Licurici de ianuarie-februarie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRINA.C

Andreea sunt tare fericita sa te revad online ca si pe Naty!


Andrei e o scumpete de baiat. Frumoasa vacanta ati avut.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Alina normal ca difera necesitatile calorice ale copiilor.
Aidan e foarte energic, nu sta deloc locului mai ales acum de cand a inceput sa mearga. El sta toata ziua numai in picioare. Are 10.5 kg nu chair 11:)) L-am cantarit ieri.

Dar eu nu ii pun cereale in lapte, tb sa tii cont si de asta. Laptele cu cereale este mai consistent, si are calorii mai multe normal.

El are o masa separata de cereale amestecate uneori cu fructe.

Acum are si el o perioada mai proasta cu mancarea, ii ies dintii de sus si e f chinuit. Azi nu a mancat 200 de grame de fructe, dar numai 100 de grame de legume.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

voi le faceti spanac?? daca da,cum???


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

nu am mai alptat-o pe Ana de 10 zile si mi-a reaparut azi laptele,cum e posibil?

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

? Cum au dormit licurici?

Azi il serbam pe Bubuet, 7 lunite! Ca in fiecare luna i-am facut tortulet si i-am luat cadou.
Din pacate mi-a racit Ii curge nasucul, nu are febra si nici rosu in gat. Ii pun picaturele pt nasuc. E ok daca ii dau si Panadol? Si eu am racit si chiar nu stiu ce as putea sa iau, am si o durere groaznica de gat

La multi ani pentru toate Anuscele! Ana de Lisa, Ana de Alina, Ana de Billy, Ana de Naty Sper ca nu am uitat pe cineva

Lisa, am vazut filmuletul cu Ana E o dulce si mananca asa frumos O sa ai multi petitori la usa, mamica draga

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata

Alina mersi de incurajare...multi back fetelor...nu ne uita cu pozicile promise si cu surpriza, da?

Pai din programul tau vad ca stam aproape la fel, numai ca Razvi mai are noaptea o masa de lapte...nu vreau deocamdata sa o scot ca sa bea si el mai mult laptic ca pe timpul zilei nu prea bea.

Hai ca revine Sabinuta la sentimente mai bune cu mancarica...Noua ne-au dat dintii si sus si jos si asa cand si cand avea apetitul mai scazut...cred ca la faza asta am avut bafta cu Razvi ca nu mi-a facut nici temp si nici nu cred ca l-a durut extraordinar de tare...numai bale la greu...

Eu nu stiu ce se intampla ca Razvi desi mananca bine nu ia in greutate...sapt asta a luat numai vreo 20-40gr...ceea ce nu e OK...Irina crezi ca o fi de la Proteus???

Anna daca mai alaptezi (ca nu mai tin minte) ia oscilococcinum ca stiu ca e safe si functioneaza...asa...si mai usor cu petitul la usa Anei ca noi suntem acolo...

La Multi Ani tuturor Anuscilor noastre...multi

Si de la Razvi un buchet mare de pentru Anusca

Si La Multi Ani licuricilor scumpi care serbeaza azi lunite:

Ilinca Maria bb de Andre_ea
Eduard Andrei bb de Oana_vr
Carla bb de Idaira
Luca-Vlad bb de Anna-mama

O zi usoara la toata lumea si multi


Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

sarbatoritilor

Lisaaaaaaaaaaa super tare Ana. Mamaaa ce gurita deschide. Ce manca?????

Noi ne-am trezit din 2 in 2 ore pentru san si la 4 i-am bagat un bibe si a dormit pana la 7.
Astazi mergem si noi la vaccinul de 6 luni si nu am nici un chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bafta la vaccin Aalina

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dimineata,

La Multi Ani tuturor Anelor, mamici sau licurici!!!! Sa traiti cu numele si sa fiti fericite si sanatoase!

Alina, ma bucur ca Sabinuta este bine si sper ca Anei sa ii treaca imediat raceala!

Noi papam 5 mese pe zi, 3 diversificate si 2 de lapte. Masa de 10 si cea de 19 sunt identice si constau in 120 g de pireu de piersica/mere cu branzica (aprox. 70 g fruct si 50 g branzica), insa din 120 g Alexia papa cam 80 g cu lingurita si restul il pun in bibe (cu o masura de lapte de ieri). Uneori primeste si o masura de cereale (pt deschis apetitul).
Masa de pranz este supa crema de legume cu carnita, cam 150 ml (in bibe).
Bem 200 ml lapte iar la masa de noapte primeste si o masura de cereale.

Am fost la spital de dimineata sa facem controlul ORL pt ca bebe se tragea de ureche si isi facea rani de cat de scarpina si dna dr ne-a scos o mandrete de dop de ceara. A plans Alexiuta de mi se rupea sufletul, desi nu o durea, din contra. Dar la cata lumea o tinea...s-a speriat.

Acum studiaza un telefon de jucarie primit ieri de la tati.

Va pup. Ma duc sa schimb fata pt ca, inainte de a pleca la spital, a tras o varsatura in jet, de a murdarit tot.



Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI TUTUROR ANELOR!

pentru Ana Lisei, pentru Ana Alinei, pentru Ana lui Billy si pentru anna-mama
Si, desigur pentru Anushka mea

irina foarte frumoase poze!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput