Burtici fericite de septembrie-octombrie (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

raluca ce frumos...ce frumos...

iulika mai zi-ne de frumusetea ta :)

MangaGirl :-) 36+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

unombun, ti-am trimis pm cu o poza de
cezariana, pentru ilustrare.



36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna fetelor!!!
In primul rand, pupici la toate, ca tare frumoasa galerie mi-ati facut!!!
Eu sunt in spital, am internet si mi-a adus sotul laptop-ul, ca nu mai puteam fara voi!
Ieri sotul v-a scris de pe telefonul mobil, de-asta a fost asa scurt si la obiect!
Nici nu stiu cu ce sa incep. Stiti ca eu eram initial programata la cezariana luni, dar m-a sunat doctorita sa ma intrebe daca nu vreau sambata, ca luni e aglomerat. Si bine am facut ca am acceptat, ca oricum se declansa nasterea sambata. De dimineata mi-a mai cazut o bucatica de dop si au inceput contractile dureroase, dar neregulate. Cand am ajuns la spital aveam déjà dilatatie, asa ca m-a bagat rapid in operatie!
Sotul a filmat nasterea (pana cand a scos copilul) si a facut poze in timpul operatiei. Din pacate am uitat sa-mi iau cablul de descarcat poze la mine, dar astept sa mi-l aduca sotul diseara si o sa va pun pozici cu printesa mea.
E total diferita de Andrei, care era blondut si cu pielea alba. Emma e cu parul inchis la culoare (nu chiar negru, dar mai am sperante) si are pielea cam maslinie zic eu, sau poate e doar mai rosie acum. Ochii nu m-am prins inca ce culoare au, dar oricum, par si ei inchisi la culoare. Eu cam am dubii ca o mai fac manechina , dar asta e, e fata lu’ mama oricum! Abia azi am vazut-o, ca pana dimineata m-a tinut la terapie intensiva si nu au vrut sa mi-o aduca nici macar 2 minute sa o vad (cica asa e politica spitalului). Deja suge cu pofta la tzitzi, desi inca nu prea are ce, dar mai insistam!
Despre nasterea ce sa va zic, vreau doar sa va incurajez sa nasteti natural daca se poate, mie cezariana mi-a lasat un gust tare amar. Am avut anestezie rahi-peridurala, si cand am vazut eu ca nu mai imi simt jumatate de corp m-am speriat si am facut un atac de panica pe masa. Simteam ca nu mai am aer si imi crescuse tensiunea, asa ca am rugat-o pe anestezista sa ma adoarma de urgenta. Ceea ce a si facut, imediat cum au scos copilul. Deci eu am dormit toata operatia!
De dimineata m-am dat jos din pat, si acum incerc sa merg cat mai des, ca cica se vindeca mai repede.Am dureri foarte mari, dar fiind prima zi probabil ca e normal. Oricum, m-a mai incurajat Claucia cand am vazut ce sprintena e ea la 3 zile de la operatie.
Hai ca m-am lungit prea mult. Va pun diseara poze, daca apuc.



Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Frumosul meu creste Manga.noaptea doarme bine deocamdatå..se trezeste pt papa si adoarme dupå ce scoate aerul..ziua ståm mai mult trezi..vorbim..ii place la nebunie så ii cant..orice si la-la-la..si sa ii vb..adorå asta...papå ff bine..intai tziti si apoi bibe..a inceput så urmareasca deja unele jucarele..De care se plictiseste la fel de repede..si må gandesc cum a trecut timpul..acusi are o lunå..Doamne ce trece timpul..

Nu mai e mult si vå veti tine si voi minunile in brate..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


Cristina, felicitari inca odata mami pentru printesa .
ce a spus Andrei cand a auzit?
cand va lasa sa mergeti acasa? cand vine Andrei acasa?


36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Am si eu o intrebare intrebatoare...De unde ati cumparat produse pt bb (pampersi, servetele etc) mai ieftine, de la Carrefour sau de la Metro?Vreau sa imi directionez sotul spre cumparaturi insa tb sa ii spun exact unde sa se duca...

Raluca, te pup si astept poze cu unguroaica....

Cristina, sunt nerabdatoare sa iti vad gagalicea...In ceea ce priveste anestezia, eu pana acum voiam rahi dar parca....nu stiu cum voi reactiona la imobilitate, asa cum spui tu pare naspa.

Iulika, se pare ca ai trecut de partea mai putin usoara, aveti deja un ritm, ritual de fiecare zi.Flacaul tau e mare!

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

ionika, eu am luat 1 pachet de pampersi de la cora,
doar pentru spital.

cand vom lua pentru bebe acasa, probabil voi lua de la Metro,
ca e mai liber (nu asa aglomerat) si poate mai ieftin.



36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Buna fetelor!!!
In primul rand, pupici la toate, ca tare frumoasa galerie mi-ati facut!!!
Eu sunt in spital, am internet si mi-a adus sotul laptop-ul, ca nu mai puteam fara voi!
Ieri sotul v-a scris de pe telefonul mobil, de-asta a fost asa scurt si la obiect!
Nici nu stiu cu ce sa incep. Stiti ca eu eram initial programata la cezariana luni, dar m-a sunat doctorita sa ma intrebe daca nu vreau sambata, ca luni e aglomerat. Si bine am facut ca am acceptat, ca oricum se declansa nasterea sambata. De dimineata mi-a mai cazut o bucatica de dop si au inceput contractile dureroase, dar neregulate. Cand am ajuns la spital aveam déjà dilatatie, asa ca m-a bagat rapid in operatie!
Sotul a filmat nasterea (pana cand a scos copilul) si a facut poze in timpul operatiei. Din pacate am uitat sa-mi iau cablul de descarcat poze la mine, dar astept sa mi-l aduca sotul diseara si o sa va pun pozici cu printesa mea.
E total diferita de Andrei, care era blondut si cu pielea alba. Emma e cu parul inchis la culoare (nu chiar negru, dar mai am sperante) si are pielea cam maslinie zic eu, sau poate e doar mai rosie acum. Ochii nu m-am prins inca ce culoare au, dar oricum, par si ei inchisi la culoare. Eu cam am dubii ca o mai fac manechina , dar asta e, e fata lu’ mama oricum! Abia azi am vazut-o, ca pana dimineata m-a tinut la terapie intensiva si nu au vrut sa mi-o aduca nici macar 2 minute sa o vad (cica asa e politica spitalului). Deja suge cu pofta la tzitzi, desi inca nu prea are ce, dar mai insistam!
Despre nasterea ce sa va zic, vreau doar sa va incurajez sa nasteti natural daca se poate, mie cezariana mi-a lasat un gust tare amar. Am avut anestezie rahi-peridurala, si cand am vazut eu ca nu mai imi simt jumatate de corp m-am speriat si am facut un atac de panica pe masa. Simteam ca nu mai am aer si imi crescuse tensiunea, asa ca am rugat-o pe anestezista sa ma adoarma de urgenta. Ceea ce a si facut, imediat cum au scos copilul. Deci eu am dormit toata operatia!
De dimineata m-am dat jos din pat, si acum incerc sa merg cat mai des, ca cica se vindeca mai repede.Am dureri foarte mari, dar fiind prima zi probabil ca e normal. Oricum, m-a mai incurajat Claucia cand am vazut ce sprintena e ea la 3 zile de la operatie.
Hai ca m-am lungit prea mult. Va pun diseara poze, daca apuc.



Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE


Bine ca au trecut toate, mai ramane sa te refaci!
Si mie tot de asta mi-e frica la cezariana-ca nu mai am controlul a ceea ce se intampla

35+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

vai Cristina...abia astept sa-mi vad si eu fetitaSa va traiasca si sa va bucurati de ea 1000 de ani

fetelor, vroiam sa va intreb, poate stie cineva...
am inteles ca la nasterea naturala, de la atata impins, te poti alege cu ceva hemoroizi...da' ce stiti de cazul in care hemoroizii exista deja si sunt cam durerosi, mai ales la frig sau constipatie? se agraveaza treaba sau sunt dureri acolo in timpul travaliului sau cum?

pe toate

39+
AMR 4 days!!! more or less...

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

ionika, eu am luat 1 pachet de pampersi de la cora,
doar pentru spital.

cand vom lua pentru bebe acasa, probabil voi lua de la Metro,
ca e mai liber (nu asa aglomerat) si poate mai ieftin.



36+



Eu am luat tot pentru spital, Bella Happy newborn-nr 1; 42 de buc cu 26 ron, mi-a placut ca aveau spatiu la buric-probabil ca o sa ii iau pe viitor Pampers din Carrefour

35+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput