Masoni, iluminati, teoria conspiratiei...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui conchita

nu poti accede in clasa politica romaneasca daca nu esti mason. toti aia de la putere pe care i-ai vazut in ultimii 20 de ani sunt masoni.


Asta e ceva nou pt. mine: poti demonstra asta??


refuz sa cred ca e prima oara cand auzi asa ceva. bineinteles ca nu pot demonstra, chestie care normal ca iti serveste cauza, dar ca sa pot demonstra ar insemna sa fiu la randul meu mason si sa ofer insider's information. dar tot ca un fel de insider stiu in ce ordine sunt si ce grade au pe unde sunt musiu iliescu, roman, basescu, voiculescu si toata tagma de gropari ai romaniei de dupa revolutie.

daca mergem pe fir logic si accepti ca exista organizatii pe baza de interese, ce ti se pare asa absurd sa existe si o mega organizatie deasupra astora mai mici? puterea corupe, iar banul care se numara de la miliarde de dolari in sus ofera o posibilitate de control absolut ametitoare. nu stiu ce stii tu, dar chiar iti este straina informatia despre marii producatori de armament care platesc in avans pentru diversiuni in tarile instabile politic din lumea a treia ca sa-si deschida o alta piata de desfacere? pai scuza-ma, asta ce e? conspiratie in toata regula.

cu alte cuvinte, eu zic ca daca ne coboram cu picioarele in apa rece si in DEX si nu mai imprumutam valente malefice cuvantului "conspiratie", o vom descoperi la tot pasul, ca fiind naturala, uite de exemplu conspiratia albinelor sa faca miere pe seama nectarului exploatat de la flori. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita
uite de exemplu conspiratia albinelor sa faca miere pe seama nectarului exploatat de la flori. :-))

Bag seama ca albinele astea nu-ti dau pace de ani de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui conchita
uite de exemplu conspiratia albinelor sa faca miere pe seama nectarului exploatat de la flori. :-))

Bag seama ca albinele astea nu-ti dau pace de ani de zile.


:-)))) ce memorie ai!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Eu nu imi explic de unde atita convingere ca nu exista asa ceva, ca nu are nici o logica asa ceva, cand nu aveti nici un argument pentru ceea ce sustineti. Pe ce va bazati atunci cand contraziceti ceva? Trebuie sa aveti o baza, altfel nu are rost sa combateti.

Conchita lasa ma...suntem noi si albinele tale cei mai mari conspirationisti ai lumii, si masoni si cu lumina la zi, vorba ceea Nu pricepi ca mai tari ca noi nu se exista pe acest frumos pamint?





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Eu nu imi explic de unde atita convingere ca nu exista asa ceva, ca nu are nici o logica asa ceva, cand nu aveti nici un argument pentru ceea ce sustineti. Pe ce va bazati atunci cand contraziceti ceva? Trebuie sa aveti o baza, altfel nu are rost sa combateti.

Conchita lasa ma...suntem noi si albinele tale cei mai mari conspirationisti ai lumii, si masoni si cu lumina la zi, vorba ceea Nu pricepi ca mai tari ca noi nu se exista pe acest frumos pamint?







Hai mai Dana...pai de ce zici ca se vorbeste aici fara argumente? Sau tu poate vrei dovezi..asta e altceva.

Eu, care nu cred ca exista O SUPER mega putere care controleaza tot ce misca, am incercat sa explic cat mai bine de ce nu cred asta. Adica ce alte argumente as putea aduce? Articole din ziar?

Si de partea adversa sunt argumente.(vezi conchita) A..ca argumentele de acest gen nu conving,nici de o parte nici de alta, e altceva. Dar ele exista.
E vorba aici despre gandirea si credinta fiecaruia, nu e vorba de dovezi scrise litera de lege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ca sa vedeti unde conduce forma maligna a teoriei conspiratiei puteti citi astazi in mai toate ziarele articole dedicate atentatelor de la 11 septembrie 2001. Aproape toti cei ce comenteaza la respectivele articole au ratiunea complet abolita vehiculand scenarii in care masonii evrei si iluminatii sint responsabili de tragedie. Asta doar 8 ani mai tarziu.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionescu.cris

Citat:
citat din mesajul lui ilse

ionescu.cris

E unica mea postare la subiect, e minunat, dar ca sfat personal ti-as spune sa gasesti eventual in luxembourg forumuri pe care se discuta despre astea, ti-as da link catre unul foarte bun, dar doar daca stii olandeza...e mult si frumos de discutat, din pacate, cum iti spun nu se poate, nu aici.




Dag Ilse
Dank u voor de advies;Ik zal rekening houden...



off-topic:
"Draga Ilse
multumesc pentru sfaturi; eu ..."

...pâna aici am înteles si io fara subtitrare în româna , dar mai studiez un pic si gata, pot traduce si 'zal rekening houden'... "houden" o însemna "acasa"? .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui ionescu.cris

Citat:
citat din mesajul lui ilse

ionescu.cris




Dag Ilse
Dank u voor de advies;Ik zal rekening houden...



off-topic:
"Draga Ilse
multumesc pentru sfaturi; eu ..."

...pâna aici am înteles si io fara subtitrare în româna , dar mai studiez un pic si gata, pot traduce si 'zal rekening houden'... "houden" o însemna "acasa"? .


Gabi poti folosi google translator...



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Eu nu imi explic de unde atita convingere ca nu exista asa ceva, ca nu are nici o logica asa ceva, cand nu aveti nici un argument pentru ceea ce sustineti. Pe ce va bazati atunci cand contraziceti ceva? Trebuie sa aveti o baza, altfel nu are rost sa combateti.


Asta e fix ca polemicile de la SC!
când un credincios convins îl întreaba pe ateu "de unde atâta convingere ca nu exista Dzeu? Ce argumente ai ca nu exista?"
La care agnosticul se întreaba de fiecare data: "dar de ce trebuie sa furnizez eu dovezi ca NU exista Dzeu, când mai firesc e sa îmi demonstreze credinciosul ca Dzeu exista...

Pe ce baza afirmi ca una din organizatiile oculte/criminale ale acestei lumi a preluat controlul si e number one, deasupra celorlalte zeci / sute de organizatii de acelasi fel?
Si care e aia?
Masonii, sau Illuminatti, sau Bilderberg Group, sau cine?
Sau e una si aceeasi, doar ca functioneaza sub trei nume? Sau sunt diferite, dar merg pe principiul "3-în-1" si e ceva subtil si f.complex, asa ca Sf.Treime, de ex.?
(ma rog, acu'... daca se poate... as dori dovezi serioase, nu articole de presa si declaratii ale câte unei persoane publice sau mai putin publice. sau filmuletze youtube.)


PS/ Si lamuriti-ma si pe mine: care-s mai mari criminali: farmacistii, bancherii sau dealerii de armament? Ca nu mai stiu nici io de care sa ma feresc mai întâi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Gabi consider foarte nelalocul ei comparatia ta dintre Sfanta Treime si aceste grupari despre care este vb in topicul de fata ... ca atare, imi cer scuze de pe-acum, aleg sa nu iti mai raspund.





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput