Burtici fericite de septembrie-octombrie (195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui pazza

daciana.ilie sa iti ajute DD maine si sa nasti un bebel sanatos si mancacios si sa fi sanatoasa sa te poti bucura de el...





sambata pazza , sambata



37+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

fetelor ati plecat deja la culcare? sunt singurik pe aici?

37 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

fetelor am plecat si eu la somnic daca vad ca am ramas singura pe aici...

37 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Daci drum bun iar vestile sa fie minunate.
Pana maine la lansarea pe scena, bagam cateva fete la incalzire
O nastere usoara finalizata cu un bebelus asa cum ne-am obisnuit pe aici: sanatos si frumos.
crisbebe felicitari pentru atatea treburi bifate pe ziua de azi. Poate ar trebui sa o iei mai usor daca vrei sa mai stea bebe cateva zile bune la burtica

Cea mai fericita 39 + cu
AMR 1 zi pana la cea mai frumoasa intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ellenuto da'mare gospodina esti mami.....eu ma simt o mare mufa cand citesc ce gatesti si ce pregatesti pe iarna .....dar imi revin repede
Azi au fost probleme cu forumul asa zic fetele...la mine a mers minunat si totusi nu te-ai lasat pana nu ai facut capitol, multumim mult


Iar pentru toate fetele mele dragi, burtici si mamici sa bem sa ne veselim ca azi sunt scadenta si dau de baut la toata lumea.
Croco - modelul meu, unde esti sa ma vezi ?


Cea mai fericita la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Nah ca n-a fost sa fie de ziua mea un bb mic si dragut

Multumesc din suflet pentru urari!Sunteti minunate si m-ati facut sa ma simt speciala

Daciana esti o scumpa si m-ai nimerit!De cand vine septembrie,am o stare mai speciala si o dau brusc pe muzica clasica,jazz si blues.
Iti doresc cu intarzieere,La multi ani fericiti! si multa bafta astazi,un bebel sanatos si voios!


Va las ospat de cu dimineata,sa nu fiu calica,cui nu-i ajunge astept sacosa la usa cu eticheta si o voi expedia numaidecat.




Muzica au pregatit daciana si adi,asadar petrecem fetelor!
Ca doar am facut o varsta rotunda :D,25 de ani...ma simt si eu in sfarsit mare.

Si m-am simtit excelent ieri,implinita,multumimdu-i lui D-zeu pentru cele doua mogalnete minunate care m-au schimbat,mi-au schimbat gandirea,viata si sufletul.Multumind pentru un sot minunat,care s-a chinuit sa imi pregateasca o pe cinste.Cu toate prepararele mele preferate,friptura,mazline verzi,blue cheese,o gurita de vin,si alte minunati.Pacat ca programul n-a continuat...caci am adormit eu cu Erika cand o adormeam,iar el obosit pe canapea
Asemenea sentimente frumoase va doresc si voua.Cand o sa va tineti micutii in brate viata va capata alt sens,alta dimensiune,alta culoare...ce mai...se schimba radical,in bineIar mamicile ce asteapta al doilea copil...vor vedea ce minunata poate sa fie viata in patru.
Vad ca am ramas intr-o stare de visare de ieri

Si ca sa revenim la realitate,Lisa ieri a avut cateva crize de colici de imi venea sa plang langa ea.Pentru ca am indraznit de minineata sa mananc niste varza cu dressing,si a avut copilul gaze,iar eu m-am simtit asa vinovata pentru inconfortul ei.
Azi noapte insa a dormit excelent,s-a trezit de 2 ori!La 1 si la 5,iar urmatoarea trezire la 8.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata fete dragi!

iau si eu o cafeluta din ospatul Sabinei..punem si un pic de laptica..si ma rog sa pot trimite mesajul acesta;

Sabina la multi ani fericiti!!!

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Uraaaaaaaaaaaaa! pot trimite mesaje
cu mersul de la o pagina la alta este mai greu..tot cum m-a invatat draga de Raluk, cu click dreapta si open in new window, dar bine ca merge si asa..

Asa...deci nici un puiut pe ziua de ieri?!

si astazi Luci face 40 saptamani minunate de sarcina..bravo! cum ai vrut tu! si poate puiutul este ascultator si vrea sa vada pe mami si tati duminica;

Am vazut copila frumoasa a Clauciei..si mie imi pare tare mult ca seamana cu mamica! imediat i se increteste si parul

trimit asta sa nu pierd..

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ufff, bine ca s-a inventat Mozilla sa pot intra la voi ca altfel ma dadeam cu capul de pereti!

Buna dimineata si poftiti la

Crissbebe, ma bucur de vestile bune de la eco, sa o tii tot asa. Cat despre pregatirile de nunta si de botez iti urez bafta sa iasa cum vrei tu.

Luto, gata, esti la termen si sunt sigura ca la ce bbelan cuminte ai avut pana acum, te va asculta si va veni in weekend, asa cum iti doresti.

Claucia, ai acolo o printesa de toata frumusetea si are salopeta la fel ca viitoare mea gogosica, abia astept....sa fiti sanatosi!

Daciana, drum bun si nastere usoara, sigur va fi totul ok, abia asteptam vesti de la tine!

Elle, multumim ca te-ai chinuit ptr capitol, ba ai facut si modificarile pe prima pagina!

Eu astazi ma duc din nou la control, sa vedem care mai este treaba, poate hotaram o data clara ptr ceza...si imi iau si rezultatele de la institut cu incompatibilitatea de grup....sper sa vin cu vesti bune dupa pranz.

Va pup, revin mai tarziu.

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

App, mai fetelor care nasteti acum mai la sfarsit de septembrie, cand faceti botezul la comori? Eu sunt intr-o mare dilema daca sa ma grabesc pana se intra in post pe 21 noiembrie sau sa astept pana dupa 07 ianuarie.....voi ce ziceti??

Aaaa, sa sa nu uit, dati-va si voi cu parerea la nume, va rog. Se pare ca au ajuns in finala 3 variante:

1. Alessia Enise
2. Alessia Zeina
3. Alessia Ruxandra Enise

Astept voturi!

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput