Burtici fericite de septembrie-octombrie (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinus8

fetelor am mai pus si eu 2 poze recente cu burtoiul

ralu0308 uite www.babycentre.co.uk/pregnancy/labourandbirth/planningyourbabysbirth/naturalbringonlabour/" target="_blank"> aici mai multe metode de inducere a travaliului, poate te ajuta cu ceva

40 s

pozici

Vai ce burtica mare si frumoasa. Si eu care ma plangeam ca a mea e mare la 33 de sapt. Pai daca o creste si a mea tot atat nu ma mai ridic din pat la un metru jumate cat am eu. Oricum se vede ca tu esti aproape de finish.

Monica 33+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

Felicitari Mihaela, Bine ai venit pe lume BB Joshua


40 s

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

deci , eu am avut facuta rahianestezie si dr mi-a zis ca nu ma va durea capul pt ca a facut cu un ac foarte subtire ...
Pe masa de operatie cand m-au urcat aveam contractii foarte dureroase la 2 minute deja si m-au cocarjat () si imediat a intrat si a bagat anesteziantul si apoi repede m-au intins pe spate (ca stateam in fund pe marginea mesei) , pana m-am lungit era aproape amortita de tot partea de jos , mi-au legat mainile si s-au apucat de treaba ... foarte repede l-au scos pe Eric (nici macar 10 minute si gasisera tesuturi aderente de la prima operatie ...).
Cand l-au scos pe Eric instinctual am intors capul dupa el si practic ma uitam peste cap ca sa vad cum il sterge si ce moaca are si dupa ce am facut rotatia aia de 180 de grade dr anestezist a zis ca totusi sa nu exagerez ca imediat il aduce si chiar asa a fost , l-a adus langa mine sa ii pup picioarele si sa il vad si apoi l-au dus in sala de langa unde a dat buzna Laci sa isi vada fiul .
Apoi am inteles ca mi-au facut Tramal (opium) la 12 h pe vena (doar de 2x) si apoi la cerere Algo si Ketonal la cerere. Am cerut Algo de3x si Ketonal de 2x ... Ce vreau sa zic este ca nu pot sa zic ca am avut dureri ingrozitoare si de nesuportat , cel mai greu a fost sa ma intorc pe o parte , dar aici intra burtiera in ajutor ca fara ea nu as fi reusit.
Pana spre dimineata a zis anestezistul sa nu ridic capul de pe perna , asa ca intorceam capul stanga-dreapta si imi luam apa de pe noptiera si ceaiul , dar fara sa ridic capul de pe perna
Deci la 21 eram in operatie , spre dimineata am inceput sa ma dezmortesc si la 14 parca ma dadeam prima oara jos din pat si am facut primii pasi pana la ghiuveta , iar la 24 de ore de la operatie ma plimbam deja pe hol si eram la al 3-lea salt jos din pat . Nu zic ca a fost usor , vreau sa zic ca nimic nu este de nesuportat.
Mai ales cand au inceput sa il lase pe Eric in salon la cerere si cand incepea sa urle sa vezi ce repede ma dadeam jos din pat nu mai simteam durere , dar daca nu era el nu era chiar simplu
Asa ca nu am durerile proverbiale de cap ...




Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Eu am o mare problema in legatura cu tampoanele astea: unde gasesc comprese atat de mari, la farmacie abia am gasit 10x10 si asta dupa indelungi cautari...deci???

Multumim din suflet ptr explicatii!

----------------------------------------------
Alexandra 36s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Mihaela azi dimineata s-a internat urmand ca maine sa aibe loc operatia de cezariana.
Insa la o prima monitorizare,avea contractii din 3 minute.Dupa un control si o discutie cu medicul s-a hotarat sa faca cezariana astazi,altfel cu contraciile avute se putea naste si in noaptea asta.
Ultima eografie arata ca bb e maricel,in jur de3800 grame s se preespnea ca bazinul Mihaelei nu este suficient de lat ca sa treaca bb.

Asadar,detalii tehnice: s-a nascut la 16:57 ora Japoniei,cu 3158 grame,51 cm,scor apgar 8 si dupa 5 minute 9.
Mai multe o sa va povesteasca Mihaela,deocamdata sta internata circa o saptaana.
Am atasat doua poze si le-am trimis pe mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ca prea mare fusese pauza



Felicitari Kawaichan !!!!!!
Sa traiasca Joshua sa se faca mare si voinic !!!!!

Sa incepem cheful....
Iula baga paine prajita
Alex baga pizza
Ellenuta baga specialitati
Eu bag un compot de visine.....


Cea mai fericita 39 + cu
AMR 2 zile pana la cea mai frumoasa intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Trebuie sa merg la control,tineti-mi pumnii!
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Aida, despre ce burtiera vorbesti? De unde ai luat-o?

----------------------------------------------
Alexandra 36s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Trebuie sa merg la control,tineti-mi pumnii!
34+

Bafta, asteptam vesti!

----------------------------------------------
Alexandra 36s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Yuhuuuuu!!

Felicitari Mihaela!!!

Bun venit pe lume Joshua!!!

Multumim Sabina pentru veste!

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput