Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

www.primiipasi.ro/categorie.php?c1=3&c2=39&c3=0&id=39&pid=55&cp=&hash=042d2de5090d1aad3adabb19a0aaa727" target="_blank">PrimiiPasi 35ron si www.cool-bebe.ro/produs/mamici/pompe-de-san/pompa--de-san-i 806 " target="_blank">Avent Isis 190ron

Supunem la vot???


edit: avent apare ca reclama.....scoateti cratima!!


29+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Fetele cu cumparaturile, vreau si io camesa de noapte care sa nu arate chiar a camesa de noapte.... Ca daca tre sa arate a de aia nasoala, mai bine iau o carpa de spital pe mine...
Ziceati voi de una cu barza... cu varza... undi vede si ochiu' meu?

monis 31+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Simina vezi k link-ul de la avent nu merge! Dar am vazut si eu si am facut comparatia! E clara diferenta!

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 30+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Simina, acum am vazut si eu amandoua pompele..Asa la prima vedere par a avea acelasi principiu..Sincer, probabil ca o sa fac si eu la fel, intai dau 35 de ron pe aia de la primii pasi,si abia dupa, daca nu mere si nu mere', dau cu banu pt aia de la avent...
Oricum ar fi, nu imi cumpar nici o pompa pana nu nasc , si cred ca am nevoie.Ca si asa nu ma dau banii afar'din casa..
Monis, si eu tot asa gandesc cu camasile astea de noapte, tre sa imi cumpar si eu cat de curand,da neaparat sa fie mai dragute...Da nu stiu sa te lamuresc unde ai putea gasi, mai ales ca nu-s nici din Bucale.

Proaspata Doamna!

Laura, 30+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna seara fetelor,
am vazut prima parte a filmului "laugh and learn about childbirth" si am facut un rezumat. e util mai ales pt. cele care vor naste natural.

Semne preliminare ale nasterii:
Exista 6 semne preliminare ale nasterii. Majoritatea se produc cu 2 saptamani inainte de declansarea nasterii.

1. Contractiile Braxton-Hicks – dureaza mai putin de 30 sec. Contractiile apar din luna a 5-a, insa acum se produc mai frecvent. Cum ne putem da seama daca e o contractie reala care declanseaza sarcina, sau una de tip Braxton-Hicks? Schimbati activitatea. Daca mergeti, asezati-va/intindeti-va undeva si contractia se va opri. Sau daca stati culcata, ridicati-va si incepeti sa mergeti. Daca e o contractie Brixton-Hicks, se va opri. Contractiile de sarcina continua, indiferent de activitatea pe care o faceti.
2. Stabilizarea greutatii. Nu mai luati in greutate, poate chiar scadeti cu 1-2 kg. Se produce cu 2 sapt. inainte de a naste.
3. Energie foarte mare. Dureaza doar 2 zile.
4. Burta coboara. Puteti respira mai bine, dar veti merge la toaleta mai des.
5. Scurgeti vaginale mai abundente.
6. In noaptea de dinaintea nasterii, aveti diaree. Cam la 24 de ore veti avea semne clare ale inceperii nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Laurairina - cum mai stati cu 'prima casa'?


monis 31+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramonika si LauraG - echipa de trainer-ite
Multumim

Mai vrem ofc

monis 31+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

buna seara fetelor,
am vazut prima parte a filmului "laugh and learn about childbirth" si am facut un rezumat. e util mai ales pt. cele care vor naste natural.



Multumim mult. Eu am reusit sa copii filmul... dar am o stare de nu ma simt capabila sa-l vad.... cred ca multumita vremii de azi.... mare innaduseala "mon cher"

Ma uitam pe aici si citeam cu uimire ca la cuza in iasi nu te lasa cu hainite de bebe... si iti trebuie numai scutece.... ca nici camasa proprie nu ai voie.... sau ca nu poti aduce lucrurile in geanta de voiaj... sau alte ale... doar in sacose de plastic.... Simt ca e cazul sa ma informez de la sursa....


27+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre

“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ionela - lucrurile pe care le zici tu sunt absolut firesti intr-o maternitate... adica imagineaza-ti hainutele tale de acasa imrepuna cu ale pirandei...
Acolo ar trebui sa fie farmacie, atata doar ca din pacate vb iar de Romania, unde nimic nu e ce-ar trebui... si nu hainutele noastre sunt "buba"...
Dar poate au aia o sectie faina de NN si au reguli pentru ca ofera si conditii.... vrabia malai viseaza... since forever


monis 31+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

acum vizionez si fac rezumatul. revin acus.

ionela - e bine de stiut de dinainte. intr-un fel e bine ca nu te lasa cu prea multe bagaje, ca oricum in spitale se fura. nu stiu ce-am sa fac cu banii. cred ca am sa-l pun pe al meu sa patruleze pe langa maternitate tot timpul cu cele necesare...

Mergi la inceput