Burtici fericite de septembrie-octombrie (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinus8

vai Cristina...abia astept sa-mi vad si eu fetitaSa va traiasca si sa va bucurati de ea 1000 de ani

fetelor, vroiam sa va intreb, poate stie cineva...
am inteles ca la nasterea naturala, de la atata impins, te poti alege cu ceva hemoroizi...da' ce stiti de cazul in care hemoroizii exista deja si sunt cam durerosi, mai ales la frig sau constipatie? se agraveaza treaba sau sunt dureri acolo in timpul travaliului sau cum?

pe toate

39+
AMR 4 days!!! more or less...

pozici



Din cate am inteles de la o colega care a avut si a nascut natural, nu te doare in timpul nasterii, sau cel putin nu asta e durerea pe care o simti; ea dupa nastere s-a chinuit putin, adica folosea un colac cand mergea la baie, asta si din cauza taieturii(bebe a avut 4800), dar dupa un timp hemoroizii s-au retras; la prima constipatie insa reapar

35+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

adinus8 eu nu am ''cåpåtat'' hemoroizi si am nascut natural..m-am rupt si eu putin nu m-au taiat..am putut sta in fund dupå o orå..am fost la pishi dupå o orå..decat urmåtoarea zi s-a simtit putin dureros la treaba nr 2 cå apoi a fost bine..båiatul meu a avut 3630 g la nastere..asa cå se poate si fårå hemoroizi...

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

cristina abia asteptam poze cu minunea.

iulikace bine de voi ca sunteti deja prieteni.

MangaGirl :-) 36+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Am prins calc-ul !!!
ce bine ca nu ati scris asa mult
Claucia ce frumos te iubesti tu cu mandrele tale! ma bucur ca Elisa este cumintica si papa bine;
Cristina deci are parutul mai inchis la culoare si fatuca mai maslinie?! sa creasca mare, frumoasa mamii!
Ralucapaun bine ati revenit acasa cu comoara voastra!
Ionika si eu am luat pampersi de la Bella, cu spatiu pt buricut..nr 1, de la Carrefour..au fost parca 26Ron; nu am fost in Metro sa vad oferta de acolo, dar este posibil sa fie mai ieftin;
Adinus mami, imediat ajungi si tu la dpn..ce bine ca vine mamica sa te ajute un pic!
parca tu ziceai de apasatul burticii cu mana de catre moasa/doctor..pe mine sincer asta ma sperie destul de tare; reprezinta inca un motiv pentru care nu vreau epidurala...deoarece la noi practica metoda cam la 99% din femeile cu epidurala( femeie nu simte cum/cand sa impinga si atunci trebuie ajutata cumva) si nu reprezinta un simplu apasat cu mana, ci isi pune antebratul pe burtica si apasa in jos destul de puternic; eu ma gandesc..oare este ok pentru caputul copilasului? care este fortat sa iasa?! bine, ca vorba Iulikai , daca ar fi sa aleg intre metoda asta si forceps, probabil as prefera-o; nu stiu..dupa cum vedeti am o multime de spaime vis a vis de nastere, dar toate sunt legate de copil..sa iasa ea bine si sanatoasa!

Acum sa va mai zic o chestie..sa vedeti ce tupeu am; adevarul este ca ma incurajeaza si fetele noastre din UK, care se incapataneaza sa atinga dpn-ul
imi place Tudor Gheorghe si de vreo 2 ani incoace nu am ratat nici un concert al lui in Cluj..eee, si vine pe la noi in 3 octombrie (dpn-ul nostru)..am de gand sa iau bilete! ..poate ma stimuleaza asta! pfuuuai!! pai daca ajung sa savurez spectacolul asta...

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Frumosul meu creste Manga.noaptea doarme bine deocamdatå..se trezeste pt papa si adoarme dupå ce scoate aerul..ziua ståm mai mult trezi..vorbim..ii place la nebunie så ii cant..orice si la-la-la..si sa ii vb..adorå asta...papå ff bine..intai tziti si apoi bibe..a inceput så urmareasca deja unele jucarele..De care se plictiseste la fel de repede..si må gandesc cum a trecut timpul..acusi are o lunå..Doamne ce trece timpul..

Nu mai e mult si vå veti tine si voi minunile in brate..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)



foarte frumos yulika ce ne povestesti tu despre piciul tau
dragalasul ii place sa-i cante mama si sta el cumintel ce poate fi m ai frumos bravo mami succes in continuare tine-o tot asa


38 +
AMR 2 SAPTAMANI :x:x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Multumim Cristina pt ca ne-ai scris si asteptam poze cu manechina.
Iulika, dar cum de nu prea doarme Bruce ziua, are colici cumva. Nici David al meu nu dormea ziua si vorbeam toata ziua cu el si ii puneam cutiutele muzicale si ii cantam dupa ele. Din cauza asta cred ca a inceput sa si vorbesca mai repede decat alti copii.
Ionika, eu cred ca ar trebui sa faci un studiu de piata sa vezi unde e mai ieftin. De exemplu la noi in oras pampersul era mai ieftin in Metro decat in Real cu aproape 10 ron. Acum depinde si de ce oferte prinzi. Eu mai iau de la Billa pt ca e mai ieftin decat in alte parti.

36+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Fetelor, am intrat la voi pentru ca stiu ca ati trecut prin toata sarcina si sigur unele dintre voi ati fost la Iosup la ecografie.
Intrebarea mea este daca in cabinetul dr. Iosup exista ecran pt mama/sot?
(Am facut eco de primul trimestru in alta parte si nu am avut ecran pt mine.)

Multumesc frumos.


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

dana eu am avut epiduralå dar nu am avut probleme la impins..nu stiu de ce zic fetele ca nu simti..am avut montara epidurala cu o orå jumate inainte de expulzie...am simtit contractiile alea care iti vine så impingi, foarte bine..si simteam cand vin contractiile perfect(moasele intre contractii misunau prin salon...cum se apropia contractia eu strigam:'' vineee'' si in secunda 2 erau la meu)..

dar poate e diferit nu stiu..nu mi-a zis nimik de genul ca ar fi oprit epidurala ca de efect nu avea cum sa treaca ca o aveam agåtatå de camasa si vedeam cum må ''aprovizioneazå'' cu anestezie..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Multumim Cristina pt ca ne-ai scris si asteptam poze cu manechina.
Iulika, dar cum de nu prea doarme Bruce ziua, are colici cumva. Nici David al meu nu dormea ziua si vorbeam toata ziua cu el si ii puneam cutiutele muzicale si ii cantam dupa ele. Din cauza asta cred ca a inceput sa si vorbesca mai repede decat alti copii.


36+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!


nu, nu are colici..doamne ajutå nici sa nu vinå..dar el dormind noaptea bine e ff vioi ziua dar cate o ora- douå ca apoi adoarme iar..are reprize de stat treaz, de måråit si de stat de vb cu mine de ascultat cantecele mele, e atat de linistit atunci de nu misca un deget decat bulinutzele de ochisori.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Iulika29, dar sora ta cum se mai simte? 27 + Chiara Ada

Mergi la inceput