Burtici fericite de septembrie-octombrie (193)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

FELICITARI tuturor proaspetelor mamici!!!! Sa va creasca sanatosii bebelasi si sa aveti doar momente de fericire alaturi de ei.

33+ cu Eduard Toma in functie de calendar
34+ dupa ultima masuratoare
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



buna fetele

sunt telegrafica caci am avut multe de facut zilele astea .. azi am rezolvat o mare parte din bagajul de spital. mai am de luat ceva cosmetice ptr bb si gata .. maine fac tampoane si fac si gentuta sa fie facuta.

acum asteptam niste musafiri la maria noastra ..

am vb prin sms cu roxy si miha, sunt bine, fetitele sunt cuminti si frumoase si papa san. roxy spune ca are deja colostru si ca pitica suge tare si i-a facut rana la san.

imi pare rau ca nu am citit din urma, sper sa fie toate fetele bine!

pupici multi!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 36+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun




spune-mi si mie te rog cum ii cu tampoanelea alea, procesul tehnologic, componente etc

35+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria


mi-am luat vata si tifon si fac niste tampoane lungi cam de 35-40 cm si late de vreo 10 cm .. ptr ca am experienta lohiilor de la prima sarcina care au fost abundente. o sa le fac niste poze dupa ce le confectionez ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 36+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Am ajuns si noi acasa azi. Suntem in perioada de acomodare!
Am intrat rapid sa o felicit pe Roxxy pentru minunea ei mica, Maria!!!
FELICITARI ROXXY, SA VA BUCURATI DE MICUTA MARIA LA FEL DE MULT CA SI DE FRATIORUL EI, SA FITI MEREU FERICITI SI SANATOSI, SI SA VA IUBITI CA ACUM!!! SUNTETI O FAMILIE MINUNATA!!!
Am citit si de necazul prin care trece Katerina, si eu m-am gandit la ea in ultimul timp, ca nu a mai intrat dupa nastere sa ne povesteasca, imi pare enorm de rau ca a trebuit sa treaca prin asa ceva! Multa sanatate micutei Raisa, sa se faca bine si sa ii bucure pe parintii ei!
Lucia, la mesajul tau mi-au dat lacrimile, sa fiti fericiti in noua casuta si sa nu mai cunoasteti decat momente fericite!
Claucia, offf, asa de frumos vorbesti de fetitele tale!!! Ai pus poze cu cea mica?
Incerc sa intru sa va mai scriu putin mai tarziu, acum sunt cu asta mica langa mine, care face ochii maaari de cate ori ma vede pe mine sau pe tati! Si vad ca deja vrea sa fie luata numai in brate si mangaiata!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Grasunica80

Buna seara fetelor,
In primul rand vreau sa va multumesc pentru toate urarile, sfaturile si incurajarile.
Sunteti splendide si am sa va raman fidela intotdeauna.
Am invatat multe de la voi in aceste 9 luni minunate, petrecute impreuna si cu bune si cu rele.
am revenit sa va mai povestesc de nasterea printesei mele.
A fost un travaliu lung si urat rau de tot, cu dureri si nepasare din partea asistentelor
Eu am vrut sa nasc natural, dar nu s-a prea putut din cauza ca dilatatia mea (dupa 6 ore de chin) a fost 4 cm si colul s-a intarit, aveam bazinul mic si uite asa ne-am trezit pe masa de operatie.
Bine ca totul s-a terminat cu bine.
M-am internat marti seara (1 sept) cu apa rupta si am nascut prin cezariana pe 2 sept la 7.15 dim.
Printesa mea e o mancacioasa, nu prea plange .
In momentul de fata beau ceai pt stimularea lactatiei si restul ii dau supliment.
Am facut niste rani la titi de nu ma vad, dar trece si asta... numai cand imi vad puiul zambind, trec toate durerile si pataniile intampinate.
Promit ca am sa va tin la curent cu toate.
Va pupacesc si va doresc nastere usoara.
Aveti grija de voi!



Felicitari pentru fetita si mult succes de acum incolo, sa fie cumintica si sa pape tot.
Am si eu o curiozitate, ca ai zis ca ti-a facut rani la sani. Crezi ca exista vreo metoda ca sa evitam producerea ranilor? De fapt ele cum apar? Roade bebe sfarcul?
Si ce fel de ceai bei pentru lactatie? Are efect?

Multumesc

_
36+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Kinga tb avut grija ca in primele zile, cand bebe nu stie sa suga, sa nu-l lasi sa rontaie doar sfarcul, daca vezi ca ti-a prins doar sfarcul, ii bagi degetul mic in gurita pe langa sfarc si i-l scoti...nu tragi sfarcul direct, ca atunci te poate musca....
trebuie sa-i bagi in gurita cat mai mult din mamelon...

eu m-am dat din prima zi cu garmastan dupa fiecare supt, si pana acum n-am avut probleme...



de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Selene, am citit si povestea nasterii tale, asa de frumos ai descris tu totul!!! Si ursulica voastra e absolut adorabila, am vazut si ultimele poze puse!
Grasunica, imi pare rau ca ai avut parte de o nastere grea, dar ce e cel mai important, bebica ta e bine si o sa fii cea mai fericita mamica!
Revin

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

selen si kemsy multumesc pentru explicatii si pentru urare
pana la ora asta nu s-a intamplat nimic deosebit deci m-am alarmat degeaba
fetele care au ajuns acasa cu bebicii WELCOME HOME !

39 +
DPN 15.09.2009 AMR 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Kinga ma bucur ca ai aflat vesti bune de la doctor. Hai sa nu ne gandim la relele din tara asta, ca si mie mi se pare ca o sa ajungem sa ne dam in cap pe strada de foame... dar nu trebuie sa ne gandim la asta . Eu toata sarcina am platit analizele pentru ca programarile pentru fondurile gratuite erau tot timpul peste vreo 6 luni (la analizele din primul trimestru, din februarie, puteam sa ma programez cel mai repede in august!)

vik pe langa ca puteai intra demult in prenatal, si ai intrat in prenatal si am mers la lucru... acuma te mai cauta si acasa. Astia is nesimtiti si nu mai merita sa-ti bati capul, n-au pic de respect si ii intereseaza doar fundul lor, chiar daca ii calca pe altii in picioare. Nu merita sa le mai raspunzi! Na, ca m-am enervat

hatsumono tinem pumnii sa se intample cat de repede natural, sa nu iti faca inducere! Uite cate a zis Mihaela ca a incercat. Tu ai facut ceva? (urcat, coborat, stimularea sfarcurilor, chiar si sex! sperma cica ar contine prostaglandine din alea care deschid colul).

alecsxa bine ati venit acasa!!! Ce bine ca sunteti mari si sanatoase! Si ca imediat veti iesi la plimbare!

Selen si eu am intrebat cred chiar pe ultima pagina de la capitolul trecut, nu mai stiu... cum rezolvati voi, mamicile de somnorosi, masa. Adica le dati cat papa pana adorm, si apoi daca nu merge cu trezitul, il puneti sa doarma? Chiar daca asta inseamna ca se va trezi peste o ora flamand din nou? Sau cum faceti sa stiti ca papa bine si ia bine in greutate?

Vai, Grasunica cat te-ai chinuit, si tot degeaba... ce ma enerveaza ca tot aud de faptul ca nu se dilata fetele in atatea ore de chin, si cred ca e totul genetic cumva, nu ai cum sa "ajuti" la dilatare. Bine ca sunteti bine amandoua si sanatoase acasa!

Cristina bine ati venit acasa!!! Pai daca printesa vrea in brate, eu zic sa o luati si sa o mangaiati si sa o iubiti! Ce scumpica...

34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alecsxa ce printesa cu parul mare ai si tu acolo! Sa va aduca numai bucurii si sa fiti sanatoase! Multumim de poze!

34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

hai RALU, go baby go

----------------------------------------------
Alexandra 36s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 3 sapt

Mergi la inceput