Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui cativ13Bagam niste mere Prima pt Marea Intalneala? Ca de tuica n-a mai zis nimeni nimic... Sa-mi spuneti sa am timp sa ma duc dupa ele in livada
Si soacra-mea zicea ca ne da niste "fructe" (asta pe langa mere, cred ca inseamna si pere ) Ia spune tu, nu cumva si voi aveti bunici in zona "cu livezi" a judetului? Noi ziceam ca trecem pe-acolo in drum spre Moeciu.A! Ziceai ca nu gasesti Rotarix in Tgv? Vrei sa ti-l caut eu in Bucuresti? Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
Rotarix ne cauta medicuta, joi ne da raspunsul. nu cred sa fie vreo problema daca trec 24 de saptamani, nu? adica, as vrea sa il facem luni, marti, ceea ce inseamna 24 de sapt si o zi, doua... Daca nu rezolva dansa, il impung pe sot sa caute in toate depozitele lor, trebuie sa gaseasca undeva!Bunici, livezi, tara toate sunt undeva pe langa Voinesti si ne-am propus sa trecem pe acolo in drum spre Moeciu sau sa mergem joi seara o fuga, sa se delecteze bunicii cu nepoata ca n-or s-o mai vada paaaana lunimami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pe la ce ora plecati voi???? adica ma intereseaza cine pleaca pe la 4, 4 jumate din bucuresti, asa ca noi... poate mai tinem legatura pe drum, sa vedem cum e aglomeratia; sper sa nu ajungem la 11; si ocoliti centura ploiestiului, intrati prin oras, ca se lucreaza si blocheaza un sens complet... au anuntat la tv; noi data trecuta am stat o ora pe centura

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
mai fetele voi luati caruciorele??????? eu cred ca nu ma car cu el; mai degraba iau patutul, ca de ala cred ca am nevoie... noi nu suntem obisnuiti sa dormim cu mutzu in pat... si mi-e frica sa nu chinuim copilu'; iar la plimbare... in marsupiu e cel mai fericit, asa ca pa pa carut; oricum nu exagerez cu statul afara, ca nu e el obisnuit cu aer rece de munte si nu-i cazul sa-l imbolnavesc; sta tati cu el la somnic, si noi la barfadiana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009mutzunel mic de 5 lunite
Si eu vroiam sa intreb de carucior...si de haine...Cum ne imbracam? cat de gros? la bebel oricum ii iau juma de sifonier dar noi?mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Mai fetelor, ma tenteaza si pe mine marea intalnire, desi luni ne internam pentru investigatiii...cand zice-ti ca este?????? Sambata? la moeciu?....pai daca e vreme frumoasa venim si noi asa o fuga, ca noi avem gazde cunoscute cu caldurica si apa calda si bucatarie pentru a face supici.
Dyana27...vad ca tu esti prin zona...lamureste-ma ce si cum cu intalnirea....eu sunt cu aspiratorul, gurita mica se plimba in carut, de pe la 10.30 afara si doarme de duduie...il plimba soacramea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
pe la ce ora plecati voi???? adica ma intereseaza cine pleaca pe la 4, 4 jumate din bucuresti, asa ca noi... poate mai tinem legatura pe drum, sa vedem cum e aglomeratia; sper sa nu ajungem la 11; si ocoliti centura ploiestiului, intrati prin oras, ca se lucreaza si blocheaza un sens complet... au anuntat la tv; noi data trecuta am stat o ora pe centuradiana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009mutzunel mic de 5 lunite
Haideti pe Targoviste, e mai liber. Va asteptam noi, daca vreti. Vorbim si cu denisamada, poate merge si ea...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Daca vreti sa evita nenorocirea de aglomeratie luati-o pe Targoviste - Moreni - Sinaia sau din Trgoviste spre Campulung, sau pe Pitesti -Campulung - Fundata - Moeciu cam asa dca nu gresesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

mai fetele voi luati caruciorele??????? eu cred ca nu ma car cu el; mai degraba iau patutul, ca de ala cred ca am nevoie... noi nu suntem obisnuiti sa dormim cu mutzu in pat... si mi-e frica sa nu chinuim copilu'; iar la plimbare... in marsupiu e cel mai fericit, asa ca pa pa carut; oricum nu exagerez cu statul afara, ca nu e el obisnuit cu aer rece de munte si nu-i cazul sa-l imbolnavesc; sta tati cu el la somnic, si noi la barfa


La noi e invers, carucirul merge sigur, starea lui de repaus e in portbagajul masinii. Nu ne-am hotarat inca asupra patutului. Pana nu demult, Adela dormea mai mult in pat cu noi, acum pare sa il prefere pe-al ei... Ce ma fac daca se foieste toata noaptea? Cred ca le luam pe-amandoua. Avem si un patut pliabil, se face ca un cort, mai rau e cu saltelutza...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79
Daca vreti sa evita nenorocirea de aglomeratie luati-o pe Targoviste - Moreni - Sinaia sau din Trgoviste spre Campulung, sau pe Pitesti -Campulung - Fundata - Moeciu cam asa dca nu gresescFlorinela mami de Victor Cristian (16.03.2009)
Targoviste-Campulung-Fundata, asta va fi traseul nostru.mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Daca vreti sa evita nenorocirea de aglomeratie luati-o pe Targoviste - Moreni - Sinaia sau din Trgoviste spre Campulung, sau pe Pitesti -Campulung - Fundata - Moeciu cam asa dca nu gresesc



Targoviste-Campulung-Fundata, asta va fi traseul nostru.


mami de Silvia Ioana



e super drumul ....te duci bine pe el...plus mamicile ce vor fructe proaspete din livezi....le gasesc pe traseu lla curtile cu livezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
Rotarix ne cauta medicuta, joi ne da raspunsul. nu cred sa fie vreo problema daca trec 24 de saptamani, nu? adica, as vrea sa il facem luni, marti, ceea ce inseamna 24 de sapt si o zi, doua... Daca nu rezolva dansa, il impung pe sot sa caute in toate depozitele lor, trebuie sa gaseasca undeva!
Bunici, livezi, tara toate sunt undeva pe langa Voinesti si ne-am propus sa trecem pe acolo in drum spre Moeciu sau sa mergem joi seara o fuga, sa se delecteze bunicii cu nepoata ca n-or s-o mai vada paaaana luni


Nu-i nici o problema daca mai trec o zi-doua. Intelesesem ca nu-l gasiti si ma gandeam ca am putea sa vi-l aducem.

Si Adelake tot pe-acolo are bunicii, si la fel si noi ne gandeam sa trecem pe-acolo in drum spre Moeciu, sa nu treaca o sapt fara sa o vada.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput