Burtici fericite de septembrie-octombrie (191)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

dana eu am avut epiduralå dar nu am avut probleme la impins..nu stiu de ce zic fetele ca nu simti..am avut montara epidurala cu o orå jumate inainte de expulzie...am simtit contractiile alea care iti vine så impingi, foarte bine..si simteam cand vin contractiile perfect(moasele intre contractii misunau prin salon...cum se apropia contractia eu strigam:'' vineee'' si in secunda 2 erau la meu)..

dar poate e diferit nu stiu..nu mi-a zis nimik de genul ca ar fi oprit epidurala ca de efect nu avea cum sa treaca ca o aveam agåtatå de camasa si vedeam cum må ''aprovizioneazå'' cu anestezie..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)




pai aici cred ca depinde de doza. ca noua ne-au spus moasele ca se dau doze diferite...la unele doze esti total imobila si nu simti nimik, de unde si durerile de spate de dupa...pentru ca stai in aceeasi pozitie ore in sir si nu-ti dai seama ca te injunghe vreun musci sau ca ai amortit. daca doza e mia mica, atunci ai un oarecare control.

MangaGirl :-) 36+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Anomis, Uve, Dana, Diamar multumesc pentru raspunsuri.
Maine iau banutii de prenatal si vreau sa fac cateva cumparaturi pentru bb. Chiar, sunt curioasa cat mi-au calculat!!! Ca lista e luuuuunga!Si trebuie sa cumpar si saltea pentru patul nostru, ca de la atata sarit pe pat arcurile s-au cam rupt.
Dana, ma bucur ca patutul a fost montat cu succes, ai luat si lenjerie speciala pentru el?

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Iulika29, dar sora ta cum se mai simte?

27 + Chiara Ada


Ca bine spui, Iulika cum mai este sora ta?

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Iulika29, dar sora ta cum se mai simte?

27 + Chiara Ada


Ce dragutzå esti..

E bine..I-au dat drumul dupå 3 såptamani de la nastere..au asteptat så ia bine in greutate, alte probleme nu au fost deloc..Sunt super bine..ea are lapte..a fost foarte multumita ca a stat in spital si a mai invatat cate ceva..altfel a zis cå nu crede ca se descurca..acu e profesoarå..Nepotu e bine mersi..papå si doarme bine..Si cand ma gandeac ca abia pe 24 septembrie tb så vina pe lume si uite ca ea il are cu ea de o luna..Ieri a facut o lunå..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

dana eu am avut epiduralå dar nu am avut probleme la impins..nu stiu de ce zic fetele ca nu simti..am avut montara epidurala cu o orå jumate inainte de expulzie...am simtit contractiile alea care iti vine så impingi, foarte bine..si simteam cand vin contractiile perfect(moasele intre contractii misunau prin salon...cum se apropia contractia eu strigam:'' vineee'' si in secunda 2 erau la meu)..

dar poate e diferit nu stiu..nu mi-a zis nimik de genul ca ar fi oprit epidurala ca de efect nu avea cum sa treaca ca o aveam agåtatå de camasa si vedeam cum må ''aprovizioneazå'' cu anestezie..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)




pai aici cred ca depinde de doza. ca noua ne-au spus moasele ca se dau doze diferite...la unele doze esti total imobila si nu simti nimik, de unde si durerile de spate de dupa...pentru ca stai in aceeasi pozitie ore in sir si nu-ti dai seama ca te injunghe vreun musci sau ca ai amortit. daca doza e mia mica, atunci ai un oarecare control.

MangaGirl :-) 36+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 4 SAPTAMANI



Inseamna ca eu am avut asa..Pt ca nu am avut durere de spate si am simtit dupå nastere ce se intampla cu spatele meu..AA deci asta era de dozare..Oricum timp de o ora jumate nu am simtit nik..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola fetelor,

Am intrat sa va anunt marea mea veste. Dupa cum stiati, luni in 31 august am mers si noi la control la maternitate si se pare ca a fost asa cum am vrut eu. Am ramas acolo, si s-a nascut frumusetea si scumpetea noastra fetita Maria. Nasterea a fost naturala, fara epidurala.
Ora nasterii 20,35
2,900 kg
Apgar 9/10
Lungime 50 cm.
Sper ca nu am uitat ceva.

De vineri suntem acasa si noi insa nu am reusit sa va scriu. Se pare ca nu e asa de usor cu un bebe.
Laptic am si nu am (desi am baut deja toate ceaiurile posibile si mai trebuie sa dam si supliment. Fetita este o adevarata mancaua. (foarte bine ca asa ne place).


Pupici si felicitari si celorlalte fete care au nascut.

38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionika

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Iulika29, dar sora ta cum se mai simte?

27 + Chiara Ada


Ca bine spui, Iulika cum mai este sora ta?

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 36+




www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca

Ola fetelor,

Am intrat sa va anunt marea mea veste. Dupa cum stiati, luni in 31 august am mers si noi la control la maternitate si se pare ca a fost asa cum am vrut eu. Am ramas acolo, si s-a nascut frumusetea si scumpetea noastra fetita Maria. Nasterea a fost naturala, fara epidurala.
Ora nasterii 20,35
2,900 kg
Apgar 9/10
Lungime 50 cm.
Sper ca nu am uitat ceva.

De vineri suntem acasa si noi insa nu am reusit sa va scriu. Se pare ca nu e asa de usor cu un bebe.
Laptic am si nu am (desi am baut deja toate ceaiurile posibile si mai trebuie sa dam si supliment. Fetita este o adevarata mancaua. (foarte bine ca asa ne place).


Pupici si felicitari si celorlalte fete care au nascut.

38+ cu




Felicitari, sa va bucurati de fetita mancacioasa!!!

35+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Carina, bine ati ajuns acasa!

Felicitari pentru mandretea de fata Maria scumpa.

sa fie sanatoasa si voioasa!!!!


Binenteles ca vrem si 1 poza

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

adinus deci si tu vei fi rasfatata de mami dupa nastere

anomis sper ca nu eu sunt vinovata de noaptea grea, adica sper ca nu am bagat ceva frici in tine...

Raluca ce tare ma bucur ca asa repede cum ai venit acasa intri pe forum ! Va admir, fetelor care faceti asa sacrificii sa vorbiti cu noi din spital sau asa repede dupa ce veniti acasa. Va admir mai ales pentru ca eu nu ma vad in stare de asa ceva. Am impresia ca totul va fi asa de nou si coplesitor ca nu-mi voi vedea capul de acomodarea la noile "munci"... Si uite ce harnic e si taticul! Cat ma bucur ca e cuminte si papacioasa si ai si tu mult lapte! Ce frumos vorbesti, mi-au dat lacrimile!!! Abia astept sa simt si eu asa ceva! Chiar daca nu am trecut prin cate ati trecut voi, dupa un an de zile de incercari (in care doctorii ne spusesera ca sunt sanse foarte foarte mici sa avem bebe abia dupa ce vom face cativa ani de tratamente si fiv), urmate de cateva luni in care aceiasi doctori imi spuneau ca voi pierde sarcina ori in trim 1 ori in trim 2... Inca nu-mi vine sa cred ca Dumnezeu ne va binecuvanta si pe noi cu un sufletel . Sanatate multa va doresc si toata viata printesa Natalia sa va aduca numai bucurii!

Iupiiii, a intrat si Cristina din spital sa ma faca sa bocesc inca o data . Scumpul de sot al tau, sa intre de pe telefon sa transmita stiri la nebune . Oare cum l-ai facut sa te inteleaga ca vrei asta? Ce bine ca e hotarata printesa sa pape tzitzi! Sa aveti recuperare rapida! Sa fiti sanatoase, ca frumoase e sigur

Dana esti super distractiva si optimista cu concertul! Eu si daca as fi tot graviduta, si daca as avea deja bebe, tot n-as avea curaj sa merg la un concert

Iulika, Dana cred ca la noi folosesc epidurala cum zice tanti asta din laugh and learn ca se folosea la ei prin anii 70 , adica nu mai simti nimic de la coaste in jos. Cica mai modern e doza mai mica, sa iti poti misca picioarele, si nu ma refer la walking epidural, ci la epidurala simpla.

Iulika la multi ani nepotelului! Ce bine ca-l alapteaza! Sunt sigura ca asa a recuperat mult mai usor!

carina exact azi dimineata m-am uitat pe lista, te-am vazut cam sus si mi-am dat seama ca n-ai mai scris demult

Bine ai venit pe lume, Maria!

Felicitari mami Carinablanca!

Sa fiti sanatoase si sa va aduca numai bucurii! Ce bine ca e mancacioasa! Si zi-ne cum s-a intamplat asa repede? Ce a constatat doctorul la control?

33+ Alex

Mergi la inceput