Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(62)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

leeloo ; sa fii fericita langa baietii tai (unu mare unu mic) sa fiti sanatosi si frumosi ca acum toata viatza

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Hello!!!!!!!!!!!!!!!!

Novus, ne primiti si pe noi in grupul mamicilor care merg la Moeciu? Am vazut ca mai sunt 2 camere, ne-ar facea mare placere sa ne alaturam!

Eu sunt in Bucuresti de o saptamana, v-am citit si de acasa de la tata dar nu a mai fost timp de raspuns ... am retinut ca pensiunea se cheama Roua Diminetii, nu? Daca ne primiti si pe noi, sa-mi spui te rog cum procedam cu avansul!

Sa va spun ca ne laudam cu 2 dintisori!

Noi facem o ecografie saptamana viitoare la capusor (va spuneam ca i-am rasturnat balansoarul ), piept si abdomen, speram sa iesim OK si sa sarbatorim impreuna cu voi la Moeciu!

In rest: Bogdanel a mai crescut, sta in fundulet, papa cereale si piureuri din toate fructele de sezon (mai putin piersici - ca cica nu e voie - si pepene galben - nu ii place, yach), are un programel destul de fix ... iar MIE IMI ESTE TARE DOR DE FORUM!!!!!!!!!!

In alta ordine de idei, multa sanatate lui Alex si sper sa primim vesti bune de la Monica!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)



Iuhuhuhu !!!!!! va primim cu mare drag !!
Avans nu mai trebuie ca am retinut toata pensiunea
http://inmoeciu.ro/index.php?displayclient=10#

Va asteptam cu drag !!!!



Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui adirys21

Lrgat de marea intalnire...caare cine ce aduce, pregatim ceva gratare?
Sotul m-a rugat sa va intreb daca sotii vostri vor sa serveasca un vin natural de la tara? Sa stie daca ia si cat? Nu ca ar fi el mare bautor de alcool ca nu bea nici macar o bere...dar a zis ca la un asa eveniment....macar un pahar tot merge.

Sper sa spuneti cu nu bea nici un tatic..ca sa-i putem lasa pe ei cu bebeii iar noi.....

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Andrada Teona


Pai eu zic ca nu are rost sa ne complicam cu mancare adusa de acasa si oricum la cati vom fi e cam greu

Am discutat cu gazda, o sa ne faca ei gratare si cam ce dorim de mancare la preturi normale

Acum daca cineva vrea sa aduca de acasa mancare nu e nici o problema, pana la urma fiecare stie cat si ce manaca dar ca linie generala eu merg pe servit masa la pensiune ; si asa o sa avem de lucru cu bebelusii , sa mai si stam la bucatarie ?? nu, mersi !!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cat despre vin, nu strica sa fie !!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Adela-Marisa, Ilinca, Gabriel, Rares, Valentin Cristian


Leeloo


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La Multi Ani cu drag pentru:

Adela-Marisa, bebe de Denisamada

Ilinca Pisilinca, bebe de Pisigri

Gabriel, bebe de Magdyi2001

Rares- Raru Tziparu, bebe de Floric

Valentin Cristian, bebe de carmencar!

Pe aici a cam venit toamna! Nu ca nu mi-ar placea cat de cat, fie si pentru ca toamna e ziua mea (si a sotzului), dar e cam brusca trecerea de la canicula la racoare. Voi va pregatiti pentru "marea intalneala", ce bine de voi, o sa-mi imaginez ca suntem si noi acolo! Sa luati hainutze grosutze, sa n-aud ca vreun ghiocel sau vreo mamica a racit, daaaa?:P
Novus, asa ma gandesc si eu tot timpul, ca-s asa de norocoasa, chiar daca nu-mi merge grozav pe toate planurile Sophiphi le compenseaza pe toate! La capitolul sociabilitate e cam asa: la prima vedere a unei persoane, baga o analiza scurta cu o fatza super-serioasa si o privire asa sfredelitoare ca, va rog sa ma credeti, multi se intimideaza! Faza urmatoare, dupa vreo 10 secunde de analiza (scurta, da' profunda!:))) e sa traga un zambet scurt, de control; daca e incurajta de reactia persoanei respective, zambeste larg si ajunge chiar sa dea din labutze in semn de pretzuire si sa rada:)). Inca n-a intalnit pe nimeni suficient de antipatic incat sa strige sau sa planga la el:).
Nicky, ce rau de tine ca nu poti manca de toate in alaptare; sau e bine, ca macar nu te ingrasi? Sau numai la tiramisu trebuie sa renunti dintre dulciuri? Of, de-ar fi facut si Sophia figuri la: dulciuri, prajeli, fructe dulci...poate eram si eu acum silueta!!
Imi dau si eu o parere de profan neinitiat in diversificare: totusi cred ca piersica poate fi alergena doar datorita pufului de pe coaja, nu? Ca in rest nu are nimic in plus fatza de nectarina. Deci nu cred ca e pericol daca le-o dati, ca oricum nu le dati coaja.
Petra.Tudor, ce bine ca ai mai venit pe la club, mi-era dor de tine! Tin pumnii pentru micutzul zglobiu sa fie totul bine (de fapt sunt convinsa ca e bine!)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ooo, acum mi-am dat seama ca e ziua lui Leeloo: La Multi Ani, piticot!:P Mami tanara si fericita, sa te bucuri mereu de familia ta frumoasa!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

buna dimi
m-a sunat Monica..mai devreme, a spus sa ii tinem pumnnii ca merge cu Alex la Szeged, in cazul in care gaseste chiar azi dr acolo..si-l lasa din spital(ii asigura transportul)ca fiind in reanimare..altfel nu poate fi trasnportat. Spunea ca ii vor face , crede ea iar embolizare...dr de aici nu s-au prea pronuntat...si oricum..ei sunt de domeniu..sperietori in orice
Stie ca fetele sunt alaturi de ei, si v-a multumit



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

buna dimi
m-a sunat Monica..mai devreme, a spus sa ii tinem pumnnii ca merge cu Alex la Szeged, in cazul in care gaseste chiar azi dr acolo..si-l lasa din spital(ii asigura transportul)ca fiind in reanimare..altfel nu poate fi trasnportat. Spunea ca ii vor face , crede ea iar embolizare...dr de aici nu s-au prea pronuntat...si oricum..ei sunt de domeniu..sperietori in orice
Stie ca fetele sunt alaturi de ei, si v-a multumit



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


DD ajuta-i sa treaca peste aceste obstacole ale vietii.


Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

buna dimi
m-a sunat Monica..mai devreme, a spus sa ii tinem pumnnii ca merge cu Alex la Szeged, in cazul in care gaseste chiar azi dr acolo..si-l lasa din spital(ii asigura transportul)ca fiind in reanimare..altfel nu poate fi trasnportat. Spunea ca ii vor face , crede ea iar embolizare...dr de aici nu s-au prea pronuntat...si oricum..ei sunt de domeniu..sperietori in orice
Stie ca fetele sunt alaturi de ei, si v-a multumit



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


Doamne ajuta sa fie bine si sa reuseasca! TRANSMITE-LE SUPORTUL NOSTRU MORAL! MULTUMIM

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput