Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna !
Gianina, la multi ani cu intarziere si din partea mea!

Vali, ma bucur mult ca ati avut o zi buna azi la gradinita! Noi maine trebuie sa mergem dupa analize, aviz, cateva cumparaturi.
Ank, momentul X intr-adevar a fost neplacut. Cu atat mai mult cu cat nu avea legatura cu subiectul principal al forumului...
Ellis, cum mai e Alessia ? Sa nu uit, frumos tort. Nu stiu cum rezisti in dieta. Eu azi am mai facut o reteta noua de prajitura. Adra, cum ziceam, nu ma mai pot opri ! :)) Am cautat azi Julie&Julia fara succes. In schimb am mesterit la trenulet vreo 2 ore.
Mihaela, va asteptam la cumparaturi la BE ! Maria vorbeste zilnic cu Sophia la tel "Alo, Sofi ? Ce aci ? Inoti valuri ?" Mai nou intreaba mereu "ce faci" si mai si raspude: treaba, bine, joci, etc. Foloseste uneori "la" si "cu". Astea erau printre noutati. Am renuntat aproape de tot la pampers, mai putin cand face kk. Insista pana i-l pun, desi in prealabil ia la rand olita, reductorul... Nu vreau sa insist ca mi-e teama.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Roxxy, nastere usoara ! Bebelina sanatoasa si tie refacere rapida !!

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vali, , ma faci sa rosesc.......sunt sigura ca sunt si persoane care nu sunt asa de incantate de prezenta mea....

de iasmi nici nu stiu ce sa zic.....evolueaza de la o zi la alta1!! ne uimeste zilnic!!! s-ar putea sa inceapa si ea sa mearga la cresa (doar ocazional!!!!) pt a ne asigura locul la gradi de stat. si probabil ca ii prinde si ei bine cate 3-4 ore cateva zile pe sapt sa se joaca cu copii. o sa vedem!


aaa si sa nu uit: se pare ca incepe sa se mai cuminteasca/linisteasca iasmi, incepe sa ii placa sa se joace singurica, sa faca papa, etc. doamne, nu credeam ca voi mai spun asta.....

printesa roz cum s a adaptat la gradi??? am inteles ca a ramas la papa acolo, nu???

ellis, felicitari alessiei pt adaptatea prompta la gradinita!!!

roxx,cum esti>???? emotzii???? asteptam maine marea veste!!!




_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Lavi, creste Iasmi, cresc toti, nu mai sunt bebelusi...
Printesa roz se pare ca se acomodeaza, Doamne-ajuta...dar cand o intreb daca mergem maine la gradi imi raspunde raspicat "NU"
Cred ca faci f. bine sa o duci cate putin, sa se obisnuiasca!

Alina, bafta cu analizele si spor la cumparaturi...
Ah, si poate reusim sa ne vedem la BE...si cu Mihuta, ca nu ne-am vazut de anul trecut, cred...

Eu ma bag la nani...va pup, noapte buna, dar inainte de asta le spun la multi ani tuturor Mariilor, mari si mic si



Hai,Roxxy![flo]



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vali, chiar daca e cresa de stat??? atat am stat si am cugetat pe problema cresa de stat/gradi partic/stat cu buni/stat cu mine....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

[center][red]Roxxy, iti doresc nastere usoara, sa fie sanatoasa Maria, sa va aduca numai bucurii, sa ramaneti p familie la fel de frumoasa si fericita, doar ceva mai amre :-)[/red[








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

vali, chiar daca e cresa de stat??? atat am stat si am cugetat pe problema cresa de stat/gradi partic/stat cu buni/stat cu mine....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007


Lavi, daca sunt bine ingrijiti nu stiu cat conteaza la varsta asta daca e "stat" sau "particular"...de cand vrei sa o dai? anul acesta sau iti tii locul pt. la anul? daca ai varianta sa stea cu buni, cred ca ai putea sa stepti pana la anul..cel putin eu as fi facut asta,daca aveam cum...

Acum chiar ca va spun noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vali, pai daca reusesc sa o ia din 15 sept, doar ca nu vreau sa o duc decat de 2-3 ori pe sapt atat cat sa imi pot pastra locul la gradi. de stat acasa are cu cine sa stea: cu mine.... oricum si dc o duc la cresa va fi doar pana la ora 12 apoi o iau aks.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna dimineata,

Roxxy, asteptam vesti!

Altceva nu am nimic de spus, doar ca pic de oboseala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

haide roxxy!!!!! asteptam vesti!!! uite ca ne-ai strans pe multe aici!!! poate apare si ancad, sa faca galerie!!

eu am fost acum dimi sa vad o cresa, doamne ce mai plangeam copii pana intrau inauntru ca de abia m-am abtinut sa nu izbucnesc si eu in plans.........dupa ce intrau nu mai aveau treaba!! eu nu stiu daca voi reusi sa o duc pe iasmi si sa vad ca plange asa..... si partea proasta e ca tocmai ce am aflat ca daca nu au 3 ani impliniti nu ii iau la gradi de stat, cica inca un an de cresa..... chiar asa e???


gata fug sa imi iau pitica acasa de la buni!!!

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput