Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (99)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

ROXYALY esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner

Elenic, nu stiu daca ai vazut mesajul pe care l-am postat dupa curs, asa ca uite ti-l copiez aici just in case (scuze fetelor care au citit deja mesajul asta, dar cred ca e important pt Elenic ):


Elenic, nu gasesc acum valorile de la testul meu de 3 ore, dar stiu ca toate au fost peste limita, dar nu cu f mult peste limita, motiv pt care dr a zis ca dieta va fi suficienta mai mult ca sigur sa tin glicemia sub control.


Laura 30+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/registry/search/index.jsp?_flowExecutionKey=_c1EE435A3-E973-6D0C-669D-0586E8203FD9_kF96D7BC2-7753-2E2E-6FAD-D47D33ACBDD1&overrideStore=TRUS" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze


Laura in primul rand multumesc mult pentru raspuns
Am citit si ce i-ai scris siminei, cum a decurs testul la tine, la mine a fost putin altfel. A trebuit sa merg nemancata, mi-a luat sange, am baut 300g sirop, am asteptat 1 ora, mi-a luat iar sange, mi-a zis ca a doua valoare (dupa sirop) e cam mare, mi-a dat trimitere la un cabinet pt diabetici (si nr de tel de acolo sa-mi fac eu programare) si pa!
Am sunat la cabinetul respectiv (asta a fost luni), aveau loc pt mine abia peste o sapt si tanti asta care mi-a facut programarea mi-a spus sa nu mai mananc nimic cu zahar pana luni. A, si cica pot sa mananc inainte de a merge la ei. Deci eu abia luni aflu daca am DG, daca tb sa tin regim samd... dar nu stiu cum ma testeaza.

simina acuma vezi si tu cum o fi la tine, spune-ne si noua. Si succes!

25+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

asa nici nu stiu cu ce sa incep, oricum nu mi-am notat mai nimic.

La inceput a fost un filmuletz despre corpul femeii de la ovulatie pana la nastere (filmata total), momentul nasteriii find culminat, in care unii barbati sper/cred se simteau vinovati prin ce urmeaza sa treaca sotiile , unele gravidutze (printre care si eu) abia isi stapenau lacrimile de emotie.

apoi si-a intrat moasa (tinerica, frumusica, blonda, sigur taticii vor mai veni) in rol, care ne-a zis ca la spital nu mergi la prima contractie te linisteti si observi intensitatea si frecventa, daca acesta sunt dese atunci mergem la spital, nu sunam medicul de pe drum, acesta este anuntat de la spital, poate fi alarma falsa si atuni nu are rost sa deranjam medicul (aici la fiecare depinde de relatia pe care o are cu medicul)

28+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Unde, unde? Sa stiu unde s-o trimit pe batrana mea. Cine stie ce-mi cumpara saraca...
27 + Chiara Ada




Am descoperit intamplator un magazin cu haine de gravide ,unde aveau si alte "accesorii" si lucruri pt.bebe..Magazinul e in spate la Central ,vis-a-vis de coltul cu bijuterii...

miany
31+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

lorelix ai comis-o pe sustache, a? Felicitari, casa de piatra, bebei frumosi si sanatosi si multa multa fericire!!

Andre, stephy nu stiu cum mai stau cu colul pt ca urmatorul control e abia pe 1 oct

Ramonika stiu ca nu e un capat de lume DG asta, da' na... nu mi-e totuna si mai ales nu-mi trebuia
Si constat ca mi-e foarte greu sa ma abtin de la dulciuri, sunt ca un leu in cusca de cand nu mai mananc...

25+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenic
Si constat ca mi-e foarte greu sa ma abtin de la dulciuri, sunt ca un leu in cusca de cand nu mai mananc...


crede-ma ca dupa o luna - maxim doua fara dulciuri, o sa te uiti cu scarba la ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

monis ce mai mesteresti?
Mail-urile mele le primisi?

25+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenic

monis ce mai mesteresti?
Mail-urile mele le primisi?

25+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze



bine ar fi sa ai dreptate, dar in trim I cand era greata in floare chiar ma uitam cu scarba la ele si dupa ce a trecut perioada critica iar m-am apucat....si cu ce pofta!

25+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

Ramonika,Shtephy,Lidia, Laurairina,Miany75 si Elenic
pentru urari si sper sa avem toate copiii sanatosi.

Multa fericire ca doresc si voua.

lorelix DANIEL30+ TRIMESTRUL III sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Buna vad k v-a apucat chefu d scris , probabil k inainte nu era bauta .
Asa d greu mi se pare k trece ziua d azi, mai ales k am terminat cu serviciu.
Probabil asta e motivu

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +28 Maya Paula

SI IN CONCEDIUUUUUUUUUUUUUU

Mergi la inceput