finally you've got there. Ne pregatim pentru galerie.
Adinus
, cum a fost cu mingea si plimbarea de ieri, ceva efecte????

Criss, felicitari pentru vestile bune de la doftor, Doamne Ajuta sa fie bine

Alex, cand poti, tu, ca acum tot cazut e DC=ul sa ma treci si pe mine cu cezariana pe 18 Sept la Filantropia, nu am ora dar stiu ca va fi dimineata.

Elle[/b], - nu mai zic nimic

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Dana, la mine cu Mozilla merge perfect, slava domnului. De ce nu incerci?

Multumesc de vot, incet, incet, ma dezvat eu si de Ruxandra daca trebuie, doar mandra mea este cea mai importanta, nu capul meu de gravida!

Anomis, acusi te trec, ca imi merge bine!



----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Crissbebe a venit cu vesti bune de la medic si ma bucur; sa dea DD sa fie asa pana la final..si mult spor cu pregatirile!

Adi..multumim tare mult pentru sfaturile despre alaptare! sa dea DD sa reusim si noi; cand povestesti tu pare atat de simplu..si probabil asa si este, numa' trebuie sa avem rabdare;
pe Lisa o ador..cu rugaciunea ei de seara si cu alinierea plushurilor..

va tzuc pe toate cu drag!

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Alex nu stiu cum sa fac cu Mozzila..ar trebui instalat nu? cred ca mai bine las pe barbat sa faca treaba asta deseara..cine stie ce balauri fac eu pe aici (ca atunci cand m-am incapatanat sa instalez eu Torrete..de a trebuit sa reinstaleze el Windowsul)
ma bucur ca merge si asa;


EDIT: observ ca nu imi pune toate emoticoanele pe care le solicit..ia sa mai incerc;
Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Alex ,

si sa vii cu vesti bune de la doftor.
Ma duc sa caut pozele cu bebe de anamaria
si mai intreb odata:
cum vad bebe de santorini? stie cineva?



37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Dana, daca cauti pe google Mozilla, gasesti sa downloadezi si nu trebuie sa dai decat ok si next...nu e mare branza si nu ai ce sa strici...si apoi il folosesti la fel ca pe Explorer.

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata fetele,

Pentru ca nu am mai putut intra aseara iata ca mi-am facut aparitia de dimineata azi.

In primul rand, imi pare tare rau pt fetele care nu au reusit sa intre ieri din cauza internetului.

Alex, eu as merge pe varianta 3 cea cu 3 nume. Nu sunt chiar adepta folosirii a 3 nume dar imi place cum suna numele asta asa. Bafta la control azi.

Dana, ma bucur sa aud ca esti bine. Ieri am stat putin pe ganduri cand nu te-am vazut pt ca stiam ca esti prezenta in fiecare zi aici pe plantatie.

Elle multumim de capitol nou.

Luto ai ajuns si acolo unde ti-ai dorit atat de mult. Acum nu mai ramane decat sa vina bebe.

Nela azi e zi mare si la tine. Incepe operatiunea mutat. Spor iti doresc.

Mada, o sa incerc sa ma uit si eu pe pro tv sa te vad.

Iulik ma bucur ca v-a placut intalneala. Cred ca sunt benefice si intalnirile astea.

Daciana, drum bun azi si iti tin pumnii maine sa fie totul bine si sa-l tii cu drag pe bebica in brate.

Raluk sper sa mearga mai bine si la tine netul si sa poti intra pe la noi.

Despre noi ce sa va zic... Am fost ieri la control si m-am intors tare dezamagita. Stiu ca bebe e bine dupa dimensiunea capului e cu doua zile mai mare. Ne-am uitat la toate organele lui si toate sunt in regula. Deci in privinta asta e bine. Totusi, m-a dezamagit foarte tare dna dr. care le zice dupa ureche. Am intrebat-o la final cam ce greutate are bebe si mi-a zis asa mai mult sa scape de mine vreun kg jumate ca doar esti micuta si unde vrei sa incapa mai mult. Asta m-a cam suparat. Oricum, eu il simt foarte bine pe bebe si sunt sigura ca totul e bine. Oricum are timp sa mai creasca. Mi-a luat si cultura de col si am decis ca ne vedem data viitoare direct la spital pe 12 oct. Daca colul si bebe e bine mai stam o sapt. Daca nu, ma baga direct la cezariana. Sper sa nu faca figuri puiul meu pana atunci si sa o chem la miezul noptii la spital[:P]. Per total a fost ok. Acum ramane sa gandesc pozitiv ca totul va fi bine pana atunci.

V-am pe toate si ne mai auzim mai tarziu. Acum fug in pat pt ca ma cam doare burtica. O zi buna tuturor.

Monica 33+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Fetelor, mi-am adus aminte ca noi avem pe calc instalat Opera..si merge mult mai bine asa!
multumesc Alex..raman deocamdata pe varianta asta;

Monikus..iaca sunt prezenta cu tastatura pe picioare..poate intra vreo mamica si zice "acuma-i acum" ..ca tare mi-e dor de-o galerie facuta pe neasteptatetrezim toate fetele pe mess, zbarnaie sms-urile..pffuai! chiar nu se baga nimeni astazi?!
Bine ca puiutul este bine! de medic ..ce sa mai zic! nu are rost sa-i caut scuze..lasa, mai ai putin si scapi de ea! important este ca tu simti ca flacaul este bine!

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput