Puiuti de Randunici 2008!! (307)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Scrisoriccca:

First Zoze hai calm mami ca nu face bine la frumusete sa te enervezi si io te vreau mereu asa frumoasa cum esti tu :)

OOOO lume noua, apare si miha din delegatie. So...cum te mai simti? Ce mai face oshanu' ala dulce?

Valentina aici n-au curajul asta sa o faca pe strada chiar asa ostentativ. Ptiii mi-ai dat fiori.Heee ce mare a crescut burtika:)

Vio ce frumoase sunt pozeleeee.Si ce dulce e Sean tunss. Cat despre ideea cu studioul acasa daca mai tii minte ce spuneam eu zic sa incerci. Lucrezi acasa, ai grija si de copilasi. Eu cred ca o sa fie fata...norocoas-oo:)

Ariel vezi ca poate se refera sa platesti cu cardul prin telefon. Suni la ei...alooo sunt x vreau asa si asa...si le dai NR TAU DE CARD. Atat. ei trag banii si te nunta ca ai platit in data de ...ca nu mai poti anula tranzactia...si ca telefonul e monitorizat, asta in caz ca ii acuzi de ceva. E simplu. Cred ca la asta se referea platitul cu cardul prin tel de care vorbesti tu.Si eu platesc multe chestii asa, asa imi platesc credit cardul cu debitul...etc. Noua nu ni s-a intamplat niciodata doamne fereste ceva rau. Cum te simti tu confortabila asa e bine. Ai putea sa iti deschizi un cont mic si sa tot il umpli din unul mai mare si sa dai cu cardul mic. Fugi mai la dr. ca scot maturoiu ala mare.

Am vazut pupic dulce de puiutza timisoreanca. Mai dar dulce e ...pti pti sa n-o deochi. :) Ce legi stupide. Succes in lupta.

Elara ce se intampla mama cu tine??? Mai sa nu te cunosc, sa mor de n-am crezut ca-i altcineva si scrie acolo. Ioiii m-ai lasat paff, prefer sa cred ca e de la hormoni.

Cami ce frumoase sunt pozicileeee:) Ce mare a crescut Bubu:)

Naty mi-au dat lacrimile, sincer ma rog sa iti dea Dumnezeu putere sa treci peste toate. Offf.

ha ha ha ha ce m-am amuzat de pololinguta Nicoletei, zabauc-oooooo

Opaaa Tuchiii da sa te tzuc, ce fac copchii?

Stela La 1000 de ani fericiti sa va iubiti mereu si sa va intelegeti bine bine bine...de tot. Pupici.

LA MULTI ANI!!! fericiti pentru CUSCRII MEI. Sa va de-a Dumnezeu bine in viata, sanatate sa cresteti noruta frumoasa si cati copilasi mai vreti voi. Sa aveti parte de noroc si bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Ok fetelor, Roxana, Simo. Noi suntem bine. Alaltaieri am crezut ca lesin de sperietura. Mi s-a parut mie ca e fierbinte puiucu dupa ce s-a sculat la somnul de amiaza. Pun mana...mai e cald ce Dumnezeu. Bag termometrul in fundik 104.4. Asta e peste 40 romanesc. Ptiiii... Au inceput sa imi tremure picioarele, mainile...ce mai. Repede l-am pus in vana si cu dusul caliu 25 de minute. Ce s-a mai balacit ce ne-am mai stropit. N-avea nimic, nu era moale, era vesel... Am bagat 2 pipete de tylenol si 3 de sambucus si l-am lasat sa zburde in kurutzu gol. I-a scazut febra . Am sunat la dr-ita si a zis sa il tin descoperit hidratat.... Ceea ce am facut eu si am citit intr-o carte ca e bine, i-am dat ff putin laxativ si a eliminat kkutaaa...mamama. Nu diaree dar sa kkcit. Cica "iase" boala mai repede . maine zi mi-a mai facut putin...100.1 Si azi e fresh...si zburda si alearga si impinge tot ce prinde prin casa si face tu tu tuttttuu Habar n-am ce o fi fost, este prima data cand imi face febra, oricum asa sperietura cum am tras eu alaltaieri...mama.

Cam asta am facut noi zilele trecute



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

nicoleta sa aveti drum bun si acomodare rapida. si sa ne scrii cum e acolo! multi

tocmai mi-a dat naty sms si a zis ca s-a dezv adenovirus in kk la iulia, si aproape sigur e de la cresa multa snatate iulia si lui naty multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Uite ce am "crosetat" eu asta noapte pe la 11

http://lumealuiadrian.blogspot.com/

Este doar in faza de foarte inceput, dar sper am timp si sa iasa ceva frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bune seara!
Asa-s de restanta la toate ca nu stiu daca ma iertati si ma primiti pe creanga!
in primul rand trebuie sa urez bun venit bebelusilor pe crenguta!
Karolina, Marc si Anuska!
Sa fie sanatosi, voiosi, voinici, sugaciosi, necolicosi si iubiti de fratiori!
Clodute, Blanka si Sovi sa va dea DD multa putere si multa rabdare...din proprie experienta zic ca greu a fost, greu de tot, am avut momente in care am crezut ca n-o sa razbat, insa acum, uitandu-ma la ei cum se joaca si se iubesc mi se pare ca a trecut totul frumos si repede....


Am terminat azi de citit in tramvai jurnalul Oanei Pellea( fara sa fiu o admiratoare a ei, am primit carte si am citit-o) si nu-mi iese din cap ceva....ceea ce i-a zis mama ei inainte de a muri...ca viata trece intr-o clipa, nici nu iti dai seama cand!


Intalnirea cu copiii a fost juma-juma...adik Ilinca ne-a sarit de gat si ne-a pupat si imbratisat iar Seb nu a vorbit doua ore cu noi!
A stat in brate la soacra-mea, a pus o buza mare si numai priviri sub sprancene mi-a aruncat!
Pana la urma i-a trecut!

La munte a fost destul de nasol,pentru ca n-am luat cu masa si am stat mai mereu la cratita....si cel mai grav a fost ca eu n-am stiut sa ma bucur de viata, de aer, de liniste, de iarba, de copiii mei...

M-am stresat mereu gandindu-ma la ce urma sa ma astepte la lucru...

Saptamana asta a fost groaznica, seful e in concediu, sunt singura pe sectie, lucrez in conditii inumane , dorm 4 ore pe noapte...de-astea, de-ale romanilor!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Multumim de vesti Roxana, Doamne ajuta ca sunt bine fetele si ca nu-i nimic mai rau. Intr-adevar ceva nu-i Kosher cu gradinita aia... Sanatate Iuliei

Nicoleta drum bun si acomodare usoara sa aveti. Felcitari scolerului.

TUTUROR FETELOR CARE PLEACA IN CONCEDIU Sa aveti drum bun, clipe de neuitat si o vacanta de vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Sper sa se faca Iulia bine si sa-i gaseaca o bona buna!
ca de cand stau eu cu gura pe Naty....

Nicoleta, nici nu ma pot gandi ce emotii sunt pe voi!
Sa dea DD sa va mearga bine, sa se adapteze Stefan la scoala, sa fie cum vreti voi!
Eu la Viena nu mai vin in octombrie!

Adriutza, cica nu esti mama cu adevarat pana nu ti-e copilul bolnav o data!

despre ce s-a tot vorbit nu stiu ce sa zic...eu as fi plecat daca as fi avut curaj, dar nu il am, asa ca ma complac in situatia de a ma decreta patrioata, fara sa stiu daca sunt sau ma prefac!

Pentru cei ce raman , as avea o singura mare rugaminte....sa se duca la vot!

Cat despre Elara, nu mai am nimic in plus de spus...adik ar fi, dar n-am intelepciunea si diplomatia Olgutzei asa ca mai bine tac!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

hai ca am editat ca l-am trimis de doua ori!
Batranetile, muica!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nu am citit nimic din urma, asa ca scriu scurt de tot. sms de la naty:"adenovirus in scaun, de la cresa"

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Kya, spor la bagajit si sa aveti o vacanta minunata!
Habar n-am unde va duceti!

Simo, sa fie bine burtica!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput