Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50 kg(24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Sorinake, ai un tonus fffff bun. Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

sunt singura? v-ati suparat pe mine????

http://lt1f.lilypie.com/hd4Vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Meni, sugubeato, ma adaptez situatiilor create. Banii se numara la banca, acasa- doar "treburi" casnice.
Nu trag mari sperante, ca mi-a trecut perioada ovulatiei si nu cred in minuni, in ceea ce ne priveste.


Mayan, da-ne un semn ca esti mai bine. Ai omorat "porcul"? Sau ne faci un tort special?

Sorinake, sa-ti traiasca familionul si sa petreceti cu bine!

Galli, te-ai smecherit: intrii doar sa schimbi capitolul si sa ne saluti doar din mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Meni, nu esti singura, draga noastra.

Dar se pare ca ramai pe metereze o perioada. Trebuie sa plec la shopping de legume si fructe (azi e targ in cartier).
Cand vin va poftesc la un platou de fructe proaspete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Meni, sugubeato, ma adaptez situatiilor create. Banii se numara la banca, acasa- doar "treburi" casnice.
Nu trag mari sperante, ca mi-a trecut perioada ovulatiei si nu cred in minuni, in ceea ce ne priveste.


Mayan, da-ne un semn ca esti mai bine. Ai omorat "porcul"? Sau ne faci un tort special?

Sorinake, sa-ti traiasca familionul si sa petreceti cu bine!

Galli, te-ai smecherit: intrii doar sa schimbi capitolul si sa ne saluti doar din mers.


imi pare rau ca nu prea tragi sperante...dar stii tu cum e cand te stresezi mai putin, atunci apare...
daca tu stii ca ai trecut de ovulatie... eu am pierdut sirul ...dar de exercitiu , si tot merita... spor la cumparaturi

am observat si eu ,galli e foarte scumpa la vedere

http://lt1f.lilypie.com/hd4Vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Da, sa nu ne pierdem antrenamentu' .
Am observat ca e mai putin stresant in pauze, decat atunci cand e musai sa prestezi ca esti in perioada fertila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Galli, iar te pregatesti de vreo nunta/ botez?!

Soricicaaaaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Nico, is prezenta la kokoreci(hihihi)Pardon.Sunt prezenta la fructe.Proaspete.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Manu, nu a fost cu intentie, dar daca tot s-a intamplat...o las asa...ca sa-ti fie dor...
Cat despre masa romantica, eu zic, ca nu e prea nimerit sa faci o mare pompa din asta...
Mai bine cumperi a sticla de vin rosu si ceva specialitati de branza...faci un platou de branzeturi, stii tu de alea frantuzesti etc.
Merg bine cu vin rosu..., eventual masine de cateva feluri...
asa va puteti concentra pe discutii pe suportul tau fata de necazul lui si nu faceti din asta un motiv de petrecere...
vezi tu...
Cat despre zacusca, am si eu o poveste din tinerete...
Eram eu maritata de vreo 1 an si m-a apucat zelul cu zacusca...
Am pus eu toate ingredientele la foc si acolo au ramas...ca noi aveam alta treaba
Cand ne-am trezit noi din euforie...mi-am amintit de zacusca...
Scazuse ff mult.
A doua zi, soacra-mea ( DD sa o Ierte )cica , asa zacusca de gustoasa nu a facut chiar nici ea vreodata.Iar eu de colo...a fost facuta din dragoste si asa a fost...
Of..tinerete, tinerete...
Subscriu si eu ca D-na Galli isi face de cap si nu se prea amesteca cu "vulgul"...poate e ocupata cu facutul de tuica sau cu patlagelele
Gali, noi te ioubi8m oricum, si te asteptam cand ai muza, sa ne scrii

Mona
:)
Pe felie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

mona, merci de sfaturi dar din pacate va trebui sa renunt la branzeturi pt ca dan nu bea vin dect foarte foarte rar... si nici nu voi cumpara euceva ca nu ma pricep si apoi nu e nimic de sarbatorit... va trebui sa gatesc ceva pt ca stiu ca nu va manca cu gandul ca mananca acasa... iar el mananca... nu voi pregati nici o cina romantica... voi face di un dobos sa avem ceva dulce si de mancare ma gandesc la ceva ce mi-a pomenit ca-i este pofta ca nu a mai mancat de mult...atat...iar bautura daca va fi cazul, sigur se va opri ca Jack-ul lui... oricum apreciez ca va ganditi la mine... hehe si asa neurecheata ..

http://lt1f.lilypie.com/hd4Vp3.png
Manu

Mergi la inceput